fbpx
Scroll Top

Eylül 2021 | Haber Bülteni

Merhaba,

Eylül ayı haber bültenimiz yayımlandı.

İlginiz için teşekkür ederiz.

Başlıca Haberler

Araştırmanız için gerçek verileri kullanarak doğru dergiyi nasıl bulabilirsiniz?

Araştırmanızın gelişmesine yardımcı olmak ister misiniz? Araştırma makaleniz için doğru dergiyi bulmak adına yayıncıdan bağımsız verilerin ve istatistiklerin kullanımıyla ilgili ipuçları ayın haberinde!

Dergilerdeki ezici büyüme, birçok araştırmacıyı yazıları için en iyisini bulmalarını zorlaştırdı. Yanlış dergide yayın yapmak, makalenizin etkisini engelleyebilir. Hatta bir dizi reddedilmeyle sonuçlanabilir ve hem araştırmanızı hem de kariyerinizi durdurabilir.

Aksine doğru dergide yayın yapmak ise araştırmanızı değerlerinizle tutarlı bir ortamda dünyaya sergilemenize yardımcı olabilir.

Journal Citation Reports™ (JCR) ve Master Journal List gibi çözümlerin araştırmanız için doğru dergiyi mümkün olan en kısa sürede bulmanıza nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmek için makalenin tamamını okuyabilirsiniz.

Erişmek için tıklayınız.

Sciencepod – Sciencepod CEO’su Yapay Zeka Özetleme Teknolojisini kullanarak araştırma çıktılarınızın nasıl daha geniş kitlelere ulaşabileceği hakkındaki deneyimlerini anlatıyor!

Makalenizin yayınlanmasından sonra bir diğer önemli adım, yayınınızı ilgili geniş kitlelere ulaştırabilmektir. Sciencepod Yapay Zeka Özetleme Teknolojisi’nin yapabileceklerini bu video ile keşfedebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=5GMVTKDVbZ0

Trinka – Trinka’nın Akademik Metin Üzerinde, Grammarly ve LanguageTool Araçları ile Karşılaştırılması…

Günümüzde akademik makale üretimi hızlı bir şekilde büyüyor ve araştırmacılar akademik yazılarının dilbilgisini, kelime dağarcığını ve disipline özgü ifadelerini kontrol etmek için çeşitli dil destekli araçlara başvuruyorlar.

Peki bu noktada Trinka’ yı Grammarly ve LanguageTool’lardan ayıran özellikler neler?

Erişmek için tıklayınız.

CABI – “Dijital İklim Danışmanlık Hizmeti” küçük toprak sahiplerine iklim değişikliğinin yarattığı tehlikelere karşı gerekli araçları ve bilgiyi sağlayacak!

Dijital iklim danışmanlığı ile artık çiftçilere güvenli ve sürdürülebilir yollarla gıda üretmek için gerekli araç ve bilgilerin sağlanması öngörülüyor.

Erişmek için tıklayınız.

BMJ – Üniversiteler bu sonbaharda yeniden açılmayı nasıl daha güvenli hale getirebilir?

Simon Williams ve Gavin Yamey, üniversitelerin yeni akademik yılın başlangıcından önce beş temel faktörü göz önünde bulundurması gerektiğini söylüyor.

Erişmek için tıklayınız.

ORCID – Bir ORCID kaydının güvenilirliği nasıl yorumlanır?

ORCID Güven Programının beşinci yıldönümünü, açıklık, güven ve kapsayıcılık değerlerine bağlı kalarak araştırmacı kontrolü ve veri kalitesi gibi bazen rekabet halindeki öncelikleri nasıl dengelediğine dair düşünceleri özetleyen bir dizi blog gönderisiyle kutluyor!

Erişmek için tıklayınız.

IEEE – Okyanus mühendislerinin birlikte çalıştığı deniz robotları hakkında bilinmesi gerekenler…

IEEE üyesi Bharath Kalyan okyanus mühendisliği ve deniz robotları hakkında soruları cevapladı, işte deniz robotları hakkında bilinmesi gerekenler…

Erişmek için tıklayınız.

APA – Video oyunları daha iyi öğrenmenin anahtarı olabilir mi?

Covid-19 pandemisi önümüzdeki on yıllar boyunca devam edecek yeni bir çevrimiçi öğrenme çağını başlattı. Bununla birlikte Sınıfların “oyunlaştırılmasına” yardımcı olacak bir teknoloji platformu olan “Classcraft”lar ortaya çıktı. Peki video oyunları iyi bir öğrenmenin anahtarı olabilir mi?

Erişmek için tıklayınız.

OECD – OECD gençleri Covid Pandemisinden kurtarmak için Kariyer Rehberliğine ışık tutuyor!

Dünyanın dört bir yanındaki ülkeler COVID-19 pandemisinden kurtulma planlarına yönelirken, Kariyer Rehberliğine Yatırım yapmanın önemini vurgulayan ortak bir broşür yayınlandı.

Erişmek için tıklayınız.

Gizlilik Tercihleri
Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla belirli hizmetlerden, genellikle tanımlama bilgileri biçiminde bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki deneyiminizi ve sunduğumuz hizmetleri etkileyebileceğini lütfen unutmayın.