fbpx
Scroll Top

Etki Odaklı Yayıncılık: TÜBİTAK – ULAKBİM & İstanbul Üniversitesi Yayınevi & Clarivate

TUBITAK-ULAKBIM-Logo-JPG
istanbul_university_press_logo_en
Clarivate_Logo_TM_RGB_Color

Online Bilgi, TÜBİTAK – ULAKBİM, İstanbul Üniversitesi Yayınevi ve Clarivate katılımıyla 28 Haziran 2022 | 09.30 – 12.30 tarihinde Etki Odaklı Yayıncılık sunumu gerçekleştirilecektir.

Program

Etki Odaklı Yayıncılık

09:30 – 09:45   –   Mehmet Mirat Satoglu, Direktör, TÜBİTAK – ULAKBİM

09:45 – 10:00   –   Prof. Dr. Haluk Alkan, Rektör Yardımcısı, İstanbul Üniversitesi

10:00 – 10:45   –   Konuşmacı: Mireia Guardingo, Clarivate

Web of Science Dergi Değerlendirme Süreci ve Seçim Kriterleri

Bu sunumda Web of Science Dergi Değerlendirme Süreci’nin ayrıntılı bir tanımını yapacağız. Dergilerin Web of Science Collection’da indekslenmek üzere nasıl seçildiğini anlamak için Web of Science Editör Ekibinin adımlarını takip edeceğiz ve koleksiyondaki tüm dergileri değerlendirmek için kullanılan 24 kalite ve 4 etki kriterinin her biri hakkında ayrıntılı bilgi vereceğiz. Ayrıca, dergi yayıncıları için yakın zamanda yayınladığımız dergi gönderim platformumuz olan Web of Science Yayıncı Portalı hakkında kısa bir tanıtım yapacağız.

10:45 – 11:30   –   Konuşmacı: Derya Soguksu, Clarivate

Web of Science ve Araştırma Yayıncılığı  

Akademik yayın üretiminde süregelen artış. Açık araştırma ile değişen dinamikler. Sürekli değişen paydaş beklentileri. Yayıncıların araştırma topluluğu ile güçlü ve uzun süreli ilişkiler kurması bugün her zamankinden daha önemli. Bu sunumda, zengin bir dizi atıf metriğini inceleyerek bir derginin etkisini nasıl analiz edeceğimize ve günümüzün değişen akademik yayıncılık ortamında nasıl güvenli kararlar alacağımıza odaklanacağız. Ayrıca, sağlamadan yayına kadar tüm yayın iş akışınızı yönetmeniz konusuna kısa bir giriş yapacağız.

11:30 – 12:30   –   Açık Oturum – Moderatör: Derya Soğuksu

Gizlilik Tercihleri
Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla belirli hizmetlerden, genellikle tanımlama bilgileri biçiminde bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki deneyiminizi ve sunduğumuz hizmetleri etkileyebileceğini lütfen unutmayın.