SAE International

SAE International insanlığa daha iyi hizmet etmek için mobilite teknolojisini geliştirmeye adanmıştır. SAE International üyeleri havacılık, uçak, otomobiller, otobüsler, arazi ekipmanları, deniz, demiryolu, transit sistemleri ve kamyonlar dahil olmak üzere her tip kendinden tahrikli araçlar hakkında teknik bilgiler geliştirmektir. SAE standartları parçaları, donanımları ve sistemleri kapsar, ve karada veya denizde, havada veya uzayda kullanılan kendinden tahrikli araçların tasarlanması, yapımı, bakımı ve çalıştırılmasında kullanılırlar.

SAE hava ve yer aracı standartları yeniliği teşvik eder; tasarım, üretim ve birlikte çalışabilirlik esaslarını bildirir; yasal ve düzenleyici gri alanları açıklar; ürün geliştirme döngülerini yoğunlaştırır; üretimde tutarlılık ve yüksek kalite sağlar; ve maksimum performansa yol açar.

SAE standartları otomotiv, havacılık, arazi araçları, devlet ve mühendislik akademisi endüstrilerindeki tasarım mühendisleri, araştırma ve geliştirme çalışanları, üreticiler, Kalite Güvence/Kalite Kontrol, bakım ve test personeli tarafından kullanılır.

SAE standartları ayrıca kendi standardizasyon gayretleri içerisinde metal, plastik, kauçuk, kimya ve bağlantı elemanı endüstrilerinde de faydalıdır.