Akademi

BPS Assessment
Reçete yazma becerilerini ve hasta güvenliğini geliştirmesine yardımcı olan ürünler ve hizmetler sunar.
Cortellis Competitive Intelligence
İlaç geliştirme, anlaşmalar, patentler, konferanslar ve şirket içerikleri, sektör haberleri ve basın bültenlerini tek bir arayüzden sunar.
Cortellis Drug Discovery Intelligence
Farklı kaynaklardan alınan temel biyolojik, kimyasal ve farmakolojik verileri tek bir platformda uyumlu hale getirerek ve entegre ederek yalnızca ilaç ve ilaç geliştirme zekasına odaklanır.
Cortellis Generics Intelligence
Stratejik olarak jenerik ürün portföylerini doğru bir iş zekası ile geliştirip, API tedarikçileri bulabilir, ilaçların ne zaman patent koruması dışına çıktığı öğrenebilirsiniz.
CPA Global Solutions
Fikri mülkiyet profesyonellerine dünyanın fikirlerini yönetmek için ihtiyaç duydukları bilgi, anlayış ve teknolojiyi kullanarak ihtiyacınız olan hizmeti sunar.
Deep SEARCH 9®
Kendi istihbarat hizmetinizden beslenen bireysel içgörü uygulamaları oluşturabilirsiniz.
Derwent Innovation
Patent ve teknoloji araştırmalarının yapılması, araştırma takibinin sağlanması, stratejik teknoloji yönetimi gibi konularda bilgi sağlayan patent analiz araçlarından biridir.
Derwent Innovations Index
Hızlı ve kesin patent arama, patent yönetimi ve kimya, elektrik, elektronik ve makina mühendisliği alanlarındaki buluşlara dair atıf araştırması olanakları sunar.
Eikon
İlgili, güvenilir içeriğe, Reuters haberlerine, piyasalara, likidite havuzlarına ve iş arkadaşlarına bağlayan finansal analiz masaüstü ve mobil çözümdür.
Essential Science Indicators
Bilimsel çerçevedeki araştırma performanslarının ve trendlerin süregelen nicel analizlerini yönetin.
InCites
Araştırma girdi ve çıktılarının ölçümü, trend takibi ve makale, dergi, kurum, kişi ve bölge karşılaştırılması imkanını sunan akademik platformdur.
Integrity
Araştırmacılara başarılı ilaç araştırma ve geliştirmelerini desteklemek için birçok bilim dalında, bir bilim insanının bakış açısından güvenilir ve ayrıntılı bilgi sağlar.
Jane’s
Savunma, güvenlik, ulaşım ve polis güçleri gibi önemli konularda sahip olduğu uzmanlık ile diğer istihbarat kaynaklarından daha fazlasını sunan önemli bilgi kaynağıdır.
Journal Citation Reports
Kaynak gösterme verilerine dayanan ölçülebilir istatistiki bilgiler ile dünyanın önde gelen dergilerini eleştirel olarak değerlendirmek için sistematik ve objektif araçlar sunmaktadır.
MetaCore
Kontekst içinde yüksek kaliteli biyolojik sistemler içeriği sağlayarak, bilimsel araştırmanızı hızlandırmak için size temel veri ve analizleri sunar.
MetaDrug
Küçük moleküllü bileşimlerin biyolojik etkileri hakkında manuel olarak düzenlenmiş geniş kapsamlı bilgiler içeren farmakoloji çözümlerinde önde gelen bir sistemdir
Newport Premium
Global jenerik pazarındaki sektörün yetkilisinden en gelişmiş ürün hedefleme, küresel iş geliştirme ve İlaç Etkin Maddeleri (API) kaynak sistemidir.
RAx
RAx, araştırmacıların literatür analizini ve anlayışını hızlandırmasına yardımcı olan yapay zeka destekli bir araştırma asistanıdır.
Aerospace and High Performance Alloys Database
Havacılık, savunma, petrol / gaz, kimyasal işleme, elektrik üretimi ve ulaştırma endüstrileri dahil olmak üzere tüm sektörlerin ihtiyaçlarını karşılamak için yaratılmıştır.
Aerospace Structural Metals Database 
Özellikle havacılık, enerji üretimi, savunma sanayii sektörlerinde tercih edilen ve sıklıkla kullanılan alaşımlar ve ilgili veri grafiklerini içermektedir.
APA PsycExtra®
En son konferans bildirilerini, haber bültenlerini, raporları, hasta odaklı bilgi formlarını ve broşürleri, dergileri, monografları, standartları ve yönergeleri ve daha fazlasını sağlar.
APA PsycInfo®
Davranışsal ve sosyal bilim araştırmalarının özetleri ve alıntıları için birinci sınıf bir kaynaktır.
APA PsycTests®
Davranışsal ve sosyal bilimlerdeki profesyonellerin, öğrencilerin ve eğitimcilerin araştırma ihtiyaçları için psikolojik ölçümler, ölçekler, anketler ve diğer araçlarla ilişkili kapsamlı koleksiyonudur.
APA PsycTherapy®
APA PsycTherapy, klinisyenlere, danışmanlara ve stajyerlere, bilinen terapistleri içeren samimi psikoterapi videolarını izleme fırsatı sunar.
ASTM Digital Library
ASTM tarafından yayınlanmış dergiler, ekitaplara ve pek çok endüstriye yönelik teknik, prosedürel ve operasyonel dokümantasyona erişim sağlayabilirsiniz.
AWS Digital Library
Standartlar, referans materyalleri, süreli yayınlar ve eğitim videoları dahil olmak üzere daha önce kolayca bulunmayan American Welding Society’nin benzersiz içeriğine erişim sağlar.
AWS Fundamentals of Welding Curriculum
Sektörün önde gelen eğitim uzmanları tarafından tasarlanan yeni oluşturulmuş bir eğitim kaynakları ve öğrenim araçları koleksiyonudur.
BIOSIS Citation Index
Yaşam bilimleri araştırmalarına dair geniş bir bakış açısı sunarken, bu alandaki en önemli keşiflerin, kayda değer etkilerin ve ilgili bağlantıların tespit edilmesine olanak sağlar.
Book Citation Index
Kütüphanelerde yer alan kitap koleksiyonlarını güçlü keşif araçları ile birleştirerek, araştırmacıların en ilgili kitaplara hızlı ve kolayca erişmelerini sağlar.
CAB Abstract
CAB Abstracts dünyanın uygulamalı yaşam bilimleri literatürüne erişim sağlayan lider bir İngilizce bibliyografik bilgi servisidir.
CABI Compendia Collection
Her biri kendi alanındaki en güncel bilimsel araştırmaların, ayrıntılı veri sayfalarının, resimlerin ve daha fazlasının indekslenmiş bilgilerini birleştirir.
CABI VetMed Resource
VetMed Resource, veteriner hekimliğini tüm yönleriyle ilgili ele alan en kapsamlı bilgi kaynağı ve özel veteriner odağı olan bir araçtır.
Data Bank for Islamic Economics and Finance
İslâm ekonomisi ile ilgili tüm bilgi ve bilgi türlerine dağıtılan birleşik bir veritabanı kümesidir.
Data Citation Index
Tüm alanlarda atıf analizleri ve bilimsel veri çalışmaları yapmak üzere uluslararası veri setlerini geniş bir yelpazede sunan kapsamlı bir atıf dizinidir.
Derwent World Patents Index
DWPI, yenilikleri bulma yeteneğinizi geliştirir ve bir buluşun yeniliklerini süratle belirlersiniz. DWPI, patent bilgilerinizi ortaya çıkarmanıza yardımcı olur.
