fbpx
Scroll Top

SAE International

SAE’nin Açılımı Nedir?

Society of Automobile Engineers (SAE)

 

SAE Standartları Nedir?

Society of Automobile Engineers (SAE International) üyeleri havacılık, uçak, otomobiller, otobüsler, kamyonlar, arazi ekipmanları, deniz araçları, demir yolu araçları ve transit sistemleri dahil olmak üzere her tip kendinden tahrikli araç hakkında teknik bilgiler geliştirmektir.

SAE International’ın standartları, dünya çapında mobilite mühendisliğini ilerletmek için kullanılmaktadır. SAE Teknik Standartları neredeyse bir asırdır, havacılık, otomotiv ve ticarî araçlar alanında temel hükümleri içermektedir. SAE standartları ürün yelpazesi, 450’den fazla alt komite ve 240’tan fazla teknik komite tarafından çalışılan ve fikir birliğine varılarak oluşturulan yaklaşık 10.000 belgeyi içermektedir.

 

SAE Standartlarını Size Ne Kazandırır?

Mühendisler, üreticiler, test personeli, Ar-Ge ekipleri ve diğerleri bu verileri şu amaçlarla kullanır:

 • Üretim süreçlerini geliştirir.
 • Yeni pazar payı kazandırır.
 • Uluslararası uygunluğa ulaştırır.

 

SAE Nedir?

SAE International üyeleri havacılık, uçak, otomobiller, otobüsler, arazi ekipmanları, deniz, demiryolu, transit sistemleri ve kamyonlar dahil olmak üzere her tip kendinden tahrikli araçlar hakkında teknik bilgiler geliştirmektir.

 

SAE’nin Amacı Nedir – SAE’yi Kimler Kullanır?

SAE International insanlığa hizmet için mobilite teknolojisini geliştirmeye adanmıştır. SAE standartları, parçaları, donanımları ve sistemleri kapsar. Karada, denizde, havada ve uzayda kullanılan kendinden tahrikli araçların tasarlanması, yapımı, bakımı ve çalıştırılmasında akademisyenler, mühendisler, üreticiler, Ar-Ge ekipleri, kalite güvence, kalite kontrol ve test görevlileri tarafından kullanılır.

SAE hava ve yer aracı standartları;

 • yeniliği teşvik eder,
 • tasarım, üretim ve birlikte çalışabilirlik esaslarını bildirir,
 • yasa ve mevzuatları açıklar,
 • ürün geliştirme döngülerini netleştirir,
 • üretimde tutarlılık ve yüksek kalite sağlar,
 • maksimum performansı hedefler.

 

SAE standartlarından metal, plastik, kauçuk, kimya ve bağlantı ürün kullanan endüstriler de faydalanır.

 

 

Ürün kalitesini iyileştirirken uyumluluğu koruyarak pazar payınızı artırın.

Size Nasıl Hizmet Verebiliriz?

Online Standart, teknik doküman ve yayınlara, kılavuz ve standartlara erişim için en güvenilir ve hızlı çözüm ortağınızdır.

Bize ulaşırsanız ihtiyaç duyduğunuz tüm dokümantasyona da ulaşmış olursunuz.

 

500’den fazla kaynak üzerinden yapacağınız araştırma ile elde edebileceğiniz dokümantasyonu, değerli iş birliklerimiz sayesinde size dijital ortamda veya basılı olarak sunabiliriz.

API, ASHRAE, ASME, ASTM, BSI, IEC, IEEE, ISO , SAE ve yüzlerce standardizasyon kurumu ile ortaklığımız sayesinde doğru ve güvenilir bilgiye hızla erişmenizi sağlayarak hem zamanınızı hem de kaynağınızı koruyabiliriz.

Siz ihtiyacı paylaşın, biz çözüm yolu sunalım!

Biz Sizi Arıyalım

Aradığınız standart ve/veya doküman listesini paylaşırsanız, ayni hafta içerisinde teklifimizi iletebiliriz.

Sunduğumuz servis ile doğru ve güvenilir bilgiye ulaşmanızı kolaylaştırabiliriz.

 

Online Standart’a gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

  Gizlilik Tercihleri
  Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla belirli hizmetlerden, genellikle tanımlama bilgileri biçiminde bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki deneyiminizi ve sunduğumuz hizmetleri etkileyebileceğini lütfen unutmayın.