fbpx
Scroll Top

Book Citation Index

Book Citation Index Nedir?

Web of Science Book Citation Index (BCI) kütüphanede yer alan kitap koleksiyonlarını güçlü keşif araçları ile birleştirerek, araştırmacıların en ilgili kitaplara hızlı ve kolayca erişmelerini sağlar.

Araştırmacılar kitaplar ve akademik&bilimsel araştırma dünyası arasındaki atıf bağlantısına erişebilecek, böylece kitapların belirli alanlardaki katkısını ölçebilecek ve potansiyel işbirliği ortakları belirleyebileceklerdir.

Book Citation Index’te taranan yayın evleri için bağlantıdan listeye ulaşabilirsiniz.

Araştırma keşif araçlarınızı geliştirin:

  • Geniş bakış açısı sağlayarak: Web of Science’ın bir parçası olan Book Citation Index araştırmacıların kitapları, dergileri ve konferans bildirilerini tek kaynaktan sorunsuz bir şekilde tarayarak alanları ile en ilgili bilgilere ulaşmasını sağlar.
  • Verimliliği ve performans ölçümlerini yayınlayarak: Cited Reference indekslemesi araştırmacılarınıza ve kurumsal çıktılarınıza dair performans ölçümlerini yayınlamanızı sağlar.
  • Başlıca yazarları ve araştırmacıları belirleyerek: Web of Science tarafından indekslenen kitapların dünya çapında milyonlarca kullanıcı tarafından aranabilir olması araştırmacılara çalışmalarını geniş bir kitleye sunmalarını ve yeni gelişen araştırma eğilimlerini ve potansiyel işbirliklerini belirlemelerini sağlar.
  • Koleksiyonunuzu vurgulayarak: Kütüphane kataloğunuza ve elektronik kitaplarınıza verilen direkt linkler değerli koleksiyonlarınızın ve kaynaklarınızın görünürlüğünü artırır.

Faydalı Bağlantılar

Web Of Science Erişim

Book Citation İndex’e Kitabınız Nasıl Seçilir?

Book Citation İndex tarafından taranan yayınevlerini arayın!

    Gizlilik Tercihleri
    Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla belirli hizmetlerden, genellikle tanımlama bilgileri biçiminde bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki deneyiminizi ve sunduğumuz hizmetleri etkileyebileceğini lütfen unutmayın.