Book Citation Index

The Book Citation Index kütüphanede yer alan kitap koleksiyonlarını güçlü keşif araçları ile birleştirerek, araştırmacıların en ilgili kitaplara hızlı ve kolayca erişmelerini sağlar.

Araştırmacılar kitaplar ve akademik&bilimsel araştırma dünyası arasındaki atıf bağlantısına erişebilecek, böylece kitapların belirli alanlardaki katkısını ölçebilecek ve potansiyel işbirliği ortakları belirleyebileceklerdir.

Araştırma keşif araçlarınızı geliştirin:

  • Geniş bakış açısı sağlayarak: Web of Science’ın bir parçası olan Book Citation Index araştırmacıların kitapları, dergileri ve konferans bildirilerini tek kaynaktan sorunsuz bir şekilde tarayarak alanları ile en ilgili bilgilere ulaşmasını sağlar.
  • Verimliliği ve performans ölçümlerini yayınlayarak: Cited Reference indekslemesi araştırmacılarınıza ve kurumsal çıktılarınıza dair performans ölçümlerini yayınlamanızı sağlar.
  • Başlıca yazarları ve araştırmacıları belirleyerek: Web of Science tarafından indekslenen kitapların dünya çapında milyonlarca kullanıcı tarafından aranabilir olması araştırmacılara çalışmalarını geniş bir kitleye sunmalarını ve yeni gelişen araştırma eğilimlerini ve potansiyel işbirliklerini belirlemelerini sağlar.
  • Koleksiyonunuzu vurgulayarak: Kütüphane kataloğunuza ve elektronik kitaplarınıza verilen direkt linkler değerli koleksiyonlarınızın ve kaynaklarınızın görünürlüğünü artırır.
Gizlilik Tercihleri
Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla belirli hizmetlerden, genellikle tanımlama bilgileri biçiminde bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki deneyiminizi ve sunduğumuz hizmetleri etkileyebileceğini lütfen unutmayın.