fbpx
Scroll Top

Japanese Standards Association (JSA)

Japanese Standards Association (JSA) birliğinin amacı “halkı standardizasyon ve endüstri standartlarının birleştirilmesi konusunda eğitmek ve böylece teknolojinin gelişmesine ve üretim verimliliğinin artmasına katkıda bulunmaktır”.

Japon Endüstri Standartları’nın (JIS) yayınlanması ve dağıtımı tüm JSA faaliyetlerinin dayandığı temel prensiptir. Japon Endüstri Standartları Japanese Industrial Standards Committee (JISC) ile müzakereyi takiben ilgili Bakanlar tarafından belirlenen ulusal standartlardır. JIS dokümanları oldukça fazla  miktarda endüstriyel ve mineral ürünleri kapsar ve birimler, grafik semboller, numune alma, muayene ve kalite değerlendirmesi modelleri hakkında Japon Endüstri Standartlarını ve temel ve ortak alanlarda JIS tasarlanması ve sunumu için kuralları; BT alanında grafik görüntü işleme, multimedya ve bilgi alışverişi kodlarını; ve çevre yönetimi alanındaki standartları kapsar. JSA ayrıca ilgili endüstriyel ve diğer kuruluşlar ile işbirliği içerisinde yüksek teknoloji alanlarında standartlar da geliştirir.

Japon Endüstri Standartları (JIS) tasarım, mühendislik, kalite güvence, araştırma ve geliştirme, yapım, test ve bakım ile ilgilenen ticari kuruluşlar ve devlet kuruluşları tarafından kullanılır.

Gizlilik Tercihleri
Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla belirli hizmetlerden, genellikle tanımlama bilgileri biçiminde bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki deneyiminizi ve sunduğumuz hizmetleri etkileyebileceğini lütfen unutmayın.