Drug Research Advisor
Integrity ve MetaCore'dan gelen güvenilir bilgileri bir araya getirerek daha bilinçli kararlara daha hızlı erişim sağlarlar.
Engineering WorkBench Platform
Başta mühendisler olmak üzere, teknik profesyonellerin ve araştırmacıların bilgi gereksinimini semantik arama ile karşılayan eşsiz bir kaynaktır.
ESDU
Mühendislerin karar verirken sektörün en iyileri tarafından yapılan kapsamlı araştırmalara ve sonuçlara ulaşmaları ve endüstriden uzmanlara danışmalarını sağlanmaktadır.
Food Science and Technology Abstracts
Gıda bilimi, gıda teknolojileri ve beslenme konularında bibliyografik ve özet bir veritabanıdır.
Global Health
Temel literatürü ele alan uluslararası tıp ve sağlık araştırmalarında halk sağlığına adanmış tek uzman bibliyografik abstrakt ve indeks veritabanıdır.
High Performance Alloys Database
Web temelli veritabanı, kullanıcılarının 81 metal alaşımın özellik ve ilişkilerini 40,000 veri eğrisi ile anında görmelerini sağlayan eşsiz bir kaynaktır.
IEEE Conference Library Plus
Tüm IEEE konferans bildirilerine bilgi ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde erişim sağlar.
IEEE Power & Energy Library
Kurumların büyümesi için üstün güç ve enerji araştırmaları yapmanıza olanak tanır.
IEEE Proceedings Order Plans
Mühendislik, enerji, havacılık, elektronik gibi geniş bir yelpazedeki teknoloji alanındaki konferanslardan elde edilen araştırma yazıları ve bulgulara tam metin erişim sağlar.
IEEE Electronic Library (IEL)
IEL, teknolojinin en güvenilir dergilerini, konferans içeriklerini ve standartlarını sağlayarak, sizlere ihtiyacınız olan araştırma imkanını sunar.
Islamic Studies and Arabic Literature
Arap dili ve edebiyatı çalışmaları ile ilgili çeşitli kaynaklar sağlayan bir veritabanıdır.
Jane’s
Savunma, güvenlik, ulaşım ve polis güçleri gibi önemli konularda sahip olduğu uzmanlık ile diğer istihbarat kaynaklarından daha fazlasını sunan önemli bilgi kaynağıdır.
Legal & Islamic Fiqh Resources
İslami fıkıh üzerine, özellikle yasalar ve hukuki konularda, İslami fıkıhın karşılaştırmalı çalışmaları ve pozitif kanunlarla ilgili farklı kaynaklar sunmaktadır.
MetaDrug
Küçük moleküllü bileşimlerin biyolojik etkileri hakkında manuel olarak düzenlenmiş geniş kapsamlı bilgiler içeren farmakoloji çözümlerinde önde gelen bir sistemdir
Microelectronics Packaging Materials Database 
Mikroelektronikler paketleme materyallerin termal, mekanik, elektriksel ve fiziksel nitelikleri hakkında veri içeren arama, gözatma yapılabilen online veritabanıdır.
OECD iLibrary
OECD’nin yayınlamakta olduğu; kitaplar, dergiler, istatistikler, toplantı bildirileri, referans kaynakları ve özel OECD koleksiyonlarını içermektedir.
NewsBank
Binlerce gazete başlığının yanı sıra haber ajansları, bültenler, tutanaklar, görüşler, mektuplar, özel raporlar, videolar, bloglar vb. kaynaklardan beslenen, zengin bir içeriğe sunmaktadır.
Readex
Birincil kaynakların dijitalleştirmesini üstlenen ve araştırmacılarla buluşmasını sağlayan arşiv kütüphanesidir.
Readex: Halk Sağlığı
Halk sağlığına yönelik çeşitli tehditleri ve bunların azaltılmasına yönelik girişimleri belgeleyen makaleler ve raporları sunmaktadır.
SMPTE Digital Library
Dünya çapında görüntü ve ses iletimi ve teknolojisi konusunda bir meslek kuruluşudur. Medya teknolojileri konusunda son yayınları, hakemli makaleleri ve standartları sağlamaktadır.
Standards Index
Bir milyondan standardı bir arada tek bir arayüz ile bibliyografik bilgi olarak sunan dünyanın en kapsamlı standart dizin sistemidir.
Swisslex Premium
İsviçre ve Kara Avrupası Hukukuna dayalı anlaşma, yönetmelik, talimat, karar, resmi gazete gibi geniş içeriğe sahip, güvenilir online hukuk kütüphanesidir.
Thermophysical Properties of Matter Database
Metal alaşım ve element, ametal sıvı ve katı, alaşım, seramik, gazlar ve kaplama için termofiziksel ve termoradyoaktif niteliği içeren materyal veri eğrilerini sunar.
UN iLibrary
Birleşmiş Milletler tarafından oluşturulmuş içeriğe erişim için genel arama, keşif seçenekleri ve kaynak görüntüleme özelliklerini barındıran kapsamlı bir veri tabanıdır.
Web of Science (WoS)
Tüm bilim anlarını konu alan dergileri ve konferans bildirilerini düzenli olarak tarayarak araştırma alanınızla en ilgili ve prestijli yayınlara ulaşmanızı sağlar.
Zoological Record via WOK
Hayvan biyolojisi konusunda dünyanın en eski ve devam eden veritabanıdır.
APA PsycTherapy®
APA PsycTherapy, klinisyenlere, danışmanlara ve stajyerlere, bilinen terapistleri içeren samimi psikoterapi videolarını izleme fırsatı sunar.
ASTM eLearning
Kendi hızınızda eğitim alın, isteğe bağlı kurslara erişin, çalışanların ilerlemesini takip edin ve değerlendirin.
AWS Fundamentals of Welding Curriculum
Sektörün önde gelen eğitim uzmanları tarafından tasarlanan yeni oluşturulmuş bir eğitim kaynakları ve öğrenim araçları koleksiyonudur.
AWS Online Educational Library
Kaynak temellerini, metalurjiyi, kaynak matematiğini, güvenliği ve testi ve süreçlerinin öğrenilmesine yardımcı çevrimiçi öğrenme platformudur.
BMJ Learning
Birinci basamak tedavi ve hastane hekimliğindeki gündelik sorunları ele alan bu öğrenme kaynakları, kanıta dayalıdır ve sürekli güncellenmektedir.
BMJ OnExamination
Uzman bir ekip tarafından hazırlanan tıbbi revizyon sınav soruları tıbbi bilgiyi test etmek, sınav yeterliliğini arttırmak ve sınavlara hazırlanılması amacıyla sunulmaktadır.
boclips Media Solutions
Eğitim amacıyla oluşturulmuş dünyanın en büyük video kütüphanesidir. 2 milyondan fazla telifi hazır videoyu bulut tabanlı tek bir platformda sunmaktadır.
BPS Assessment
Reçete yazma becerilerini ve hasta güvenliğini geliştirmesine yardımcı olan ürünler ve hizmetler sunar.
enago learn
Yayınlanan araştırma çıktıları miktarı ve kalitesinde büyümeyi teşvik etmek için geliştirilmiş kapsamlı bir çevrimiçi yazar eğitim programıdır.
IEEE eLearning Library
Daha iyi bir eğitim için profesyonellere, öğretim elemanlarına ve öğrencilere sağlanan gelişmekte olan teknolojileri ve temel dersleri sunar.
