BPS Assessment Webinar Kayıt Formu

BPS Assessment tarafından 5 Ekim 2021 tarihinde düzenlenen BPSA tanıtım webinarına davetlisiniz.

Webinar kaydı için lütfen kayıt formunu doldurunuz.

Konuşmacılar

Prof. Simon Maxwell

Simon Maxwell, eğitimi desteklemek için e-Öğrenim stratejileri geliştirmede aktif olarak yer aldığı Edinburgh Üniversitesi’nde Öğrenci Öğrenimi/Klinik Farmakoloji Profesörü ve Klinik Farmakoloji ve Terapötik öğretimi Direktörüdür. NHS klinik sorumlulukları arasında akut tıbbi başvuruların gözetimi ve artmış kardiyovasküler risk taşıyan ayakta tedavi gören hastaların yönetimi yer almaktadır.

Eskiden British Pharmacological Society (BPS) Reçete Yazma Komitesi Başkanıydı ve Birleşik Krallık tıp okullarında CPT öğretimi için temel müfredatın baş yazarıydı. