fbpx
Scroll Top

American Society of Mechanical Engineers (ASME)

ASME Standartları Nedir?

American Society of Mechanical Engineers (ASME), kompresörler, vinçler ve asansörler, çizimler ve terminoloji, asansörler ve yürüyen merdivenler, bağlantı elemanları, akış ölçümü, endüstriyel kamyonlar, asansörler, nükleer, çevre kontrolü, borular, basınçlı kaplar, pompalar, depolama tankları, türbinler ve çok daha fazlası için standartlar geliştirir. En çok başvurulan kodları bünyesinde barındırır ve dünya çapında üreticiler, teknisyenler ve denetçiler tarafından yaygın olarak kullanır.

 

ASME BPVC Standartları Nedir?

Her iki yılda bir yayınlanan the ASME Boiler and Pressure Vessel Code (BPVC), kazan ve basınçlı kapların, enerji üreten makinelerin ve nükleer enerji santrali bileşenlerinin güvenli tasarımı, üretimi ve bakımı için standardı belirler. Bugün, dünyanın dört bir yanındaki Kod kullanıcıları – kazan / basınçlı kap üreticileri, operatörler, stamp holder’lar ve denetçiler – güvenlik ve uygunluğu sağlamak için güncellenmiş bilgilere her zamankinden daha fazla güveniyor.

ASME Standartları Nasıl Kullanılır?

ASME standartları şunları yapabilmenizi sağlar

  • Tüm mühendislik disiplinlerinde işbirliğini ve bilgiyi etkinleştirin
  • Mekanik ürünlerin ve sistemlerin birlikte çalışabilirliğini sağlayın
  • Ürün performansını onaylayın

 

Yüksek mühendislik ürünü mekanik sistemleri ve ürünleri uygun şekilde tasarlayın, üretin ve bakımını yapın

Size Nasıl Hizmet Verebiliriz?

Online Standart, teknik doküman ve yayınlara, kılavuz ve standartlara erişim için en güvenilir ve hızlı çözüm ortağınızdır.

Bize ulaşırsanız ihtiyaç duyduğunuz tüm dokümantasyona da ulaşmış olursunuz.

 

500’den fazla kaynak üzerinden yapacağınız araştırma ile elde edebileceğiniz dokümantasyonu, değerli iş birliklerimiz sayesinde size dijital ortamda veya basılı olarak sunabiliriz.

API, ASHRAE, ASME, ASTM, BSI, IEC, IEEE, ISO , SAE ve yüzlerce standardizasyon kurumu ile ortaklığımız sayesinde doğru ve güvenilir bilgiye hızla erişmenizi sağlayarak hem zamanınızı hem de kaynağınızı koruyabiliriz.

Siz ihtiyacı paylaşın, biz çözüm yolu sunalım!

Biz Sizi Arıyalım

Aradığınız standart ve/veya doküman listesini paylaşırsanız, ayni hafta içerisinde teklifimizi iletebiliriz.

Sunduğumuz servis ile doğru ve güvenilir bilgiye ulaşmanızı kolaylaştırabiliriz.

 

Online Standart’a gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

    Gizlilik Tercihleri
    Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla belirli hizmetlerden, genellikle tanımlama bilgileri biçiminde bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki deneyiminizi ve sunduğumuz hizmetleri etkileyebileceğini lütfen unutmayın.