IEEE English for Engineering
Mühendisler ve diğer teknik personelin ihtiyaç duydukları özel İngilizce dil bilgisini ve iletişim becerilerini geliştirmek için çevrimiçi bir İngilizce eğitim programı sunmaktadır.
PestSmart
Bitki sağlığı ve hastalıkları alanındaki uzmanlığını kullanarak patojen ve haşere gruplarının semptomlarını tanımayı ve ilişkilendirmeyi öğreten eğitim ve araç sağlar.
Research to Publication
BMJ tarafından sunulan doktorlar ve sağlık çalışanları için özel olarak tasarlanmış bir araştırma metodolojisi ve yayıncılık programıdır.
SAE Training / Education Courses
Havacılık, otomotiv ve ticari araç endüstrilerindeki temel teknik sürücüler, teknolojiler, düzenlemeler ve iş / yönetim konularını ele almaktadır.
AIP Publishing Journals
Dünya çapındaki yaklaşık 4.000 kurumda araştırmacılar tarafından erişilen AIP Publishing Journals, yüksek atıflı dergileri ve AIP konferans bildirilerini içerir.
APA PsycArticles®
119 dergiye erişim sağlayan sosyal ve davranış bilimlerindeki herhangi bir temel koleksiyon için sahip olunması gereken bir bilgi kaynağıdır.
ASTM Digital Library
ASTM tarafından yayınlanmış dergiler, ekitaplara ve pek çok endüstriye yönelik teknik, prosedürel ve operasyonel dokümantasyona erişim sağlayabilirsiniz.
BMJ Journals
Klinik uzmanlık alanları, halk sağlığı ve kanıta dayalı tıp alanlarında önde gelen dergileri sunmaktadır. Klinik uygulama ve araştırma alanında en son yenilikleri içermektedir.
IBM Journal of Research and Development
Bilim, teknoloji ve bilişim sistemleri mühendisliğindeki son gelişmeleri ele alan prestijli iki IBM dergisine ait tam metin içerikleri sunmaktadır.
ICE Journal Collections
Her biri inşaat mühendisliğinin alt disiplinine odaklanan 19 uzman mühendislik dergileri (ICE Proceedings paketi) aracılığıyla uzmanlık bilgisi sağlamaktadır.
IEEE All-Society Periodicals Package (ASPP)
Mühendislik, elektronik ve bilgisayar bilimleri alanlarında çevrimiçi veya basılı erişim sağlanan IEEE çekirdek koleksiyonlarından oluşur.
IEEE Communications Library
Çekirdek IEEE telekomünikasyon dergisi ve konferanslarına sınırsız erişim ve aynı zamanda aboneliğiniz dışında sınırlı sayıda belge görüntüleme esnekliği sunar.
IEEE Computing Library
Çekirdek IEEE bilgisayar dergilerine, konferanslarına ve bir IBM dergisine sınırsız erişim sunarken, temel aboneliğiniz dışında sınırlı sayıda belge görüntüleme esnekliği sunar.
IEEE Journals Library Plus
Tüm IEEE dergi makalelerine bilgi ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde erişim sağlar.
IEEE Power & Energy Library
Kurumların büyümesi için üstün güç ve enerji araştırmaları yapmanıza olanak tanır.
IEEE Electronic Library (IEL)
IEL, teknolojinin en güvenilir dergilerini, konferans içeriklerini ve standartlarını sağlayarak, sizlere ihtiyacınız olan araştırma imkanını sunar.
Jane’s
Savunma, güvenlik, ulaşım ve polis güçleri gibi önemli konularda sahip olduğu uzmanlık ile diğer istihbarat kaynaklarından daha fazlasını sunan önemli bilgi kaynağıdır.
Marefa – Academic Journals Database
Arap Dünyası’nda üniversite ve araştırma merkezleri tarafından üç farklı dilde yayınlanmış olan akademik dergilerin tam metin içeriklerini kapsamaktadır.
MIT Press Journals Library
Bilgisayar, mühendislik ve ilgili diğer alanlardaki konuları kapsayan, özel olarak seçilmiş 8 dergiden oluşmaktadır.
SMPTE Digital Library
Dünya çapında görüntü ve ses iletimi ve teknolojisi konusunda bir meslek kuruluşudur. Medya teknolojileri konusunda son yayınları, hakemli makaleleri ve standartları sağlamaktadır.
Student BMJ
Tıp öğrencilerine tıp fakültesine başvurudan pratik yapan bir doktor olana kadar her aşamada destek veren dünyaca ünlü bir kaynaktır.
The BMJ
Dünyadaki en saygın ve en etkili genel tıp dergilerinden biri olmakla birlikte; basılı, online veya taşınabilir cihazlarda kullanılabilecek şekilde hizmet vermektedir.
Wageningen Academic Publishers Journals
Hayvan ve veterinerlik bilimleri, gıda bilimleri, çevre bilimleri ve bitki bilimleri konularına odaklanmış dergiler sunmaktadır.
APA PsycBooks®
APA tarafından yayınlanan akademik ve profesyonel kitapların en güncel ve tek kapsamlı tam metin elektronik kütüphanesidir.
Astral eBooks
Tarım, Bitki Bilimi, Şifalı Bitkiler, Balıkçılık, Gıda Bilimi, Bahçe Bitkileri, Kuzey Doğu Hindistan, Sosyal Bilimler ve Veterinerlik konularında tam metin ekitap sunmaktadır.
Business Expert Press eBooks
Akademik ve endüstri liderleri tarafından yazılan özlü, uygulamalı kitaplardır. Üst düzey lisans ve yüksek lisans düzeyinde işletme öğrencileri ve profesyonelleri için uygundur.
CAB eBooks
CAB eBooks konu uzmanları tarafından hazırlanan içeriği ile “Yaşam Bilimlerindeki” en temel çalışmaları sizlere sunar.
Damage Tolerant Design Handbook
Yüksek mukavemetli alaşımlar için kırılma ve çatlak büyüme verilerinin kapsamlı bir derlemesidir.
ICE eBooks Collections
ICE Publishing eKitap koleksiyonları, inşaat mühendisliği alanında dünyanın en önemli koleksiyonunu oluşturmaktadır.
IEEE-Wiley eBooks Library
Biyomühendislik, güç ve enerji, iletişim teknolojileri ve diğer gelişmekte olan araştırma alanlarındaki tam metin ekitap içeriğe ulaşmanızı sağlar.
IEEE-Wiley Telecommunications eBooks Library
Öğrenciler, araştırmacılar ve mühendisler için geçerli olan yoğun içerikli telekomünikasyon ve ilgili alanlar hakkında önemli bilgiler sunmaktadır.
iG Publishing eBook Collections
Akademik, devlet, kurumsal ve halk kütüphaneleri için 70'i aşkın saygın yayıncıdan 200.000'den fazla başlık içeren e-kitap koleksiyonu sunar.
Jane’s
Savunma, güvenlik, ulaşım ve polis güçleri gibi önemli konularda sahip olduğu uzmanlık ile diğer istihbarat kaynaklarından daha fazlasını sunan önemli bilgi kaynağıdır.
MIT Press eBooks Library
Bilgisayar bilimi, mühendislik teknolojileri, yapay zeka, bilişim kuramı, bilgisayar programlaması ve elektrik mühendisliği alanlarındaki içeriğe ulaşmanızı sağlar.
