fbpx
Scroll Top

Citavi

Citavibilgi kaynaklarınızı çevrimiçi arayabileceğiniz, kaydedip organize edebileceğiniz, paylaşabileceğiniz, birçok formatı destekleyen, gelişmiş bir referans yönetim aracıdır.

  • Referans yönetiminin ötesi – Citavi ile dünyanın dört bir yanından kaynakları arayabilir, görevler oluşturabilir, metinleri analiz edebilir, alıntıları ve fikirleri kaydedebilir, taslaklar için ana hatlar oluşturabilir, raporlar, makaleler veya kitaplar yazabilirsiniz. Citavi, tüm araştırma sürecini destekleyen tek araçtır.
  • 4000’den fazla kaynak keşfedin – Dünyanın dört bir yanındaki büyük bilgi sağlayıcıların ve kütüphane kataloglarının veritabanları parmaklarınızın ucunda. Çevrimiçi veritabanlarından web siteleri ve arama sonuçları tek bir tıklama ile içe aktarılabilir. RSS arama uyarılarına bile abone
  • PDF iş akışınızı optimize edin – PDF’leri bibliyografik bilgileriyle aktarın, bunları vurgulama araçlarıyla analiz edin ve metin bölümlerini kolaylıkla alıntılayın.
  • Sürdürülebilir okuma imkanı – Dijital metinlerden alıntılar bir tıklama ile kaydedilebilir ve basılı kaynaklar için bir kalem tarayıcısı kullanılabilir. Yorum ve fikirleri de not edebilirsiniz. Citavi’de sakladığınız her şey, gelecekteki projelerde daha sonra kullanılmak üzere hazırdır.
  • Entegre görev planlama – Citavi, materyal alma ve metinleri değerlendirme gibi uzun vadeli proje hedefleri gibi araştırmalarınızla ilgili tüm görevleri izlemenize yardımcı
  • Çok seviyeli kategori sistemi – Bir makaleyi özetlemek için kategorileri kullanmak, yazmaya başlamadan önce ihtiyacınız olan her şeye sahip olmanızı sağlar.
  • Yazma kolaylığı – Citavi, doğru bir şekilde alıntı yaptığınızdan emin olmanızı sağlar ve otomatik olarak seçtiğiniz kaynak biçiminde bir bibliyografya oluşturur. Citavi’nin yayın asistanı, OpenOffice Writer veya LaTeX editörleri ile kullanılabilir.
  • Kendi kendinize veya ekibinizle çalışın – Tek başına çalışabilir ya da aynı anda paylaşılan projelerde küçük bir ekiple işbirliği yapabilirsiniz.
Gizlilik Tercihleri
Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla belirli hizmetlerden, genellikle tanımlama bilgileri biçiminde bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki deneyiminizi ve sunduğumuz hizmetleri etkileyebileceğini lütfen unutmayın.