fbpx
Scroll Top

CABI Bitki Zararlıları Teşhis Bursu

Bitki Zararlıları Teşhis Bursuna

Bitki Zararlıları Teşhis Bursu Nedir?

CABI ve Online Bilgi sizi Türkiye’deki kullanıcılar için tasarlanmış Bitki Zararlıları Teşhis Bursu’na başvurmanız için davet etmekten mutluluk duyar.

 

Bu burs, Türkiye tarımsal eğitim sektörünü desteklemek için tasarlanmıştır ve CABI’nin ödüllü Plantwise Programı’na dayanan bitki zararlılarının teşhisi konusundaki saha eğitimini yeni bir dijital öğrenme paketi ile sunmaktadır.

 

Çevrim içi öğrenme kursuna ek olarak saha teşhis kılavuzu ve akıllı telefonlar için simülasyon uygulamasını kapsayan bu özel tasarım dijital kursu başarı ile tamamlayanlar, CABI Academy’nin dijital olarak doğrulanabilir tamamlama sertifikasını almaya hak kazanacaktır.

 

Burstan Kimler Faydalanabilir?

 • Ziraat Fakülteleri’ndeki 4.Yıl Öğrencileri ve Yeni Mezunlar
 • İlgili Fakültelerde Yüksek Lisans Öğrencileri
 • Tarımsal Araştırmacılar
 • Tarımsal Yayım Mühendisleri
 • Konu Uzmanı Çiftçiler
 • Ziraat Mühendisleri
 • Ziraat Fakülteleri Öğretim Üyeleri

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Lütfen aşağıda yer alan başvuru formunu eksiksiz doldurarak 24 Şubat 2023 tarihine kadar iletin.

 

Burs başvuru şartları ve koşullarını bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz.
Kurs hakkında daha fazla bilgi için sayfanın en atında bulunan bağlantılara tıklayın.

Bitki Zararlı Teşhisi Kursu

CABI’nin Bitki Zararlı Teşhisi kursu, tarımsal eğitim kurumlarında ve işyerinde öğretmenleri ve eğitmenleri desteklemek için tasarlanmıştır. Kullanıcıların semptomları tanıma ve nedenleri belirleme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için etkileşimli egzersizler ve kaynaklar sağlar.

 

Kurs, öğrencilere başlangıçta semptomları belirleme konusunda rehberlik eder ve bu semptomların hem biyotik hem de abiyotik problemlerin nedenlerine ilerlerken, tarla bazlı mahsul zararlılarının teşhisi için bir metodoloji sağlar.

 

 • Bitki Zararlı Teşhisi kursu, dünya çapında 48’den fazla ülkede bitkileri etkileyen hastalıkların, zararlıların ve çevresel streslerin uzman teşhisi konusunda saha eğitimi sağlamadaki mükemmelliği için uluslararası ödüllü CABI ” Plantwise” programının bir ürünüdür.
 • Yaratıcı bir şekilde tasarlanmış bu kurs, öğrencilere işgücü piyasasında başarılarını garanti eden uluslararası standartlara uygun olarak teşhis uzmanlarının alan becerilerini sağlar.
 • Kurs, aşamalı, kümülatif kendi kendine öğrenmeye dayanır ve içerik hakkında önceden bilgi gerektirmez ve öğrencinin dersi çalışma veya çalışma koşullarına göre tamamlamasına izin verilir.
 • Saha Teşhis Simülasyon Programı, Tarım Fakülteleri’nde yapılan yaz staj eğitimlerine göre daha verimli bir alternatiftir.
 • Kursun eğitim dili tamamen İngilizcedir.

Kurs, aşağıdakileri içeren yaratıcı öğrenme için entegre bir paket içerir;

 • Sürekli öz değerlendirmeye dayalı, teorik yönleri harmanlayan ve çeşitli öğrenme yöntemlerini kullanarak uygulamalı deneyimleri aktaran (metinler, resimler, resimler, videolar, vaka çalışmaları) e-öğrenme içeriği, Teşhis uzmanları tarafından sahada kesin olarak teşhis edilen bin resim ve gerçek teşhis vakası size aktarılır.
 • Saha teşhisi deneyimlerini aktarmak için cep telefonunda üç boyutlu simülasyon uygulaması iki çalışma arasındaki rekabet ruhunu geliştiren puan sistemine dayanır, ayrıca öğrencinin seviyesi ve ayrım noktaları hakkında ayrıntılı bir rapor verir.
 • İçeriğin sürekliliğini sağlamak için internete ihtiyaç duymadan görüntülemesi kolay, eğitici, metin açısından zengin, resim açısından zengin içerik olan PDF formatındaki saha teşhis kılavuzuna ek olarak mevcudiyet Saha uygulama ortamı sunar.
 • İşgücü piyasasında rekabet gücü için destekleyici bir belge olarak elektronik olarak doğrulanabilen, CABI tarafından tasdikli kurs tamamlama sertifikası.

CABI Burs Başvuru Formu

CABI Burs Kaynakları

Sorularınızı yanıtlamak, CABI hizmetlerini öğrenmek ve keşfetmek için ihtiyacınız olan tüm kaynaklar.
Gizlilik Tercihleri
Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla belirli hizmetlerden, genellikle tanımlama bilgileri biçiminde bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki deneyiminizi ve sunduğumuz hizmetleri etkileyebileceğini lütfen unutmayın.