fbpx
Scroll Top

Araştırma Veritabanı

Aerospace and High Performance Alloys Database
Havacılık, savunma, petrol / gaz, kimyasal işleme, elektrik üretimi ve ulaştırma endüstrileri dahil olmak üzere tüm sektörlerin ihtiyaçlarını karşılamak için yaratılmıştır.
Aerospace Structural Metals Database 
Özellikle havacılık, enerji üretimi, savunma sanayii sektörlerinde tercih edilen ve sıklıkla kullanılan alaşımlar ve ilgili veri grafiklerini içermektedir.
AISLive: Maritime Ship Tracker
Filonuzun derin deniz, açık deniz ve kıyıdaki konumlarını gerçek zamanlı istihbarat ile takip edebilirsiniz.
APA PsycExtra®
En son konferans bildirilerini, haber bültenlerini, raporları, hasta odaklı bilgi formlarını ve broşürleri, dergileri, monografları, standartları ve yönergeleri ve daha fazlasını sağlar.
APA PsycInfo®
Davranışsal ve sosyal bilim araştırmalarının özetleri ve alıntıları için birinci sınıf bir kaynaktır.
APA PsycTests®
Davranışsal ve sosyal bilimlerdeki profesyonellerin, öğrencilerin ve eğitimcilerin araştırma ihtiyaçları için psikolojik ölçümler, ölçekler, anketler ve diğer araçlarla ilişkili kapsamlı koleksiyonudur.
APA PsycTherapy®
APA PsycTherapy, klinisyenlere, danışmanlara ve stajyerlere, bilinen terapistleri içeren samimi psikoterapi videolarını izleme fırsatı sunar.
ASTM Digital Library
ASTM tarafından yayınlanmış dergiler, ekitaplara ve pek çok endüstriye yönelik teknik, prosedürel ve operasyonel dokümantasyona erişim sağlayabilirsiniz.
AWS Digital Library
Standartlar, referans materyalleri, süreli yayınlar ve eğitim videoları dahil olmak üzere daha önce kolayca bulunmayan American Welding Society’nin benzersiz içeriğine erişim sağlar.
AWS Fundamentals of Welding Curriculum
Sektörün önde gelen eğitim uzmanları tarafından tasarlanan yeni oluşturulmuş bir eğitim kaynakları ve öğrenim araçları koleksiyonudur.
BIOSIS Citation Index
Yaşam bilimleri araştırmalarına dair geniş bir bakış açısı sunarken, bu alandaki en önemli keşiflerin, kayda değer etkilerin ve ilgili bağlantıların tespit edilmesine olanak sağlar.
Book Citation Index
Kütüphanelerde yer alan kitap koleksiyonlarını güçlü keşif araçları ile birleştirerek, araştırmacıların en ilgili kitaplara hızlı ve kolayca erişmelerini sağlar.
CAB Abstract
CAB Abstracts dünyanın uygulamalı yaşam bilimleri literatürüne erişim sağlayan lider bir İngilizce bibliyografik bilgi servisidir.
CABI Compendia Collection
Her biri kendi alanındaki en güncel bilimsel araştırmaların, ayrıntılı veri sayfalarının, resimlerin ve daha fazlasının indekslenmiş bilgilerini birleştirir.
CABI VetMed Resource
VetMed Resource, veteriner hekimliğini tüm yönleriyle ilgili ele alan en kapsamlı bilgi kaynağı ve özel veteriner odağı olan bir araçtır.
Data Bank for Islamic Economics and Finance
İslâm ekonomisi ile ilgili tüm bilgi ve bilgi türlerine dağıtılan birleşik bir veritabanı kümesidir.
Data Citation Index
Tüm alanlarda atıf analizleri ve bilimsel veri çalışmaları yapmak üzere uluslararası veri setlerini geniş bir yelpazede sunan kapsamlı bir atıf dizinidir.
