International Electrotechnical Commission (IEC)

IEC Açılımı Nedir?

The International Electrotechnical Commission (IEC)

 

IEC Standartları Nedir?

The International Electrotechnical Commission (IEC) tüm elektrik, elektronik ve ilgili teknolojiler için uluslararası standartları yazar. Bu standartlar koleksiyonu, ürün uyumluluğunu ve çevre güvenliğini sağlamak için ürün geliştirme, performans, uyumluluk ve ilgili konuları ele almaktadır.

 

IEC Standartları Nasıl Kullanılır?

IEC standartları şunları yapabilmenizi sağlar

  • Pazar payını arttırmak
  • Ürün performansını sağlayın
  • Birlikte çalışabilir yetenekleri entegre edin

 

IEC Nedir?

1906 yılında kurulmuş olan International Electrotechnical Commission (IEC) tüm elektrik, elektronik ve ilgili teknolojiler için uluslararası standartları hazırlayan ve yayınlayan lider bir küresel kuruluştur.

 

IEC amaçları şunlardır:

  • Küresel pazarın gereksinimlerini etkin bir şekilde karşılamak
  • Kendi standartlarının dünya çapında maksimum kullanımını sağlamak
  • Kendi standartları tarafından kapsanan ürün ve hizmetlere erişmek ve kalitesini arttırmak
  • Karmaşık sistemlerin birlikte çalışabilirliği için koşulları oluşturmak
  • Endüstriyel proseslerin verimliliğini arttırmak
  • İnsan sağlığı ve güvenliğinin iyileştirilmesine katkıda bulunmak
  • Çevrenin korunmasına katkıda bulunmak

IEC’nin uluslararası standartları, ticaretteki teknik engelleri kaldırarak ve yeni pazarlara ve ekonomik büyümeye yol açarak dünya ticaretini kolaylaştırır.

IEC standartları, üyelerinin uluslararası standartların endüstriyel verimliliği arttırmada ve dünya ticaretini geliştirmede çok önemli bir rol oynadığının farkında olduğu Dünya Ticaret Örgütü’nün Ticaretle İlgili Teknik Engeller Anlaşması’nın (TBT) özünü temsil ettiklerinden çok önemlidirler.

IEC standartları endüstriye ve kullanıcılara tasarım ekonomisi; daha iyi ürün ve hizmet kalitesi; daha fazla işletilebilirlik; ve daha iyi üretim ve teslimat verimliliği için çerçeve sağlar. IEC standartları ayrıca güvenliğe, insan sağlığına ve iyileştirilmiş yaşam kalitesini arttıran çevrenin korunmasına katkıda bulunur.

IEC yayınları mühendislik, tasarım, üretim ve yapım ile uğraşan ithalatçılar ve ihracatçılar (hem devlette hem de endüstride) tarafından da kullanılırlar. IEC standartları ayrıca ulusal standardizasyon ve metrikleştirme programlarında, ve standartların, ürünlerin ve sistemlerin karşılaştırılmasında da sıklıkta referans alınır.

 

 

Performans, birlikte çalışabilirlik ve sürdürülebilirlik için elektronik ürünler tasarlayın

Sizlere nasıl hizmet verebiliriz?

Online Standart teknik doküman ve yayın, standart, ve kılavuzlar için güvenilir çözüm ortağınız.

Şirketinizin üretimi veya sunduğu servis için gerekli tüm dokümantasyona basılı veya dijital olarak erişim için bizimle iletişime geçin. Size özel çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bağlantılara tıklayın.

 

Ana çözüm ortaklarımız API, ASME, ASTM, ASHRAE, BSI, IEC, IEEE, ISO ve SAE gibi saygın standart geliştirme kurumlarından oluşmaktadır.

Sizlere 500’den fazla kurumdan yapabileceğimiz araştırma sonucunda ihtiyacınız olan dokümantasyonu hızlıca sunabiliriz. Online Standart hizmet  memnuniyet garantisi ile yarı yolda kalmayacaksınız.

 

Sizinle nasıl çalışabileceğimizi daha ayrıntılı görüşebilmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

Biz Sizi Arıyalım

Eğer sizinle iletişim kurmamızı isterseniz lütfen aşağıdaki formu doldurarak iletişim bilgilerinizi bize bırakın.

 

Aynı gün içerisinde sizinle iletişime geçeceğiz.