Morgan & Claypool Colloquium Digital Library
Biyomedikal yaşam bilimlerinde araştırmacılar, öğretim elemanları ve ileri seviyedeki öğrenciler için PDF formatında orijinal bir e-kitap koleksiyonu sağlar.
Morgan & Claypool Synthesis eBooks Library
Uzman yazarlar tarafından kaleme alınan önemli araştırma ve geliştirme konularının sentezinden oluşan e-kitap koleksiyonudur.
OECD iLibrary
OECD’nin yayınlamakta olduğu; kitaplar, dergiler, istatistikler, toplantı bildirileri, referans kaynakları ve özel OECD koleksiyonlarını içermektedir.
Now Publishers
Foundations and Trends® Technology eBooks Library: mühendislik - bilgisayar bilimlerindeki önemli ve güncel monografları özetleyerek trend konuları sağlar.
SAE eBooks Library
Havacılık, otomotiv ve kara taşıtları mühendisliği için kritik olan konulara dair ekitapları sunmaktadır.
Structural Alloys Handbook
Metal ve alaşım seçim sürecinde tasarımcılara yardımcı olmak için oluşturulmuştur. İyi tanımlanmış test sonuçları ve metal özellikleri bilgisini sunar.
UN iLibrary
Birleşmiş Milletler tarafından oluşturulmuş içeriğe erişim için genel arama, keşif seçenekleri ve kaynak görüntüleme özelliklerini barındıran kapsamlı bir veri tabanıdır.
Wageningen Academic Publishers eBooks
Hayvan ve veterinerlik bilimleri, gıda bilimleri, çevre bilimleri ve bitki bilimleri konularına odaklanmış kitaplar (monografi, ders kitabı ve bildiri) sunmaktadır.
World eBook Library
Akademik araştırmalara yardımcı elektronik kitap ve elektronik belgelerin sunulduğu dünyanın en büyük dijital arşivlerinden biridir.
BMJ Best Practice
Sağlık profesyonellerinin tanı ve tedavi süreçlerinde en güncel kanıtları, uzman görüşlerini, önlem, teşhis, tedavi ve hastalık süreci ile ilgili yönergeleri bir araya getiren, güvenilir ve güncel bilgi ihtiyaçlarını karşılayan, hızlı ve kolay erişilebilen online karar destek aracıdır.
BMJ Case Reports
BMJ Case Reports tüm disiplinlerde derinlemesine, hakemli, değerli ve sürekli büyüyen bir vaka koleksiyonu sunar. Böylece sağlık çalışanları, araştırmacılar ve diğer ilgililer genel ve ender rastlanan durumlarla ilgili önemli klinik bilgiye kolayca erişebilirler.
AASHTO
AASHTO insanların ve malların verimli ve güvenli hareketini sağlayan taşımacılık ile ilgili standartlar sağlamaktadır.
Acoura Consulting
Gıda güvenliği, sağlık ve güvenlik, yangın güvenliği, tasarım ve inşaatın tüm alanlarında kalite kontrol ve güvenliğine yönelik çözümler sunar.
Acoustical Society of America (ASA)
ASA koleksiyonu, fizik, mühendislik ve daha fazlası gibi çeşitli alanlar için 100’den fazla belge / standart içerir.
AECMA
Uçak ve uçak komponentlerinin tasarımı, imalatı ve bakımına dair yayınlar sunar.
Aerospace and Defense Industries Association of Europe (ASD STAN)
Avrupa havacılık endüstrisi için ürünleri, kalite sistemlerini ve desteği yöneten standartları yayınlar. Aktif ve geçmiş prEN’leri (ön Avrupa standartları) ve teknik raporları içerir.
Aerospace, Defence, Security & Space (ADS)
ADS yayınları endüstri standartlarını ve referans sayfaları (RS) veya teknik şartnameler (TS) olarak yayınlanan ek üretim ve muayene gereksinimlerini içerir.
AIA/NAS
Havacılık ve ulusal savunma sistemlerinin üreticileri ve tedarikçileri için çalışan mühendislere, tasarımcılara ürün kalitesi ve güvenliğini sağlamak için bilgi sunar.
Air Movement and Control Association International (AMCA)
Fanlar, panjurlar gibi hava sistemi ekipmanlarının üretimi, çalıştırılması ve test edilmesi için teknik rehberlik sağlayan 50’den fazla aktif ve geçmiş standart kılavuzunu içerir.
Air-Conditioning, Heating and Refrigeration Institute (AHRI)
İklimlendirme, Isıtma ve Soğutma Enstitüsü (AHRI) standartları, üreticilerin performans iddialarını doğrulamak için dünya çapında kullanılır ve çeşitli üreticiler arasında adil ürün karşılaştırmaları sağlar.
Alliance for Telecommunications Industry Solutions (ATIS)
Bilgi ve iletişim teknolojisi için tasarım, uygulama ve testleri belirler. Bulut hizmetlerinden siber güvenliğe kadar teknoloji gelişimini yönlendirir.
Aluminum Association (AA)
Birincil alüminyum üreticileri, geri dönüştürücüler ve yarı mamul alüminyum ürünlerinin yanı sıra endüstriye mal sağlayanlar için ticaret birliğidir.
American Association of Textile Chemists and Colorists (AATCC)
American Association of Textile Chemists and Colorists (AATCC), elyaf analizi, renk haslığı, renk ölçümü ve diğer tekstil unsurlarının test yöntemleri için standartlar yayınlamaktadır.
American Bearing Manufacturers Association (ABMA)
The American Bearing Manufacturers Association (ABMA), sürtünmesiz bilyalı, makaralı rulmanlar ve bilyalar için standartlar yayınlar.
American Bureau of Shipping (ABS)
American Bureau of Shipping (ABS), gemiler ve açık deniz, mobil sondaj birimleri gibi diğer deniz yapıları için teknik standartlar sağlar.
American Concrete Institute (ACI)
Beton yapıların mühendisliği, tasarımı, yapımı, yerleştirilmesi ve bakımında yer alan endüstri tarafından kullanılan standartları sunar.
American Gas Association (AGA)
Doğal gaz dağıtım, teslim ve ölçüm sistemlerinin tasarımı, kurulumu ve bakımına dair içerik sunar.
American Gear Manufacturers Association (AGMA)
American Gear Manufacturers Association (AGMA) tarafından sağlanan bu çok yönlü standartlar, çeşitli dişli tasarım türlerini kapsar.
American Institute of Aeronautics and Astronautics (AIAA)
Hava ve uzay araçlarını ve bunlarla ilgili sistemleri ve alt sistemleri düşünen, tasarlayan, geliştiren, test eden, inşa eden ve çalıştıranlara standart sunar.
American Institute of Chemical Engineers (AIChE)
Güvenlik ve çevre sorunlarından ısı transferi ve ayırmalarındaki teknolojik ilerlemelere kadar en son konuları kapsar.
American Institute of Steel Construction (AISC)
Koleksiyon kapsamındaki belgeler, kalite sertifikasyonu, standardizasyon ve pazar geliştirmeyi sağlar ve şartname yazımı, yapısal araştırma, tasarım geliştirme ve performans standartlarına uygulanır.
American Ladder Institute (ALI)
American Ladder Institute (ALI) standartları ANSI onaylıdır ve akredite edilmiştir. Merdiven tasarımı, üretimi ve kullanımını yönetir.
American Nuclear Society (ANS)
Nükleer teknoloji içerisinde ya da kullanımında yer alan komponentlerin, sistemlerin ve tesislerin tasarımı, analizi ve çalıştırılmasını ele alır.
