fbpx
Scroll Top

Eylül Akademi Bülteniniz: Araştırmalarınız İçin Fon Desteği Nasıl Sağlanır?

Başlıca Haberler

Araştırma fonu için nasıl başvurulur? Akademisyenler için 10 ipucu

Araştırma fikirleriniz için finansman sağlamak zordur ve tüm disiplinlerde hibe almak için artan bir baskı vardır. Başarılı bir başvuru yazmanın kolay bir yolu olmasa da, süreci daha az stresli hale getirmek için atabileceğiniz bazı adımlar vardır. Eleştirmenlerden ve araştırmacılardan tavsiyelerini paylaşmalarını istedik.

İşte tavsiyeler…

.

Erişmek için tıklayınız.

Bireysel projem için nasıl hibe teklifi yazarım?

Teklifiniz, makul hedefler, bunlara ulaşmak için bir plan ve planı gerçekleştirme becerinizi içeren, projenizin ikna edici bir sunumu olmalıdır.

Teklifiniz, yalnızca para isteyen bir kişi değil, fon verenin misyonunu ilerletmede potansiyel bir ortak olduğunuzu göstermelidir.

Nasıl bir hibe teklifi yazmanız gerektiğinin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Erişmek için tıklayınız.

Hibe teklifinizi nasıl bütçelendirirsiniz?

Hibe başvurularının, tüm farkı yaratabilecek önemli bir yönünü gözden kaçırmamak gerekir. Bu nedenle projenin ne kadara mal olacağını yeterince tahmin etmek oldukça önemlidir.

Bir araştırma teklifinde bütçe ne kadar önemlidir? Ne kadar kesin ve ayrıntılı olmalıdır? Tüm bu soruların yanıtına ve daha fazlasına buradan ulaşabilirsiniz.

Erişmek için tıklayınız .

Bilimsel bir araştırmaya fon bulmak

Bilimsel bir araştırma yaparken karşılaşılan en önemli zorluklardan biri o araştırmaya bir fon bulmaktır.

Bilimsel bir makale yayınlamadan önce ciddi bir araştırma ve çalışma yapılması gerekir. Bu tür araştırmalar için de fon sağlayan kuruluşlar vardır.

Sizde fon desteği arayışındaysanız buraya göz atmalısınız!

Erişmek için tıklayınız.

Akademik kariyer: Nasıl hibe alınır?

Fon sağlayıcılar araştırmanızı, depresyonu tedavi etmenin yeni yollarını bulmaktan kalp hastalığını iyileştirmeye ve araştırma işgücünde farklı nüfuslardan psikologların sayısını artırmaya kadar kendi hedeflerini ilerletmek için finanse ederler.

Yetkililerden ve hibe arayanlardan hibe desteği alma şansınızı nasıl artırabileceğinize dair tavsiyelere buradan ulaşabilirsiniz.

Erişmek için tıklayınız.

Araştırma finansmanı nereden ve nasıl bulunur?

Araştırma finansmanı, genellikle rekabetçi bir süreçle bilimsel araştırma yürütmek için elde edilen bir hibe olarak tanımlanır. Hibelere başvurmak ve araştırma fonunu güvence altına almak, araştırma yürütmenin önemli bir parçasıdır.

Neden araştırma bursu başvurusunda bulunulması gerektiğini, araştırma bursu almanın yollarını  merak ediyorsanız bu yazı tam size göre!

Erişmek için tıklayınız.

Akademik mesleki gelişim için nasıl fon alınır?

Araştırma kariyerinizi ilerletmek için bir profesyonel gelişim programına yatırım yapmak ister misiniz? Kurumunuzun, mesleki gelişim ödenekleri olması muhtemeldir ve yazma gibi mesleki becerilerinizi geliştirmeniz kurumunuz için faydalı olacaktır.

Bu blogda, kurumunuzdan profesyonel gelişim fonu almanıza yardımcı olacak 5 adımlık kolay bir süreçte size rehberlik edeceğim.

Erişmek için tıklayınız.

Doğru araştırma fonu kuruluşunu seçerken dikkate alınması gereken en önemli 6 faktör

Araştırma alanına tahsis edilen fon miktarı; araştırma alanına ilişkin gelişimi, kaliteyi ve hizmetleri doğrudan etkiler. Akıllıca seçilmiş bir araştırma fonu kuruluşu, aynı zamanda bir araştırma çalışmasının değerini en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olan ek avantajlara da sahiptir.

Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Erişmek için tıklayınız.

Araştırmanız İçin Finansman Bulabileceğiniz 100 Yer

Geleceğin zeminini hazırlayacak olanlar, dünya dışı fikirlere ve değişim için çığır açan teorilere sahip bilim adamları ve akademisyenlerdir.

Ancak teorileri geliştirmek ve test etmek çok fazla araştırma gerekir ve bu araştırmayla birlikte büyük yatırımlar gelir.

İşte araştırmanız için finansman bulabileceğiniz yerler…

Erişmek için tıklayınız.

Gizlilik Tercihleri
Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla belirli hizmetlerden, genellikle tanımlama bilgileri biçiminde bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki deneyiminizi ve sunduğumuz hizmetleri etkileyebileceğini lütfen unutmayın.