fbpx
Scroll Top

İlaç geliştirme süreçleri nasıl optimize edilir?

Clarivate_Logo_TM_RGB_Color
Biruni-Logo-En
online-bilgi-450x200

Clarivate ve Biruni Üniversitesi ortaklığıyla 12 Mayıs 2022 | 15.30 – 17.30 tarihinde Erken Keşiften Klinik Araştırmalara İlaç Keşfi Yolculuğu Çalıştayı gerçekleştirildi.

Eğitim kaydını izlemek için lütfen tıklayınız.

Çalıştay Programı

Dr. Ahmed Bourghida (RMDM Group, CSO) ve Dr. Klementyna Karlinska-Batres (Clarivate, Bölgesel Çözüm Danışmanı) tarafından yönetilecektir.

Cortellis Suite: İlaç Keşfi ve Klinik Denemeler
Metacore: Biyoloji ve Erken Keşif
Decision Resources: Araştırma Peyzajı ve Epidemiyoloji
CMR: Klinik Denemeler Verileri Özelleştirilmiş Demolu canlı bir atölye çalışması. Araştırmanıza nasıl yardımcı olabileceklerini tam olarak anlayın.

Faydalar:

– Uygulamalı canlı rehberli atölye çalışması, Cortellis Çözümlerini kullanma konusunda yetkinlik ve güven oluşturma
– Clarivate’in Cortellis Çözüm Paketinin araştırma projenize nasıl fayda sağlayabileceğini anlayın

Konuşmacılar

Dr. Ahmed Bourghida

Farmasötik bir araştırma bilimcisi olan Ahmed, Ocak 2017’den beri Baş Bilimsel Görevli olarak görev yapmaktadır. Bilimsel bilgiyi sezgisel bir şekilde uyum sağlamak için olağanüstü bir yetenekle harmanlayan Ahmed, bilim ve iş dünyası arasındaki uçurumu kusursuz bir şekilde kapatıyor.

Warwick Üniversitesi’nden Sentetik Organik Kimya alanında doktora derecesine sahip olan Ahmed, başlangıçta GlaxoSmithKline, Astra Zeneca ve Bristol-Myers Squibb için Araştırma ve Geliştirme bölümünde çalıştı. Bu rollerdeyken Ahmed, başta onkolojik uygulamalar olmak üzere biyolojik olarak aktif bileşiklerin üretimi konusunda araştırmalar yaptı.

Bilimsel uzmanlığını doğal bir ilişki kurma yeteneğiyle birleştiren Ahmed, daha sonra Thomson Reuters ve American Chemical Society gibi şirketlerde daha ticari odaklı rollere geçti. Akademisyenlere, hükümetlere ve çok uluslu şirketlere Araştırma Bilgi Sistemleri sağlamaktan sorumlu olan Ahmed, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) ve Avrupa’da çalıştı. Küresel ilaç pazarında güçlü bir bilimsel temele ve sağlam bir akademik geçmişe, mesleki deneyime ve birkaç dilde akıcılığa sahip olan Ahmed, sağlık sektörü ve onu destekleyen iş ilkeleri hakkında kapsamlı bir bilgi ve anlayış getiriyor.

Dr. Klementyna Karlińska-Batres

Dr Klementyna Karlińska-Batres, Clarivate’te çözüm danışmanı olarak çalışmakta ve yedi yılı aşkın bir süredir bilimsel ve akademik kurumları misyonlarını gerçekleştirmelerinde desteklemektedir.

Varşova Üniversitesi’ndeki eğitiminden sonra Clarivate’e (eski adıyla Thomson Reuters) katılmadan önce, Georg-August-University of Göttingen ve Ludwig-Maximilians-University of Münih’te araştırma görevlisi olarak çalıştı ve burada doktorasını tamamladı.

Bilimsel ve akademik deneyimini birleştiren Klementyna, bilimsel keşfi hızlandırmak, ortaya çıkan eğilimleri belirlemek ve araştırma ve bilimsel yayıncılık ve geliştirmeyi optimize etmek için Clarivate tarafından sağlanan Web of Science, InCites ve Cortellis platformları gibi dünyanın önde gelen bilimsel bilgi kaynaklarının nasıl kullanılacağını ortaya koyuyor.

Gizlilik Tercihleri
Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla belirli hizmetlerden, genellikle tanımlama bilgileri biçiminde bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki deneyiminizi ve sunduğumuz hizmetleri etkileyebileceğini lütfen unutmayın.