Derwent World Patents Index
DWPI, yenilikleri bulma yeteneğinizi geliştirir ve bir buluşun yeniliklerini süratle belirlersiniz. DWPI, patent bilgilerinizi ortaya çıkarmanıza yardımcı olur.
Drug Research Advisor
Integrity ve MetaCore'dan gelen güvenilir bilgileri bir araya getirerek daha bilinçli kararlara daha hızlı erişim sağlarlar.
Engineering WorkBench Platform
Başta mühendisler olmak üzere, teknik profesyonellerin ve araştırmacıların bilgi gereksinimini semantik arama ile karşılayan eşsiz bir kaynaktır.
ESDU
Mühendislerin karar verirken sektörün en iyileri tarafından yapılan kapsamlı araştırmalara ve sonuçlara ulaşmaları ve endüstriden uzmanlara danışmalarını sağlanmaktadır.
Food Science and Technology Abstracts
Gıda bilimi, gıda teknolojileri ve beslenme konularında bibliyografik ve özet bir veritabanıdır.
Global Health
Temel literatürü ele alan uluslararası tıp ve sağlık araştırmalarında halk sağlığına adanmış tek uzman bibliyografik abstrakt ve indeks veritabanıdır.
Global Trade Atlas
Kullanıcılara dünya çapındaki ticaret istatistiklerinin geniş kapsamlı veritabanına istek üzerine erişim sağlayan web tabanlı bir arama ve analiz aracıdır.
High Performance Alloys Database
Web temelli veritabanı, kullanıcılarının 81 metal alaşımın özellik ve ilişkilerini 40,000 veri eğrisi ile anında görmelerini sağlayan eşsiz bir kaynaktır.
IEEE Conference Library Plus
Tüm IEEE konferans bildirilerine bilgi ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde erişim sağlar.
IEEE Enterprise
Tüm IEEE dergi makalelerine ve konferans bildirilerine şirket ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde erişim sağlar.
IEEE Power & Energy Library
Kurumların büyümesi için üstün güç ve enerji araştırmaları yapmanıza olanak tanır.
IEEE Proceedings Order Plans
Mühendislik, enerji, havacılık, elektronik gibi geniş bir yelpazedeki teknoloji alanındaki konferanslardan elde edilen araştırma yazıları ve bulgulara tam metin erişim sağlar.
IEEE Xplore for Corporate Workgroups
IEEE Xplore for Corporate Workgroups, küçük bir şirketin araştırmacı ekibiyle IEEE, IET’den makale ve yazılara anında erişim sağlar.
IEEE Electronic Library (IEL)
IEL, teknolojinin en güvenilir dergilerini, konferans içeriklerini ve standartlarını sağlayarak, sizlere ihtiyacınız olan araştırma imkanını sunar.
IHS Fairplay
Kapsamlı gemi, gemi hareketi, kaza, mülkiyet, liman ve haber veritabanlarının yanı sıra araştırma ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.
Islamic Studies and Arabic Literature
Arap dili ve edebiyatı çalışmaları ile ilgili çeşitli kaynaklar sağlayan bir veritabanıdır.
Jane’s
Savunma, güvenlik, ulaşım ve polis güçleri gibi önemli konularda sahip olduğu uzmanlık ile diğer istihbarat kaynaklarından daha fazlasını sunan önemli bilgi kaynağıdır.
Legal & Islamic Fiqh Resources
İslami fıkıh üzerine, özellikle yasalar ve hukuki konularda, İslami fıkıhın karşılaştırmalı çalışmaları ve pozitif kanunlarla ilgili farklı kaynaklar sunmaktadır.
MetaDrug
Küçük moleküllü bileşimlerin biyolojik etkileri hakkında manuel olarak düzenlenmiş geniş kapsamlı bilgiler içeren farmakoloji çözümlerinde önde gelen bir sistemdir
Microelectronics Packaging Materials Database 
Mikroelektronikler paketleme materyallerin termal, mekanik, elektriksel ve fiziksel nitelikleri hakkında veri içeren arama, gözatma yapılabilen online veritabanıdır.
