fbpx
Scroll Top

Jane’s

Jane’s 100 yılı aşkın tecrübesiyle güvenilirlik, doğruluk ve bütünlük konularında rakipsiz bir üne sahiptir. Savunma, güvenlik, ulaşım ve polis güçleri gibi önemli konularda sahip olduğu uzmanlık ile diğer istihbarat kaynaklarından çok daha fazlasını sunan önemli bilgi kaynağıdır.

Jane’s ürünleri genel hatlarıyla aşağıdaki başlıklar altında toplanmaktadır;

Savunma Ekipman ve Teknolojileri: “Hava”, “Kara”, “Deniz” ve “Sistemler” alt başlıkları altında gruplanmıştır. Bu yayınlar içinde Defence Weekly, International Defence Review, Navy International, Fighting Ships, C4I Systems gibi savunma sanayiinde yaygın olarak kullanılan bilgi kaynakları yer almaktadır.

Savunma ve Endüstri Pazarları: Savunma endüstrisine yönelik bilgi kaynaklarını içermektedir. Konusunda uzman kişiler tarafından oluşturulmuş dergi, kitap ve yayınları kapsamaktadır.

Öngörü Ürünleri: Savunma sanayinde sektör ve sistemlere göre uzman Jane’s analistleri tarafından ayrıştırılmış olan, grafik ve tablolarla zenginleştirilmiş yayınları kapsamaktadır. Markets Forecast, Defence Sector Budgets ve Defence Budgets başlıca bilgi kaynaklarıdır.

Güvenlik Alanında Ülke Raporları ve Dergiler: Jane’s tüm dünyada 17 bölge için güvenlik raporlarını içeren bilgi kaynaklarını sağlamaktadır. Dünyadaki güvenlik güçlerini inceleme ve karşılaştırma olanağı sunan World Navies, World Air Forces, World Armies ve Amphibious and Special Forces yayınları yanısıra Intelligence Review, Terrorism Watch Report, Country Risk Daily Report gibi güvenlik ile ilgili dergiler de bu başlık altında yer almaktadır.

Terörizm: Jane’s terörizm konusuna ayrılmış başlı başına inceleme paketi sunar. Bu paket içerisinde 240’dan fazla terör grubunun profili, 8 yıllık arşiv ile terör olayları veritabanı, önemli olaylarla ilgili vaka analizleri, ülkelerin detaylı bilgilendirme raporları ile Terrorism Watch Report ve World Insurgency and Terrorism kaynakları yer almaktadır.

Kimyasal Biyolojik Radyolojik ve Nükleer İncelemeler: Jane’s kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer silahlar konusuna yönelik inceleme ve analiz çıktıları sunmaktadır.

Gizlilik Tercihleri
Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla belirli hizmetlerden, genellikle tanımlama bilgileri biçiminde bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki deneyiminizi ve sunduğumuz hizmetleri etkileyebileceğini lütfen unutmayın.