fbpx
Scroll Top

BMJ Research to Publication

Research to Publication, üniversite öğrencileri veya daha ileri seviyedeki araştırmacılara uygun olsa da, klinik kariyer hazırlığı yapanları ve halk sağlığı araştırmacılarını da hedeflemiştir.

Ancak, bir çok kariyer hazırlığı yapan araştırmacılar için, özellikle gelişmekte olan ekonomilerde, bu kapı kapalı kalır. Araştırma tasarımı, tıp etiği ve dergi yayın süreci gibi şeyler, eğitim eksikliğinden dolayı bir gelişme gösteremez. Düşük ve orta gelirli ülkelerde, yerel kaynaklar konusunda ayrı bir eksiklik vardır.

Sonuç olarak Research to Publication, 2016 yılının başlarında bir e-öğrenme programı başlattı. San Francisco Üniversitesi (UCSF)’ndeki akademisyenler ve BMJ’deki üst düzey editörler arasındaki işbirliği ile geliştirilen program, 6 kurs halinde 48 modül olarak düzenlenmiştir. Ek olarak 2 ücretsiz modülle birlikte kullanıcılara sunulur: “How to write and publish a study protocol” ve “Introduction to randomised blinded trials”.

  • Anlatımlı videoları içeren temel kaynaklar ve öğrenme egzersizleri bağlantılarını barındırmaktadır.
  • Modüller, tıbbi araştırma teknikleri ve akademik yayın süreci sırlarını açığa vurmaktadır.
  • Research to Publication, tıbbi araştırma odaklıdır. Online programlar modüler olarak, tam bir esneklik sağlar.
  • Her modül başarıyla tamamlandıktan sonra, araştırmacılar resmi olarak BMJ Baş Editörü ve UCSF’nin dekan yardımcısı tarafından bir sertifika alırlar.

Kendi makalelerinin kabul edilmesi halinde açık erişim yayın ücretindeki %75 indirimli teklif ile, BMJ Open araştırma protokolleri sunulmaya devam edilecektir

Gizlilik Tercihleri
Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla belirli hizmetlerden, genellikle tanımlama bilgileri biçiminde bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki deneyiminizi ve sunduğumuz hizmetleri etkileyebileceğini lütfen unutmayın.