OECD iLibrary
OECD’nin yayınlamakta olduğu; kitaplar, dergiler, istatistikler, toplantı bildirileri, referans kaynakları ve özel OECD koleksiyonlarını içermektedir.
NewsBank
Binlerce gazete başlığının yanı sıra haber ajansları, bültenler, tutanaklar, görüşler, mektuplar, özel raporlar, videolar, bloglar vb. kaynaklardan beslenen, zengin bir içeriğe sunmaktadır.
Readex
Birincil kaynakların dijitalleştirmesini üstlenen ve araştırmacılarla buluşmasını sağlayan arşiv kütüphanesidir.
Readex: Halk Sağlığı
Halk sağlığına yönelik çeşitli tehditleri ve bunların azaltılmasına yönelik girişimleri belgeleyen makaleler ve raporları sunmaktadır.
Sea-Web Builders
Detaylı filo listeleri ile gemi yapımcısına dair kapsamlı bilgileri bulabilirsiniz.
Sea-Web Casualties
Bir geminin kaza geçmişini görüntülemenizi sağlar.
Sea-Web Companies
Sea-Web Companies modülünde kapsamlı filo sahipliği bilgilerini bulabilirsiniz.
Sea-Web Directory
Sea-web Directory, yüzbinlerce denizcilik şirketi ve gemi operatörü hakkında ayrıntılı bilgiler sunmaktadır.
Sea-Web Movements
Bir geminin şu anki pozisyonunu veya en son raporlanan pozisyonunu ve belirli bir sahip, yönetici veya operatörün filo pozisyonunu sunar.
Sea-Web Ports
10.000'den fazla liman ve terminal hakkında ayrıntılı bilgi sağlar.
Sea-Web Security
Sea-web Security, geminizin güvenliğiyle ilgili uluslararası gelişmeleri zamanında bildirmenizi sağlar.
Sea-Web Ships
Sipariş edilmiş bütün gemileri, ticaret filosunu, gemi kazalarını, kaybolan veya parçalanan gemileri içeren, deniz ticaret gemilerini tanımlamanıza imkan vermektedir.
SMPTE Digital Library
Dünya çapında görüntü ve ses iletimi ve teknolojisi konusunda bir meslek kuruluşudur. Medya teknolojileri konusunda son yayınları, hakemli makaleleri ve standartları sağlamaktadır.
Standards Index
Bir milyondan standardı bir arada tek bir arayüz ile bibliyografik bilgi olarak sunan dünyanın en kapsamlı standart dizin sistemidir.
Swisslex Premium
İsviçre ve Kara Avrupası Hukukuna dayalı anlaşma, yönetmelik, talimat, karar, resmi gazete gibi geniş içeriğe sahip, güvenilir online hukuk kütüphanesidir.
Thermophysical Properties of Matter Database
Metal alaşım ve element, ametal sıvı ve katı, alaşım, seramik, gazlar ve kaplama için termofiziksel ve termoradyoaktif niteliği içeren materyal veri eğrilerini sunar.
UN iLibrary
Birleşmiş Milletler tarafından oluşturulmuş içeriğe erişim için genel arama, keşif seçenekleri ve kaynak görüntüleme özelliklerini barındıran kapsamlı bir veri tabanıdır.
Web of Science (WoS)
Tüm bilim anlarını konu alan dergileri ve konferans bildirilerini düzenli olarak tarayarak araştırma alanınızla en ilgili ve prestijli yayınlara ulaşmanızı sağlar.
World Register of Ships
Dünyanın en kapsamlı denizcilik rehberine erişin.
Zoological Record via WOK
Hayvan biyolojisi konusunda dünyanın en eski ve devam eden veritabanıdır.
Gizlilik Tercihleri
Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla belirli hizmetlerden, genellikle tanımlama bilgileri biçiminde bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki deneyiminizi ve sunduğumuz hizmetleri etkileyebileceğini lütfen unutmayın.