American Petroleum Institute (API)
Arama ve üretim, arıtma, yangından korunma ve güvenlik, petrol ölçümü, ve deniz nakliyesi gibi petrol ve gaz endüstrisinin bir çok önemli yönünü ele alır.
American Society for Quality (ASQ)
Endüstrinin tüm alanlarındaki kalite güvence ve kalite kontrol mühendisleri ve devletlere standart ve yayın sunar.
American Society of Agricultural and Biological Engineers (ASABE)
Küresel tarım ticareti için teknik bir temel oluşturan standartlar geliştirir. Bu standartlar, tutarlı ürünleri ve süreçleri tanımlar ayrıca bu kurallar, mevzuat ve eğitim için bir temel oluşturur.
American Society of Civil Engineers (ASCE)
ASCE standartları tasarım/yapım alanında kalite kontrolü ve bakımı belirlemek için standartlar sunar.
American Society of Mechanical Engineers (ASME)
ASME bağlantı elemanları, akış ölçümü, çevre kontrolü, borular, basınçlı kaplar, pompalar, mekanik cihazların tasarımı, üretimi ve kurulumu için uluslararası tanınmış kodlar ve standartlar sunar.
American Society of Safety Engineers (ASSE-SAFETY)
The American Society of Sanitary Engineering’ın(ASSE) standartları, sıhhi tesisat sisteminin bileşenleri için geçerlidir.
American Water Works Association (AWWA)
AWWA standartları su temini, arıtılması, dağıtımı, depolanması ve pompalama tesislerinin tasarımı ve işletilmesine dair standartlar sunar.
American Welding Society (AWS)
Otomotiv, gemi inşaatı, tasarım/yapım ve ağır inşaat endüstrilerinde tasarım, üretim, testler, kalite güvence ve ilgili işlevlerde standartlar sunar.
Americans with Disabilities Act (ADA)
Americans with Disabilities Act (ADA) standartları hem eyalet hem de şehir erişilebilirlik uyumluluk yönergelerini içerir.
ANSI
Mimari ürünler ve tüketici malları için standartlardan nükleer güvenlik standartlarına kadar, çok çeşitli öğeleri kapsar.
ASHRAE
ASHRAE standartları ısıtma, iklimlendirme ve soğutma ekipmanlarının tasarımcıları, üreticileri ve kurulumcuları için standart sunar.
ASIS International
Hem doğal hem de insan kaynaklı afetler için hazırlanmış güvenli çalışma ortamlarının geliştirilmesine yönelik standartları ve yönergeleri yayınlar.
ASME Boiler & Pressure Vessel Code
Kazan, basınçlı kaplar, güç üreten makineler ve nükleer tesislerde kullanılan komponentlerin tasarımı, üretimi, bakımı ve denetimi için kurallar ve kodlar sunar.
ASME International
ASME International mekanik cihazların tasarımı, üretimi ve kurulumu için uluslararası tanınmış kodlar ve standartlar sunar.
Asociación Española de Normalización y Certificación (AENOR)
Asociación Española de Normalización y Certificación (AENOR) İspanyol ürün ve hizmetlerini yöneten standartları oluşturur.
Association Connecting Electronics Industries (IPC)
Elektronik endüstrisi için standartlar, şartnameler ve yönergeler yayınlar.
Association for Electrical, Electronic and Information Technologies (VDE)
Elektriğin güvenli ve etkili bir şekilde üretilmesini, dağıtılmasını ve kullanılmasını sağlayan standartlar sağlar.
Association for the Advancement of Medical Instrumentation (AAMI)
Association for the Advancement of Medical Instrumentation’nın (AAMI) standartları, tıbbi cihazların anlaşılmasını, güvenliğini ve etkililiğini artırır.
Association of Home Appliance Manufacturers (AHAM)
Ev aletlerinin belirtilen ürün özelliklerini ve performans özelliklerini ölçmek için standartlar geliştirmekten sorumlu ABD merkezli ticaret birliğidir.
ASTM Digital Library
ASTM tarafından yayınlanmış dergiler, ekitaplara ve pek çok endüstriye yönelik teknik, prosedürel ve operasyonel dokümantasyona erişim sağlayabilirsiniz.
ASTM International
ASTM tarafından yayınlanmış standartlara erişim sağlayabilirsiniz.
Aviation Handbooks and Manuals (HM)
Havacılık el kitapları ve kılavuzları, Federal Havacılık İdaresi (FAA), Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) gibi çeşitli ticaret kuruluşları ve devlet kurumları tarafından yayınlanmaktadır.
B11 Standards, Inc.
B11 Standartlarının kapsamı, güçle çalışan makineler için güvenlik gereksinimlerini kapsar.
Battelle Memorial Institute (BMI)
Uçak ve havacılık araçlarında tasarım bütünlüğünü iyileştirmek için el kitabı ve standartlar sağlar.
British Standards Institute (BSI)
İhracatçılar ve ithalatçılar için kendi mühendislik, tasarım, satın alma, üretim ve kalite yönetimilerine uluslararası standartlar sunar.
Builders Hardware Manufacturers Association (BHMA)
İnşaatçıların donanımlarının kalitesini ve performansını belirler, bina kodları için performans gereksinimlerini karşılar.
Building Industry Consulting Services International (BICSI)
BICSI standartları ile kılavuzları ve referans kılavuzlarıyla, bilgi teknolojisi sistemlerini (ITS) tasarlamak, kurmak ve entegre etmek için gerekli tüm referans materyallerini elde edersiniz.
Bureau of Ocean Energy Management, Regulation, and Enforcement (BOEMRE)
ABD’nin dış kıta sahanlığındaki (OCS) doğal gaz, petrol ve diğer maden kaynaklarının araştırılması ve çıkarılması için süreçler ve teknikler konusunda size rehberlik eder.
Canadian General Standards Board (CGSB)
Sanayi, kamu ve Kanada’ya ihracat yapan firmalar tarafından ülke genelinde kullanılan standartları oluşturur.
CEN/CENELEC
Komponent üreticileri, ekipman üreticileri, tasarım danışmanları, kütüphaneler ve kuruluşlara yönelik standartlar sunar.
Clinical and Laboratory Standards Institute (CLSI)
Compressed Gas Association (CGA)
Teknik bilgiler ve tavsiyeler, endüstriyel gazların üretimi, depolanması, taşınması, dağıtımı ve kullanımında güvenli ve çevreye duyarlı uygulamaları belirtir.
Construction Specifications Institute (CSI)
Bina şartnamesi için inşaat dili standartları oluşturur. CSI MasterFormat, inşaat bilgilerini organize sınıflandırmalar halinde düzenleyerek proje raporlarını basitleştirir.
Consumer Electronics Association (CEA)
Ürün güvenliğini/uygunluğunu, ses sistemlerini, video sistemlerini, antenleri, mobil elektronikleri, ev ağlarını, kablo uygunluğunu ve otomatik veri yakalama standartları sunar.
Cooling Technology Institute (CTI)
Buharlaşmalı ısı transfer sistemlerini (EHTS) veya soğutma için alt tabaka olarak su kullanan soğutma cihazlarını ve diğer ısı transfer ekipmanı biçimlerini ele alır.
CSA Group
Eğitim, sıhhi tesisat ve inşaat, medikal, güvenlik ve teknoloji, aletler ve gaz, alternatif enerji, aydınlatma ve sürdürülebilirlik standartlarını sağlar.
