fbpx
Scroll Top

International Society of Automation (ISA)

International Society of Automation (eski adıyla Instrumentation, Systems, and Automation Society) endüstriyel otomasyon konusunda ve enstrümantasyon gibi ilgili bir işte çalışan, öğrenim gören ya da ilgilenen mühendisler, iş adamları, eğitimciler ve öğrenciler için kar amacı gütmeyen bir teknik topluluktur. 1945 yılında kurulmuş olan topluluk ilk başta Instrument Society of America olarak bilinmekteydi. Topluluk daha yaygın olarak kısaltılmış adı olan ISA olarak bilinir, ve şimdi topluluğun kapsamı bir çok teknik ve mühendislik disiplinlerini içermektedir. ISA otomasyon standartlarını belirlemek ve endüstri çalışanlarını eğitmek için dünyadaki önde gelen meslek kuruluşlarından biridir. Enstrümantasyon ve otomasyon hemen hemen tüm endüstrileşmiş üretimde yer alan temel teknolojilerden bazılarıdır. Modern endüstriyel üretim çok sayıda sistemin karmaşık bir etkileşimidir. Enstrümantasyon birçok farklı ölçüm ve kontrol cihazını kullanarak bu karmaşık sistemler için regülasyon sağlar. Otomasyon bu karmaşık üretim sistemlerinin çalıştırılmasında daha fazla esnekliğe izin veren programlanabilen cihazları sağlar.

ISA mühendislere, teknisyenlere, araştırma bilim insanlarına ve ayrıca birçoklarına hızla değişen endüstriye ayak uydurmaları için yardımcı olarak hizmet verdiği mesleklerde liderlik ve eğitim sağlar. ISA yayınları dünya genelinde otomasyon çalışanları tarafından kullanılır. Bu kişiler çok çeşitli endüstrilerde – hava kalitesinin izlenmesinden uçakların üretilmesine her şeyi yapan proseslerin inşa edilmesi, çalıştırılması ve bakımı – çalışırlar.

Gizlilik Tercihleri
Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla belirli hizmetlerden, genellikle tanımlama bilgileri biçiminde bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki deneyiminizi ve sunduğumuz hizmetleri etkileyebileceğini lütfen unutmayın.