fbpx
Scroll Top

International Organization for Standardization (ISO)

ISO’nun Açılımı Nedir?

International Organization for Standardization (ISO).

 

ISO’nun Uzmanlığı Nedir?

International Organization for Standardization (ISO), dünya çapında standartları geliştirmek, uluslararası iletişim ve iş birliğini artırmak ve uluslararası ticaretin adil büyümesini teşvik etmek amacıyla 1947 yılında kurulmuş olan bir sivil toplum kuruluşudur.

 

The International Organization for Standardization (ISO), iletişimi ve işbirliğini geliştirmenin yanı sıra uluslararası ticaret büyümesini kolaylaştıran 25.000’den fazla uluslararası standart geliştirir. ISO standartları, tüm sektörler için prosedürleri ve ürünleri belirler. Uluslararası norm, birçok ulusal standardizasyon programı bu koleksiyona atıfta bulunmaktadır.

 

ISO Standartları Size Ne Kazandırır?

  • Ürünlerin ve hizmetlerin geliştirilmesini sağlar.
  • Üretimin daha verimli, daha güvenli ve daha hijyenik yapılmasına katkıda bulunur.
  • Ülkeler arası adil ticareti kolaylaştırır.

 

Küresel olarak iletişimi, işbirliğini ve birlikte çalışabilirliği iyileştirin

 

ISO’nun Amacı Nedir – ISO’yu Kimler Kullanır?

ISO Standartları genel olarak ürünlerin ve hizmetlerin tüketicilerini ve kullanıcılarını korumayı amaçlar.

Hükümetlere sağlık, emniyet ve çevre mevzuatı için teknik  temel sağlayan ISO, gelişmekte olan ülkelere yapılacak teknoloji transferine de yardımcı olur.

ISO standartları mühendislik, tasarım, üretim, test ve imalât ile uğraşan endüstriler, ithalatçılar, ihracatçılar, ticaret uzmanları, uygunluk değerlendirme çalışanları, kamu ve diğer düzenleyici kurumlar tarafından kullanılır.

Uluslararası kabul görmüş bu standartlar, sıklıkla ulusal standardizasyon programlarında da referans verilir ve standartların, ürünlerin ve sistemlerin karşılaştırılmasında temel alınır.

Size Nasıl Hizmet Verebiliriz?

Online Standart, teknik doküman ve yayınlara, kılavuz ve standartlara erişim için en güvenilir ve hızlı çözüm ortağınızdır.

Bize ulaşırsanız ihtiyaç duyduğunuz tüm dokümantasyona da ulaşmış olursunuz.

 

500’den fazla kaynak üzerinden yapacağınız araştırma ile elde edebileceğiniz dokümantasyonu, değerli iş birliklerimiz sayesinde size dijital ortamda veya basılı olarak sunabiliriz.

API, ASHRAE, ASME, ASTM, BSI, IEC, IEEE, ISO , SAE ve yüzlerce standardizasyon kurumu ile ortaklığımız sayesinde doğru ve güvenilir bilgiye hızla erişmenizi sağlayarak hem zamanınızı hem de kaynağınızı koruyabiliriz.

Siz ihtiyacı paylaşın, biz çözüm yolu sunalım!

Biz Sizi Arıyalım

Aradığınız standart ve/veya doküman listesini paylaşırsanız, ayni hafta içerisinde teklifimizi iletebiliriz.

Sunduğumuz servis ile doğru ve güvenilir bilgiye ulaşmanızı kolaylaştırabiliriz.

 

Online Standart’a gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

    Gizlilik Tercihleri
    Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla belirli hizmetlerden, genellikle tanımlama bilgileri biçiminde bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki deneyiminizi ve sunduğumuz hizmetleri etkileyebileceğini lütfen unutmayın.