Danish Standards (DS)
Tarımdan teknolojiye kadar, bu standartlar koleksiyonu Danimarka’da faaliyet gösteren işletmeler için birçok konu içeren standartları sağlar.
Delphi Standards (DS)
Kokpitler, gösterge panelleri ve iç yüzey kaplaması gibi ürünlerindeki parçaların ve bileşenlerin kalitesini korur ve uyumluluğu garanti eder.
Det Norske Veritas (Norway) and Germanischer Lloyd (Germany) – DNV GL
Denizcilik, petrol ve gaz ve enerji endüstrilerine yazılım ve bağımsız uzman danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sınıflandırma ve teknik güvence sağlamasıyla tanınmaktadır.
DIN
Mühendislik, yapım, üretim ve test uygulamalarına dair standartlar sunar.
ECA
Ses, otomatik komponent kullanma, kablolar, kapasitörler, komponentler, konektörler, indüktörler, dirençler, soketler, lehimleme ve anahtarlar ile ilgili dokümanları sunar.
EEMUA
Kimyasal proses tesisleri, rafineriler, enerji santraller ve petrol/gaz tesisleri dahil olmak üzere, mühendislik tesisinin tasarımı, kurulumu, işletimi ve bakımı ile ilgilidir.
Electrical and Electronics Engineers, Inc. (IEEE)
Güç ve enerji, tüketici teknolojisi ve elektroniği, biyomedikal ve sağlık hizmetleri, öğrenme ve bilgi teknolojisi ve robotik gibi konularda standartlar sağlar.
Electronic Industries Alliance (EIA)
Komponent işaretleme, veri modelleme, renk kodlaması ve ambalaj malzemelerine dair standartlar sunar.
Energy Institute (EI)
Petrol ve petrol ürünlerinin ulusal ve uluslararası ticareti için gerekli test yöntemlerini belirler.
European Aviation Safety Agency (EASA)
Düzenlemeler, belgelendirme, bakım, kural koyma, ajans önlemleri, kalite ve standardizasyon, EASA ağı, yönetim kurulu ve formları gibi aktif ve arşiv standart sunar.
European Telecommunications Standards Institute (ETSI)
Sabit, mobil, radyo, birleşik, yayın ve internet teknolojileri dahil olmak üzere bilgi ve iletişim teknolojileri (ICT) için geçerli standartlar oluşturur.
Federal Aviation Administration (FAA)
Sivil havacılık güvenliğini düzenleyen yönergeler ve standartlar yayınlar.
Fire Protection Association (FPA)
Yayınlar tasarım kılavuzlarını, risk kontrollerini, Yangın Riski Yönetimi kılavuzlarını, Temel Yangın Güvenliği Yönetimini içerecektir.
Flight Safety Foundation (FSF)
Uzman havacılık güvenliği rehberliği ile birlikte AeroSafety World ve BAR Standardını yayınlayarak hava taşımacılığı endüstrisi için güvenliği artırmaya yardımcı olur.
Fluid Control Institute (FCI)
Akışkan kontrol ve şartlandırma ekipmanını yönlendiren standartları ve malzemeleri içerir.
FM Approvals
FM Global’in bir iş birimi olan FM Approvals, mülk kaybını önleme ürünleri ve hizmetleri için standartlar yayınlar.
Gas Processors Association (GPA)
Doğal gazın işlenmesine yönelik teknoloji ve prosedürler etrafında endüstri standartları oluşturur.
General Motors (GM)
GM ürünleriyle çalışan üreticiler, tedarikçiler ve bakım uzmanları için gereksinimleri ana hatlarıyla belirtir.
Gosstandart (GOST)
Eski Sovyet bölgesinde faaliyet gösteren her endüstri için genel ve teknik şartnamelere ve güvenlik gereksinimlerine yöneliktir.
Gypsum Association (GA)
Binaların tasarımında, yapımında ve bakımında alçı levha kullanımını yönlendiren belgeler yayınlamaktadır.
IEEE
Güç ve enerji, bilgi teknolojisi, telekomünikasyon, biyomedikal, nanoteknoloji, taşımacılık ve bilgi güveliği gibi değişik alanlarda standartlar sunar.
IEEE Standards
Projenizin verimliliği, Ar-Ge ve ürün geliştirme için gereken özel standartlara ve standart gruplarına erişim sağlar.
IEEE Electronic Library (IEL)
IEL, teknolojinin en güvenilir dergilerini, konferans içeriklerini ve standartlarını sağlayarak, sizlere ihtiyacınız olan araştırma imkanını sunar.
Illuminating Engineering Society of North America (IES)
Aydınlatma endüstrisi standartları ile ürün tasarımları, çıktılar ve en iyi uygulama önerileriyle aydınlatma profesyonellerine ve diğerlerine yol gösterir.
InfoComm International®
Güvenilirlik, yetkinlik ve başarıya odaklanan teknoloji tasarımını ve prosedürlerini destekleyen AV endüstrisi standartları yayınlar.
Institute of Environmental Sciences and Technology (IEST)
Ticari ve askeri sistemlerle ilişkili kirlilik kontrolü ve ürün güvenilirliği sorunları için önerilen uygulamaları ve standartları yayınlamaktadır.
Insulated Cable Engineers Association (ICEA)
Malzemeler, performans, test metodolojisi, ölçüm ve enstrümantasyon dahil olmak üzere yalıtılmış kablo hakkında rehberlik sağlar.
International Civil Aviation Organization (ICAO)
Havacılık emniyeti, güvenliği, verimliliği ve düzgünlüğünün yanı sıra havacılık çevre koruma için de standartlar sunar.
International Code Council (ICC)
Ticari, kamu ve konut yapılarında güvenliği ve yangının önlenmesini teşvik eden bina kodları yayınlar.
International Committee for Information Technology Standards (INCITS)
Bilgisayarlı verilerin depolanması, işlenmesi, aktarımı, görüntülenmesi, yönetimi, organizasyonu ve geri alınması için kalite ve uyumluluk konularını yöneten standartlar oluşturur.
InterNational Electrical Testing Association (NETA)
Enerji vermeden önce yeni kurulan güç sistemlerinin ve mevcut hizmet içi güç sistemlerinin test edilmesine yönelik süreçleri düzenleyen standartlar yayınlar.
International Electrotechnical Commission (IEC)
Tüm elektrik, elektronik ve ilgili teknolojiler için uluslararası standartları sağlar.
International Organization for Standardization (ISO)
Devlet ve düzenleyici kurumlara; ticaret görevlileri; uygunluk değerlendirme çalışanları; mühendislik, tasarım, üretim, test ve imalat ile ilgili endüstrilere içerik sunar.
International Safety Equipment Association (ISEA)
Çalışanların korunması, tespiti, analizi, sınıflandırılması ve tehlikelerin ölçülmesine yönelik ürün ve teknolojilerin geliştirilmesine yönelik standartlar sağlar.
International Society of Automation (ISA)
Otomasyon uzmanları için süreçleri kolaylaştırmak ve endüstri güvenliğini, verimliliğini ve karlılığını geliştirmek için standartlar sağlamaktadır.
International Telecommunication Union (ITU)
Küresel radyo spektrumu ve uydu yörüngelerini tahsis eder ve ağların ve teknolojilerin sorunsuz bir şekilde birbirine bağlanmasını sağlayan teknik standartlar geliştirir.
Isuzu Standartları
Isuzu, imalatın tasarım, kalite kontrol, üretim ve uygulama aşamalarını belirleyen teknik bilgi ve şartnameleri yayınlamaktadır.
