fbpx
Scroll Top

Mayıs Akademi Bülteniniz: Araştırmalarınızı Milyonlara Tanıtmanın Yolları

Dijital akademi profili oluşturmak araştırmacılara birçok fayda sağlamaktadır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Çalışmaları hem akademik çevrede hem de akademik çevrenin dışında yayılmasına olanak sağlar.
  • Yayın listelerinizi kolayca yönetme imkanına sahip olabilirsiniz.
  • Doğru kimlik tanımlama ile başarılarınızın kaybını önleyebilirsiniz.
  • Yeni bağlantılar ve iş birlikçileri bulmanıza yardımcı olur.
  • Araştırmalarınızın görünürlüğü artırır, etki faktörünüzü olumlu yönde etkileyebilir.

Tüm bu noktaları ve daha fazlasını Nisan Akademi Bültenimizde inceleyebilirsiniz.

Başlıca Haberler

Tanıtın ya da Yok Olun: Biliminizi ve kariyerinizi geliştirmek için araştırmanızı paylaşın!

“Yayınla ya da yok ol.” Bu iyi bilinen kavram, akademide onlarca yıldır kullanılmaktadır: akademisyenler, kariyerlerinde ilerlemek ve değerini göstermek ve görünürlüğü sürdürmek için sürekli olarak dergi makaleleri yayınlamalıdır.

Günümüzde sadece araştırma bulgularını kaliteli dergilerde yayınlamak yeterli değil, aynı zamanda kendi savunucunuz olmanız ve araştırmanızı tanıtmanız gerekiyor.

Araştırmalarınızı ve kendinizi tanıtmak için sosyal ağ sitelerini nasıl kullanabilirsiniz ve araştırmalarınızı tanıtmanın diğer yollarını bu yazıda keşfedebilirsiniz.

Erişmek için tıklayınız.

Araştırmanızı en az çabayla nasıl tanıtabilirsiniz?

Bilim iletişimi, işinizin erişimini genişletmek için hayati önem taşır, ancak zaman alıcı olması gerekmez. Burada, araştırmanızı daha geniş bir kitleyle paylaşmak için bazı kolay adımları bulacaksınız. Çalışmanızı paylaşmanın kolay yollarıyla ilgili ipuçları şimdi okuyun.

Erişmek için tıklayınız.

Psikoloji alanındaki araştırmalarınızı tanıtmanın en iyi yolu

Twitter, araştırmalarını duyurmak isteyen psikologlar için dikkate değer bir kaynak haline geldi. İşte gücünü kullanmanın beş yolu…

En son araştırmalara ayak uydurmak, iş arkadaşlarınızla bağlantı kurmak, yeni ortak çalışanlar bulmak ve daha fazlası için sosyal medya ağlarını kullanmak işinizi kolaylaştıracaktır. Twitter’da başarılı takipçilere sahip olan psikologlar beş temel ipucu sunuyor, şimdi bunları inceleyebilirsiniz.

Erişmek için tıklayınız .

Araştırmanızı, makalelerinizi ve projelerinizi çevrimiçi olarak nasıl tanıtabilirsiniz?

Araştırmalarınızı, projelerinizi çevrimiçi olarak daha geniş bir kitleye tanıtmak için zaman ayırmanız kariyerinizi ilerletebilir.

Bugün parmaklarımızın ucunda o kadar çok bilgi var ki, içeriğinizi doğru tanıtmak, onu okuyan insanlar için çok önemlidir. Araştırma, projeler, bir tez veya bir makale, içeriği çevrimiçi olarak tanıtmaya kıyasla yazmaya harcanan zamanın çok daha düşük bir oranına sahiptir.

Erişmek için tıklayınız.

Araştırmalarınızı sizin için milyonlara tanıtabilecek yardımcı araca ne dersiniz?

Sciencepod, araştırmalarınızı kolayca sizin için milyonlara tanıtacak!

Sciencepod, araştırmalarınızı özet makaleler, video içerikler, podcastlar, infografikler şeklinde hazırlayarak hedef kitlelerinizle buluşturmaya yardımcı olur. Sizin için en uygun içeriği hazırlayarak çeşitli platformlarda paylaşma imkânı sağlar. Şimdi Sciencepod ile yapabileceklerinize bir göz atın!

Erişmek için tıklayınız.

Görmek ve görülmek: Kariyerinizi ilerletmenin yolları

Araştırmanızın saygın dergilerde yayınlanmasının ötesinde, biliminizi tanıtmanın ve görünürlüğünüzü artırmanın birçok yolu vardır.

AIP Publishing tarafından yayınlanan bu infografikte görünür olmanın çeşitli yollarını inceleyebilirsiniz.

Erişmek için tıklayınız.

Araştırma bulgularınızı paylaşmanın altı yolu

Bilgi Çevirisi, araştırma, politika ve uygulamada giderek daha yaygın hale gelen bir beceridir. Temel düzeyde, Bilgi Çevirisi, araştırmanın etkisini artırmak için bilgiyi farklı kitleler için daha anlaşılır ve erişilebilir kılmak anlamına gelir.

İşte araştırma bulgularınızı uyarlamak ve paylaşmak için altı ipucu. Etkisini artırmak için bir araştırmayı nasıl etkili bir şekilde iletebiliriz?

Erişmek için tıklayınız.

Araştırmanızı ilerletmek için 10 ipucu

Akademik kariyer hedeflerinizin ilerlemesi iyi bir dergide yayın yapmanın yanında bireysel olarak araştırmalarınızı yaymanıza da bağlı hale gelmiştir. Araştırmalarınıza finansman sağlamak, iş birlikleri bulmak çoğunlukla bireysel çabalar sonucunda kazanılmaktadır. Bireysel çabaların da büyük bir çoğunluğu sosyal çevrenizden alacağınız etkileşimler ile gerçekleşmektedir.

Bu konuda ele alınan 10 ipucunu şimdi inceleyebilirsiniz.

Erişmek için tıklayınız.

Sosyal medya kullanımını akademiye uyarlamak

Günümüzde bir bilim insanı olarak öne çıkmak, görünürlüğünüzü arttırmak ve kariyerinizi ilerletmek için sosyal medyada aktif olmakla ilgilidir.

Mevcut sayısız platform, araştırmalarınızı paylaşmanıza, meslektaşlarınızla işbirliği yapmanıza, ağınızı genişletmenize, en son gelişmeleri takip etmenize ve bilimsel tartışmalara katılmanıza olanak tanır.

Sosyal medya kanallarında yapabilecekleriniz ile ilgili hazırlanan infografiği şimdi inceleyebilirsiniz.

Erişmek için tıklayınız.

Eğitim Takvimimiz

(Tüm eğitimlerin ve daha fazlasının erişim linklerine sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz)

Gizlilik Tercihleri
Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla belirli hizmetlerden, genellikle tanımlama bilgileri biçiminde bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki deneyiminizi ve sunduğumuz hizmetleri etkileyebileceğini lütfen unutmayın.