fbpx
Scroll Top

International Electrotechnical Commission (IEC)

IEC’nin Açılımı Nedir?

The International Electrotechnical Commission (IEC)

 

IEC’nin Uzmanlığı Nedir?

1906 yılında kurulmuş olan The International Electrotechnical Commission (IEC) tüm elektrik, elektronik ve ilgili teknolojiler için uluslararası standartları hazırlayan ve yayınlayan lider bir küresel kuruluştur. Bu standartlar koleksiyonu, ürün uyumluluğunu ve çevre güvenliğini sağlamak için ürün geliştirme, performans ve entegrasyon ile ilgili konuları ele alır.

 

IEC Standartları Nasıl Kullanılır?

IEC standartları şunları yapabilmenizi sağlar

 • Pazar payını artırmaya imkân tanır.
 • Ürün performansını yükseltir.
 • Birlikte çalışabilen teknolojilerin entegrasyonunu sağlar. 

 

Tasarım ve üretimlerinizde yüksek performansı, birlikte çalışabilme yetkinliğini ve sürdürülebilirliği odağınıza alın.

IEC Nedir?

1906 yılında kurulmuş olan International Electrotechnical Commission (IEC) tüm elektrik, elektronik ve ilgili teknolojiler için uluslararası standartları hazırlayan ve yayınlayan lider bir küresel kuruluştur.

 

IEC’nin Amacı Nedir?

 • Küresel pazarın gereksinimlerini etkin şekilde karşılamak.
 • İlgili alandaki IEC standartlarının küresel kullanımını yükseltmek.
 • IEC standartları kullanılan elektronik ve hizmetlerin kalitesini artırarak  bu ürünlere erişimi yaygınlaştırmak.
 • Karmaşık sistemlerin birlikte çalışabilirliği için gerekli koşulları belirleyebilmek.
 • Endüstriyel süreçlerin verimliliğini iyileştirmek.
 • İnsan sağlığı ve güvenliğinin iyileştirilmesine katkıda bulunmak.
 • Çevrenin korunmasına destek vermek.

 

IEC uluslararası standartları ve IEC Uygunluk Değerlendirme Sistemleri, Dünya Ticaret Örgütü’nün (WTO) “Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT)” anlaşmasında tanımladığı teknik engellerin önlenmesine yardımcı olur. Bu anlaşma kapsamında WTO üyeleri, IEC’nin de dokümantasyonlarının yer aldığı ulusal ve uluslararası standartları, zorunlu teknik düzenlemeleri, test ve sertifikasyon uygulamalarını kullanmayı taahhüt ederler.

IEC’nin uluslararası standartları, ticaretteki teknik engelleri ortadan kaldırarak yeni pazarların etkinleşmesine imkân tanırken dünya ticaretinin gelişmesinde dolayısıyla da ekonomik büyümenin sağlanmasında kolaylaştırıcı rol oynar.

Küresel değer zincirleri ancak tüm katılımcı ekonomiler uluslararası standartlarda belirtilmiş olan aynı, uyumlu ve küresel olarak kabul edilen kuralları izlediğinde verimli şekilde işleyebilir.

IEC standartları endüstriye ve kullanıcılara tasarım ekonomisi, daha iyi ürün, üretim ve hizmet kalitesi, daha fazla  işletilebilirlik  ve teslimat verimliliği için çerçeve sağlar. IEC standartları ayrıca güvenliğe, insan sağlığına ve yaşam kalitesini artırmak için ekosistemin korunmasına katkıda bulunur.

IEC yayınları hem kamu hem de özel sektörde mühendislik, tasarım, üretim ve yapım ile uğraşan ithalatçılar ve ihracatçılar tarafından kullanılır. IEC standartları ayrıca ulusal standardizasyon ve ölçümleme programlarında ve standartların, ürünlerin ve sistemlerin karşılaştırılmasında da sıklıkta referans alınır.

Size Nasıl Hizmet Verebiliriz?

Online Standart, teknik doküman ve yayınlara, kılavuz ve standartlara erişim için en güvenilir ve hızlı çözüm ortağınızdır.

Bize ulaşırsanız ihtiyaç duyduğunuz tüm dokümantasyona da ulaşmış olursunuz.

 

500’den fazla kaynak üzerinden yapacağınız araştırma ile elde edebileceğiniz dokümantasyonu, değerli iş birliklerimiz sayesinde size dijital ortamda veya basılı olarak sunabiliriz.

API, ASHRAE, ASME, ASTM, BSI, IEC, IEEE, ISO , SAE ve yüzlerce standardizasyon kurumu ile ortaklığımız sayesinde doğru ve güvenilir bilgiye hızla erişmenizi sağlayarak hem zamanınızı hem de kaynağınızı koruyabiliriz.

Siz ihtiyacı paylaşın, biz çözüm yolu sunalım!

Biz Sizi Arıyalım

Aradığınız standart ve/veya doküman listesini paylaşırsanız, ayni hafta içerisinde teklifimizi iletebiliriz.

Sunduğumuz servis ile doğru ve güvenilir bilgiye ulaşmanızı kolaylaştırabiliriz.

 

Online Standart’a gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

  Gizlilik Tercihleri
  Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla belirli hizmetlerden, genellikle tanımlama bilgileri biçiminde bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki deneyiminizi ve sunduğumuz hizmetleri etkileyebileceğini lütfen unutmayın.