Italian Electrotechnical Committee (CEI)
İtalya’daki elektrik, elektronik ve telekomünikasyon alanlarında standardizasyon ve birleştirmeden sorumludur.
Japan Society of Automotive Engineers (JSAE)
Binek otomobiller, motosikletler, kamyonlar, traktörler, yarı römorklar, tam römorklar ve diğer otomobillerin sistemleri, parçaları ve performansı için standart sağlar.
Japanese Standards Association (JSA)
Tasarım, mühendislik, kalite güvence, araştırma ve geliştirme, yapım, test ve bakım alanlarında standartlar sunar.
Joint Aviation Authorities Training Organisation (JAA TO)
Havacılık düzenleme eğitiminde yönelik içerikler sağlar.
Joint Technical Architecture (JTA)
Askeri birlikte çalışabilirliği sağlamak için İnternet dahil olmak üzere bilgi teknolojisini yönetir.
Manufacturers Standardization Society of the Valve and Fittings Industry (MSS)
Proses boru sistemlerinin birlikte çalışabilirliğini, uyumluluğunu ve çalışmasını sağlamak için uluslararası kodlar ve standartlar yayınlar.
Master Painters Institute (MPI)
Boya uygulaması ve kalitesi için standartlar oluşturur.
Medical Devices Standards Collection
AB’de dağıtılan tıbbi cihazlar için direktifler ve uyumlaştırılmış standartlar yayınlar.
Metal Powder Industries Federation (MPIF)
Toz metalurjisi ve metal enjeksiyon kalıplama üretiminde ve kullanımında müşteriyi ve üreticiyi yönlendiren standartlar oluşturur.
Mil Specs (MS)
Araştırma ve tasarım, satın alma, teklif verme, lojistik ve ilgili uygulamalar için gereken görev açısından kritik askeri / federal spesifikasyonları sağlar.
Ministry of Defense UK (MOD UK)
MOD UK savunma standartları normalde ekipman, bileşen veya malzeme için gereksinimleri tanımlar ve uygulamaları, prosedürleri ve süreçleri içerebilir.
NACE International
Kimyasal işlem ve su sistemlerinden taşımacılığa ve altyapı korumaya kadar, her endüstride ve korozyon önleme ve kontrol alanında standartlar sunar.
National Aeronautics and Space Administration (NASA)
Araştırma, bakım ve tasarım gibi mühendislik süreçlerini ve prosedürlerini ana hatlarıyla belirtir.
National Board of Boiler and Pressure Vessel Inspectors (NBBI)
Kazanların ve basınçlı kapların çalıştırılması, bakımı ve onarımı için standartları belirleyen Ulusal Kurul Denetim Kodunu (NBIC) oluşturmuştur.
National Building Specification (NBS)
Birleşik Krallık’ta faaliyet göstermek için çok önemli olan inşaat ve inşaat sektörü bilgilerini sağlar.
National Code Services Association (NCSA)
The National Code Services Association (NCSA) kodları, yönetmelikleri, eğitim yöntemlerini ve yangın söndürme ekipmanı standartlarını yazar ve yönetir.
National Electrical Contractors Association (NECA)
Ulusal Elektrik Tesisatı Standartları (NEIS) olarak yayınlanan performans standartları oluşturur.
National Electrical Manufacturers Association (NEMA)
Elektrik komponentleri ve ekipmanlarının tasarımı, seçilmesi, satın alınması, muayenesi ve bakımı alanında standartlar sunar.
National Fenestration Rating Council (NFRC)
Pencerelerin, kapıların, çatı pencerelerinin ve bağlantı cihazlarının enerji performansı için tek tip ve bağımsız bir derecelendirme ve etiketleme sistemi yayınlar.
National Fire Protection Association (NFPA)
Bina tasarımı ve bakımı, yangından korunma, güvenlik konularında içerik sunar.
National Fluid Power Association (NFPA)
Değiştirilebilirlik, test etme, derecelendirme yöntemleri, güvenlik, iletişim ve kalibrasyon için standartlar sağlar.
National Grid (NG) Standards
Elektrik tesisatlarının güvenli ve güvenilir tasarımını ve inşasını sağlamak için Elektrik İletim mühendisliği spesifikasyonları, prosedürleri ve politikaları sağlar.
National Information Standards Organization (NISO)
Geleneksel ve dijital teknolojiler için bilgileri yönetmek için teknik standartlar yayınlar.
National Research Council of Canada (NRC)
Kanada’da kullanılan çok çeşitli standartlar oluşturur. Bu koleksiyon, ulusal inşaat yasalarına odaklanmaktadır.
NAVISTAR Inc
Uluslararası araçlarda onarım ve bakım yapan şirketler ve bu şirketlere parça tedarikçileri tarafından yaygın kullanılan standartlar yayınlamaktadır.
North Atlantic Treaty Organization (NATO)
NATO üyesi devletler için ortak teçhizat gereksinimleri, askeri yöntemler ve teknik prosedürler belirleyen standardizasyon anlaşmaları (STANAG) yayınlar.
NSF International
Gıda, su, iç mekan havası ve çevre güvenliği için geçerlidir ve endüstri ve uluslararası düzenleyici kurumlar tarafından kullanılan gönüllü yönergelerdir
Parachute Industry Association (PIA)
Paraşüt ekipmanı, paraşütle atlama güvenliği ve ilgili havacılık konuları için teknik, hizmet ve işletim standartları oluşturur.
Pipe Fabrication Institute (PFI)
Metal boruların tasarımı, üretimi, imalatı ve kurulumuna rehberlik eder.
Plastics Pipe Institute, Inc. (PPI)
Polietilenin tasarımını, üretimini ve kullanımını yönetir ve su ve gaz dağıtımı, kanalizasyon ve atık su, petrol ve gaz üretimi kullanımlar için plastik boruların kullanımını teşvik eder.
Process Industry Practices (PIP)
Proses tesislerinin tasarımını, tedarikini, yapımını, işletimini ve bakımını yayınlar ve ayrıca güç için faydalıdır; kağıt hamuru ve kağıt ve ilaç endüstrileri.
Pulp and Paper Technical Association of Canada (PAPTAC)
Kağıt hamuru ve kağıt ürünlerinin ve yan ürünlerinin özelliklerini ölçer.
Royal Incorporation of Architects in Scotland (RIAS)
Royal Incorporation of Architects in Scotland (RIAS) standartları, yapı tasarımı ve inşaatı ile ilgilenenler için tasarım sürecini iyileştirir.
Royal Institute of the Architects of Ireland (RIAI)
Profesyonelleri kaliteli tasarım ve inşaat konusunda yönlendirir. Bu koleksiyon İnşaat Bilgi Servisi (CIS) aracılığıyla edinilebilir.
SAE International
Havacılık, uçak, otomobiller, otobüsler, arazi ekipmanları, deniz, demiryolu, transit sistemleri ve kamyonlar gibi her tip kendinden tahrikli araçlar hakkında teknik bilgiler sunar.
Semiconductor Equipment and Materials International (SEMI)
Entegre devreler, transistörler, diyotlar ve tristörler gibi yarı iletken cihazların imalatında kullanılan ekipman ve malzemeler için standartlar yayınlar.
Sheet Metal and Air Conditioning Contractors National Association Inc SMACNA
Mühendislik, inşaat ve HVAC sac metal işinin tüm yönlerini ele alan çok sayıda standart ve teknik kılavuz oluşturur.
