fbpx
Scroll Top

PestSmart

PestSmart Hakkında

PestSmart, CABI’nin bitki sağlığı ve hastalıkları alanındaki uzmanlığını kullanarak başlıca patojen ve haşere gruplarının semptomlarını tanımayı ve çeşitli nedenlerle ilişkilendirmeyi öğreten bir dizi eğitim ve pratik araç sağlar.
Şu anda Bitki Bilimleri, Haşere ile Mücadele, Bahçıvanlık veya Tarım alanlarında çalışan öğrenciler için PestSmart Diagnostic paketinin üç unsuru, öğrencilere ve bitki sağlığı profesyonellerinin pratik, bağımsız öğrenme yoluyla bilgilerini geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.
PestSmart Diagnostics’in üç unsuru şunları içerir:
  • Tanı Kursu
  • Tanı Alan Rehberi
  • Tanı Simülatörü Uygulaması

PestSmart Tanı Kursu

PestSmart Tanı Kursu, hem biyotik hem de abiyotik bitki sağlığı sorunlarının belirtilerini ve nedenlerini tanımlamak için 15 saatten fazla eğitimle öğrencilere rehberlik eder ve sahaya dayalı teşhis için bir metodoloji sunar.
30 dakikalık derslere ayrılabilen 5 modül ve 22 ders, semptomları, böcekleri ve akarları, nedenleri, besin eksikliklerini ve teşhislerini kapsar.
Kurs boyunca öğrenciler gelişimlerini 400’den fazla bilgi kontrol soruları ile değerlendirebilirler.

PestSmart Tanı Alan Rehberi

Tanı Alan Rehberi, bitkiler üzerindeki ortak semptomlar ve çeşitli olası nedenler arasındaki ilişkileri göstererek teşhis kararını desteklemek için tasarlanmış bir e-Kitaptır.
Tanı Alan Rehberi, zararlı haşerelerin görüntüleri ve tabloları ve neden oldukları belirtilerle dolu bir şekilde paketlenmiş içeriğe sahiptir. Bu alanda bulunabilecek herhangi bir özel semptomun gerçek nedenini inceleyerek, öğrenmeyi daha da ileri götürmektedir.

PestSmart Tanı Simülatörü

PestSmart Tanı Simülatörü, bitki teşhisi üzerine öğrenci öğrenimini test etmek için eğlenceli ve interaktif bir araçtır.
Uygulamadaki son derece gerçekçi grafikler, öğrencilere semptomları yakınlaştırma, bitkiyi kesip açma ve bitkinin içine bakma şansı verir.
Kullanıcılardan semptomun isminin belirtilmeleri (ve semptom tanıma puanlamaları) ve semptom tanısı yapmaları istenir (tanıların kalite puanlaması da).
Uygulama Google Play Store üzerinden Android cihazlarda kullanılabilmektedir.
Gizlilik Tercihleri
Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla belirli hizmetlerden, genellikle tanımlama bilgileri biçiminde bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki deneyiminizi ve sunduğumuz hizmetleri etkileyebileceğini lütfen unutmayın.