fbpx
Scroll Top

scite

Araştırmayı keşfetmenin ve anlamanın en verimli yolu. scite.

Akıllı Alıntıları kullanarak, bilimsel bir makaleden nasıl alıntı yapıldığını ve bulgularının başkaları tarafından desteklenip desteklenmediğini kolayca kontrol edin.
scite, Akıllı Alıntılar aracılığıyla bilimsel makaleleri keşfetmek ve değerlendirmek için ödüllü bir platformdur. Akıllı Alıntılar, kullanıcıların atıf bağlamını ve atıfta bulunulan iddia için destekleyici veya çelişkili kanıtlar sağlayıp sağlamadığını açıklayan bir sınıflandırma sağlayarak bilimsel bir makaleden nasıl alıntı yapıldığını görmelerine olanak tanır.
scite ile, alıntı bağlamını ve desteklenip desteklenmediğini açıklayan bir sınıflandırma sağlayarak bilimsel bir makaleden nasıl alıntı yapıldığını görebilirsiniz.

scite - kaliteli araştırma için akıllı alıntılarscite Kimdir?

scite, araştırmacıların bilimsel makaleleri Akıllı Alıntılar aracılığıyla daha iyi keşfetmelerine ve değerlendirmelerine yardımcı olan, alıntı bağlamını gösteren ve makalenin destekleyici veya çelişkili kanıtlar sağlayıp sağlamadığını açıklayan alıntılar sunan Brooklyn merkezli bir şirkettir.
scite yüzlerce ülkeden araştırmacılar tarafından kullanılmaktadır. Kısmen Ulusal Bilim Vakfı ve Ulusal Sağlık Enstitüleri Ulusal Uyuşturucu Bağımlılığı Enstitüsü tarafından finanse edilmektedir.

Ücretsiz Deneme Erişimi İçin Formu Doldurun

  scite - kaliteli araştırma için akıllı alıntılarNeden scite?

  • Kaliteli araştırma için Akıllı Alıntılar
  • 24 milyondan fazla tam metin makaleden alınan ve analiz edilen 837 milyon atıf ifadesi
  • scite veritabanini arastirin
  • Özel gösterge tablosu oluşturun
  • Yayın ve Enstitü bazında metrikler
  • Yayınları Görsel olarak analiz edin
  • Referans kontrolü
  • Chrome, Firefox veya Safari için scite tarayıcı uzantısı, çevrimiçi okuduğunuz her yerde makalelerden nasıl alıntı yapıldığını kolayca görmenize olanak tanır. Bu, ilgilendiğiniz hemen hemen her konuda yüz milyonlarca kanıta yalnızca bir tık uzaklıkta size sunulması gibidir.
  • Kendi çalışmanızdan nasıl alıntı yapıldığını görmek için kaydolun ve makalelerinizi talep edin. E-posta uyarıları ücretsizdir, böylece yeni alıntıları takip edebilir ve başkalarının çalışmanızı destekleyen veya çelişen kanıtlar bulup bulmadığını görebilirsiniz. Makalelerinizin kolay kaydı ve senkronizasyonu için ORCID entegrasyonu da sunuyoruz.

   

   

  scite’ın amacı hızlıca kaliteli araştırmaları anlıyabilmek ve ulaştırabilmek

   

   

  scite hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin. scite bilgilendirme sayfası için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  Eğitim Kaynakları

  Sorularınızı yanıtlamak, scite hizmetlerini öğrenmek ve keşfetmek için ihtiyacınız olan tüm kaynaklar.

  Gizlilik Tercihleri
  Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla belirli hizmetlerden, genellikle tanımlama bilgileri biçiminde bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki deneyiminizi ve sunduğumuz hizmetleri etkileyebileceğini lütfen unutmayın.