fbpx
Scroll Top

Kasım Akademi Bülteniniz: Akademik Araştırma Veri Tabanları

Başlıca Haberler

Araştırma keşfi ve iş akışı çözümleri: Web of Science

Her çığır açan keşfin arkasında binlerce saatlik araştırma, veri analizi ve yazım vardır. Araştırma ekiplerinizi başarıya giden düz bir çizgide ilerlemek için ihtiyaç duydukları araçlarla donatın. Kuruluşunuzun dünya lideri araştırma konusundaki itibarını güçlendirin ve sektördeki rekabette önde olun.

Web of Science™ araştırma platformları ve iş akışı araçları portföyü, araştırmacıların verimli bir şekilde çığır açıcı araştırmalar yürütmelerine ve alanlarını ilerletmelerine yardımcı olur.

Şimdi Web of Science veri tabanını keşfedin!

Erişmek için tıklayınız.

Akademik veri tabanı nedir ve veri tabanlarında neler bulabilirsiniz?

Akademik bir ortamda araştırma yaptığınızda muhtemelen JSTOR, Scopus, PubMed veya ERIC gibi akademik veri tabanlarıyla karşılaşacaksınız.

Bu blog yazısında akademik veri tabanlarını tanıyabilir ve bu veri tabanlarında hangi kaynakların bulunabileceğini keşfedebilirsiniz.

Erişmek için tıklayınız.

Araştırma için bilgi evi: Akademik veri tabanları rehberi

Akademik veritabanlarını keşfedin ve güvenilir kaynaklarla aydınlatıcı içerikler oluşturun. Türleri, faydaları ve en iyi veritabanları hakkında bilgi edinin.

Bu makalede, dünya çapında akademi̇k veri̇ tabanlarının önemlerini, türlerini ve öğrenme ve araştırma alanlarına getirdikleri faydaları hakkında detaylı bilgi edineceksiniz.

Erişmek için tıklayınız .

Profesyonel ve akademik kullanıma yönelik 23 araştırma veri tabanı

Mesleğiniz veya eğitim programınızda düzenli olarak araştırma yapıyorsanız araştırma veri tabanları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız faydalı olabilir.

Bu makalede, bir araştırma veri tabanı kullanmanın sağlayabileceği faydaları bulabilir ve bilgi toplarken kullanabileceğiniz 23 veri tabanının listesini inceleyebilirsiniz.

Erişmek için tıklayınız.

Mühendislik alanında öncü veri tabanı: IEEE Xplore

Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü (IEEE) Xplore, mühendislik ve bilgisayar bilimi profesyonelleri ve öğrencilerine yönelik bir veri tabanıdır.

Bu veri tabanı dergiler, konferans bildirileri, makaleler ve kitaplar dahil olmak üzere birçok farklı türde kaynak sunar. IEEE Xplore’ da bulup kullanabileceğiniz 1 milyondan fazla kaynak mevcuttur.

Erişmek için tıklayınız.

Akademik çalışmalarınız için kullanabileceğiniz 10 ücretsiz veri tabanı

Nitelikli bir akademik eser üretebilmek için ücretsiz olarak erişim sağlayabileceğiniz ve oldukça geniş bir kaynak listesine sahip 10 online veri tabanını bu blog yazısında bulabilirsiniz.

Ancak çoğu veri tabanı, kaynaklarına erişim hakkı vermek için abonelik ücretleri gerektirmektedir.

Erişmek için tıklayınız.

Popüler veri tabanları hakkında hızlı kılavuz

Bu yazıda multidisipliner bilimsel indeksleme veri tabanlarının genel özellikleri, güvenilir ve sağlam veri tabanlarında indekslenen dergilerde yayın yapmanın önemi, PubMed, Web of Science ve Scopus gibi farklı veri tabanları ele alınmakta ve ayrıca bu veritabanlarının en önemli özellikleri gözden geçirilmektedir.

Erişmek için tıklayınız.

Web of Science ürünlerini yakından keşfedin

Web of Science’ın araştırmacılara sunduğu birbirinden önemli araçları en verimli şekilde kullanabilmek için geliştirdiği eğitim kılavuzunu yakından inceleyebilirsiniz.

Akademik gelişim ve ilerleme için kendinizi bu eğitimler sayesinde donanımlı hale getirebilirsiniz. Şimdi Web of Science ürünlerine yönelik olan eğitim kılavuzuna göz atın!

Erişmek için tıklayınız.

Kütüphane veri tabanı nedir?

Veri tabanı, verimli erişim sağlamak için düzenlenen bilgi kaynaklarının bir koleksiyonudur. Toplanan bilgiler herhangi bir formatta olabilir. Binlerce dergi, gazete ve popüler dergiye erişim sayesinde ihtiyacınız olan kaynakları nasıl buluyorsunuz?

Erişmek için tıklayınız.

Eğitim Takvimimiz

(Tüm eğitimlerin ve daha fazlasının erişim linklerine sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz)

Gizlilik Tercihleri
Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla belirli hizmetlerden, genellikle tanımlama bilgileri biçiminde bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki deneyiminizi ve sunduğumuz hizmetleri etkileyebileceğini lütfen unutmayın.