SMPTE Digital Library
Dünya çapında görüntü ve ses iletimi ve teknolojisi konusunda bir meslek kuruluşudur. Medya teknolojileri konusunda son yayınları, hakemli makaleleri ve standartları sağlamaktadır.
Society of Motion Picture and Television Engineers (SMPTE)
Televizyon, sinema filmi ve dijital içerik endüstrileri için standartlar, önerilen uygulamalar ve mühendislik yönergeleri yayınlar.
Solid State Technology Association (JEDEC)
Test yöntemleri, cihaz spesifikasyonu, pim çıkışları, diyotlar, transistörler, hibrit devreler gibi cihazlar için arayüz gereklilikleri ve uygulamaları ile ilgili standartlar sunar.
Standard Methods for the Examination of Water and Wastewater
Su ve atık su analizi için en güncel laboratuvar yöntemleriyle kapsamlı bir referans sunar.
Standards Council of Canada (SCC)
Kanada için standartlar yayınlar ve standartların geliştirilmesi, tanıtımı ve uygulanmasında yer alan kuruluş ve bireylerden oluşan bir ağ olan Ulusal Standartlar Sistemini (NSS) denetler.
Standards New Zealand (SNZ)
Standards New Zealand (SNZ) belgeleri birden fazla ticari operasyonu yönetir.
Steel Construction Institute (SCI)
Bağımsız teknik uzmanlık sağlayıcısı ve çelik konstrüksiyon sektörüne en iyi uygulamaların yayıncısıdır.
Swiss Association for Standardization (SNV)
Bileşen ve ekipman üreticileri ve standardizasyonla ilgilenen tasarım danışmanları tarafından kullanılmaktadır.
T H Hill Standards
Üretken olmayan zaman (NPT) risklerini azaltmak amacıyla QA / QC hizmetleri, mühendislik ve eğitim için özel bir kaynak sağlar.
TechAmerica
Havacılık elektronik sistemleri, yapılandırma ve veri yönetimi,
elektromanyetik uyumluluk, kalite ve güvenilirlik mühendisliğine dair standartlar sunar.
Technical Association of the Pulp and Paper Industry (TAPPI)
Kağıt ve kağıt hamuru ürünlerini ölçmek, değerlendirmek ve tanımlamak için standartlar ve teknik bilgi kağıtları sunar.
Telecommunications Industry Association (TIA)
Antenleri, hücresel sistemleri, telsiz telefonları, acil durum sistemlerini, faks, fiber optikleri, cep telefonlarını, modemleri, PCS, uyduyu, gözetimi, VoIP ve kablolama standardı sunar.
The Conference of European Postal and Telecommunications Administration (CEPT)
Telekomünikasyon konusunda onay, onay yetkilileri, sertifika kuruluşları ve test laboratuvarları için gereklilikler hakkında bilgi içeren belgeler yayınlar.
The Ford Motor Company
Orijinal ekipman üreticileri (OEM) ve diğer Ford satıcıları tarafından kullanılan standartları yayınlamaktadır.
The Institution of Structural Engineers (IStructE)
Yapı mühendisliği bilimini ve sanatını ve inşaatta mükemmelliğe ulaşmayı teşvik etmek ve üyelerinin eğitimini ve yetkinliğini ilerletmektir.
The International Commission on Illumination (CIE)
Işık ve aydınlatma, renk ve görme, fotobiyoloji ve görüntü teknolojisi bilimine ve sanatına rehberlik eden standartları yayınlamaktadır.
The Society for Protective Coatings (SSPC)
Beton, çelik ve diğer endüstriyel ve deniz yapılarını ve yüzeyleri koruyan ve koruyan kaplamalar için standartlar oluşturur.
The Society for Standard Professionals (SES)
Standartların oluşturulması ve düzenlenmesi için yönergeler yayınlar.
Timber Research and Development Association (TRADA)
Kereste ve ahşap ürünlerinin özellikleri ve kullanımı konusunda uluslararası alanda tanınan bir mükemmellik merkezidir.
Underwriters Laboratories Inc. (UL)
Tasarım mühendisliği, bina tasarımı/bakımı, muayene, araştırma ve geliştirme, güvenlik veya kalite kontrol alanlarında güvenlik standartları sunar.
Underwriters Laboratories of Canada (ULC)
Mühendislerin, pazarlamacıların, yöneticilerin ve ürün geliştiricilerin kamu güvenliği ve güvenini sağlamalarına yönelik gerekli olan güvenlik standardı sağlar.
United Kingdom Civil Aviation Authority (UKCAA)
Birleşik Krallık'ta faaliyet gösteren tüm uçaklar için gereksinimleri, direktifleri, teknik yayınları ve standartları yayınlamaktadır.
Universal Oil Products Collection (UOP)
Universal Oil Products (UOP) standartları, petrol ve petrol ürünleri testleri ve analizleri için yönergeler sağlar.
US Department of Defense (DoD)
Askeri operasyonel hazırlığı iyileştirmek ve sahip olma maliyetlerini ve satın alma döngüsü süresini azaltmak amacıyla malzemeler, tesisler ve mühendislik uygulamaları için standartlar oluşturur.
US Department of Defense Directives (DODD)
The U.S. Department of Defense Directives (DoDD) politika belirler, sorumluluklar atar ve orduda ve orduyla birlikte çalışanlara yetki verir.
US Department of Energy (DOE)
DOE tesislerinin tasarımını, yapımını, işletimini ve dekontaminasyonunu yönetir. Standartlar, el kitapları, şartnameler ve teknik standartlar listelerini içerir.
US Department of Justice (DOJ)
Kamu kurumları tarafından ve kamuya açık barınma ve ticari tesislerin yerlerinde engelliliğe dayalı ayrımcılığı yasaklayan II ve III başlıklarını yayınlar.
US Department of the Navy (NAVY)
The US Department of the Navy, politika ve prosedür için geçerli olan talimat ve direktifleri yayınlayıp sağlar.
US Department of Transportation (DOT)
US DOT standartları koleksiyonu, hem karada hem de suda ABD ana yolları için tasarım yönergelerini içerir.
US Green Building Council (USGBC)
LEED® yeşil bina sertifika programı, eğitim teklifleri ve profesyonel yeterlilikler aracılığıyla bina tasarımı, inşaatı ve operasyonlarında sürdürülebilirliği teşvik eder.
enago – Editing Services
Enago binden fazla konu alanı ve branşta editörlük hizmetleri sunmaktadır.
enago – Publication Support Services
Yayın sürecinde ortaya çıkan tüm ihtiyaçlarınıza istinaden desteğimiz, araştırmanızı bitirdiğiniz anda başlıyor ve makaleniz yayınlanana kadar devam ediyor.
enago – Translation Services
Enago Çeviri Hizmetleri, çok sayıda dili kapsayan, özellikle Türkçe ve İngilizce akademik çevirilerde itibar sahibidir.
Publons
Yayınlarınızı, atıf metriklerinizi, hakem değerlendirmelerinizi ve dergi editörlük çalışmalarınızı tek bir yerden izleyin.
Research to Publication
BMJ tarafından sunulan doktorlar ve sağlık çalışanları için özel olarak tasarlanmış bir araştırma metodolojisi ve yayıncılık programıdır.
ScholarOne
ScholarOne bilimsel dergiler, kitaplar ve konferanslar için kapsamlı iş akışı yönetim sistemleri sunmaktadır.
Web of Science Author Connect
Bilim, sosyal bilimler, sanat ve beşeri bilimlerde önde gelen araştırmacılarıyla doğrudan iletişim kurmanıza yardımcı olur.