National Fire Protection Association (NFPA)

NFPA Açılımı Nedir?

National Fire Protection Association (NFPA)

 

NFPA Standartları Nedir?

The National Fire Protection Association (NFPA), yangın ve diğer risklerin olasılığını ve etkilerini en aza indirmeyi amaçlayan 300’den fazla fikir birliği kodu ve standardı yayınlamaktadır. National Electric Code®, Life Safety Code®, Fire Code ve National Fuel Gas Code dahil olmak üzere bu belgeler, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer birçok ülkede inşaat, işleme, tasarım, servis ve kurulum kriterlerini belirler. Yönergeler, Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü (ANSI) tarafından akredite edilmiştir. NFPA Kodları uluslararası kabul görmüş standartlardır.

 

NFPA Standartları Nasıl Kullanılır?

NFPA kodları size şu konularda yardımcı olur:

  • Yangına dayanıklı binalar ve ürünler tasarlayın
  • Yapı güvenliği performansını iyileştirin
  • Bina korumalarını koruyun

 

NFPA Nedir?

1896 yılında kurulan NFPA dünyanın yangın önlemedeki lider destekçisidir ve kamu güvenliği konusunda yetkili bir kaynaktır.

 

NFPA amaçları şunlardır:

National Fire Protection Association (NFPA) uzlaşı kodları ve standartlarını sağlayarak ve destekleyerek yaşam kalitesi üzerindeki yangın ve diğer tehlikelerin yükünü dünya çapında azaltmayı amaçlamaktadır. NFPA’nın 300 kodu ve standardı Amerika Birleşik Devletleri’ndeki her bina, proses, hizmet, tasarım ve kurulumu yanı sıra diğer ülkelerde kullanılanların çoğunu da etkiler. NFPA kodları ve standartları tüm dünyada hayatların kurtarılmasına ve mülklerin korunmasına yardımcı olmuştur.

NFPA Yangın Kodları ve Standartları ile El Kitapları endüstri ve devlet genelinde bina tasarımı ve bakımı, yangından korunma kuruluşları, güvenlik ofisleri ve çeşitli diğer fonksiyonlarda yer alan personel tarafından kullanılır.

 

 

Yapı yangınlarının riskini ve etkisini en aza indirin

Sizlere nasıl hizmet verebiliriz?

Online Standart teknik doküman ve yayın, standart, ve kılavuzlar için güvenilir çözüm ortağınız.

Şirketinizin üretimi veya sunduğu servis için gerekli tüm dokümantasyona basılı veya dijital olarak erişim için bizimle iletişime geçin. Size özel çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bağlantılara tıklayın.

 

Ana çözüm ortaklarımız API, ASME, ASTM, ASHRAE, BSI, IEC, IEEE, ISO ve SAE gibi saygın standart geliştirme kurumlarından oluşmaktadır.

Sizlere 500’den fazla kurumdan yapabileceğimiz araştırma sonucunda ihtiyacınız olan dokümantasyonu hızlıca sunabiliriz. Online Standart hizmet  memnuniyet garantisi ile yarı yolda kalmayacaksınız.

 

Sizinle nasıl çalışabileceğimizi daha ayrıntılı görüşebilmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

Biz Sizi Arıyalım

Eğer sizinle iletişim kurmamızı isterseniz lütfen aşağıdaki formu doldurarak iletişim bilgilerinizi bize bırakın.

 

Aynı gün içerisinde sizinle iletişime geçeceğiz.