NACE International

NACE International korozyon mühendisliği ve bilim camiasında liderdir.  NACE International korozyon kontrol çözümleri- insanları, varlıkları ve çevreyi korozyonun etkilerinden korumak –  için dünya çapında birinci otorite olarak kabul edilmiştir. NACE International 1943 yılında boru hattı endüstrisindeki on bir korozyon mühendisi tarafından kurulduğu zaman “The National Association of Corrosion Engineers” olarak biliniyordu. Bu kurucu üyeler, katodik koruma çalışmasının başlatıldığı zaman olan 1930’larda kurulan bölgesel bir katodik koruma grubu içerisinde yer aldılar. Korozyon önleme ve kontrol standartlarının geliştirilmesinde 70 yıldan daha fazla bir tecrübe ile, NACE International korozyon çalışmasına adanmış dünyadaki en büyük kuruluş oldu.

NACE International kimyasal işlem ve su sistemlerinden taşımacılığa ve altyapı korumaya kadar, her endüstride ve korozyon önleme ve kontrol alanında yer aldı.

NACE Standartları havacılık; kimyasallar ve yardımcı ürünler; yapım; enerji ve yardımcı tesisler; elektrik ekipmanları ve komponentleri; çevre koruma; üretim; denizcilik; metalürji; petrol ve gaz arıtma; plastikler ve kompozitler; kağıt hamuru ve kağıt; demiryolu taşımacılığı; ve atık yönetimi alanlarındaki korozyon mühendisleri tarafından kullanılır.