fbpx
Scroll Top

National Fire Protection Association (NFPA)

NFPA Açılımı Nedir?

National Fire Protection Association (NFPA)

 

NFPA Standartları Nedir?

The National Fire Protection Association (NFPA), yangın ve diğer risklerin olasılığını ve etkilerini en aza indirmeyi amaçlayan 300’den fazla fikir birliği kodu ve standardı yayınlamaktadır. National Electric Code®, Life Safety Code®, Fire Code ve National Fuel Gas Code dahil olmak üzere bu belgeler, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer birçok ülkede inşaat, işleme, tasarım, servis ve kurulum kriterlerini belirler. Yönergeler, Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü (ANSI) tarafından akredite edilmiştir. NFPA Kodları uluslararası kabul görmüş standartlardır.

 

NFPA Standartları Nasıl Kullanılır?

NFPA kodları size şu konularda yardımcı olur:

  • Yangına dayanıklı binalar ve ürünler tasarlayın
  • Yapı güvenliği performansını iyileştirin
  • Bina korumalarını koruyun

 

NFPA Nedir?

1896 yılında kurulan NFPA dünyanın yangın önlemedeki lider destekçisidir ve kamu güvenliği konusunda yetkili bir kaynaktır.

 

NFPA amaçları şunlardır:

National Fire Protection Association (NFPA) uzlaşı kodları ve standartlarını sağlayarak ve destekleyerek yaşam kalitesi üzerindeki yangın ve diğer tehlikelerin yükünü dünya çapında azaltmayı amaçlamaktadır. NFPA’nın 300 kodu ve standardı Amerika Birleşik Devletleri’ndeki her bina, proses, hizmet, tasarım ve kurulumu yanı sıra diğer ülkelerde kullanılanların çoğunu da etkiler. NFPA kodları ve standartları tüm dünyada hayatların kurtarılmasına ve mülklerin korunmasına yardımcı olmuştur.

NFPA Yangın Kodları ve Standartları ile El Kitapları endüstri ve devlet genelinde bina tasarımı ve bakımı, yangından korunma kuruluşları, güvenlik ofisleri ve çeşitli diğer fonksiyonlarda yer alan personel tarafından kullanılır.

 

 

Yapı yangınlarının riskini ve etkisini en aza indirin

Size Nasıl Hizmet Verebiliriz?

Online Standart, teknik doküman ve yayınlara, kılavuz ve standartlara erişim için en güvenilir ve hızlı çözüm ortağınızdır.

Bize ulaşırsanız ihtiyaç duyduğunuz tüm dokümantasyona da ulaşmış olursunuz.

 

500’den fazla kaynak üzerinden yapacağınız araştırma ile elde edebileceğiniz dokümantasyonu, değerli iş birliklerimiz sayesinde size dijital ortamda veya basılı olarak sunabiliriz.

API, ASHRAE, ASME, ASTM, BSI, IEC, IEEE, ISO , SAE ve yüzlerce standardizasyon kurumu ile ortaklığımız sayesinde doğru ve güvenilir bilgiye hızla erişmenizi sağlayarak hem zamanınızı hem de kaynağınızı koruyabiliriz.

Siz ihtiyacı paylaşın, biz çözüm yolu sunalım!

Biz Sizi Arıyalım

Aradığınız standart ve/veya doküman listesini paylaşırsanız, ayni hafta içerisinde teklifimizi iletebiliriz.

Sunduğumuz servis ile doğru ve güvenilir bilgiye ulaşmanızı kolaylaştırabiliriz.

 

Online Standart’a gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

    Gizlilik Tercihleri
    Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla belirli hizmetlerden, genellikle tanımlama bilgileri biçiminde bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki deneyiminizi ve sunduğumuz hizmetleri etkileyebileceğini lütfen unutmayın.