Book Citation Index

The Book Citation Index kütüphanede yer alan kitap koleksiyonlarını güçlü keşif araçları ile birleştirerek, araştırmacıların en ilgili kitaplara hızlı ve kolayca erişmelerini sağlar.

Araştırmacılar kitaplar ve akademik&bilimsel araştırma dünyası arasındaki atıf bağlantısına erişebilecek, böylece kitapların belirli alanlardaki katkısını ölçebilecek ve potansiyel işbirliği ortakları belirleyebileceklerdir.

Araştırma keşif araçlarınızı geliştirin:

  • Geniş bakış açısı sağlayarak: Web of Science’ın bir parçası olan Book Citation Index araştırmacıların kitapları, dergileri ve konferans bildirilerini tek kaynaktan sorunsuz bir şekilde tarayarak alanları ile en ilgili bilgilere ulaşmasını sağlar.
  • Verimliliği ve performans ölçümlerini yayınlayarak: Cited Reference indekslemesi araştırmacılarınıza ve kurumsal çıktılarınıza dair performans ölçümlerini yayınlamanızı sağlar.
  • Başlıca yazarları ve araştırmacıları belirleyerek: Web of Science tarafından indekslenen kitapların dünya çapında milyonlarca kullanıcı tarafından aranabilir olması araştırmacılara çalışmalarını geniş bir kitleye sunmalarını ve yeni gelişen araştırma eğilimlerini ve potansiyel işbirliklerini belirlemelerini sağlar.
  • Koleksiyonunuzu vurgulayarak: Kütüphane kataloğunuza ve elektronik kitaplarınıza verilen direkt linkler değerli koleksiyonlarınızın ve kaynaklarınızın görünürlüğünü artırır.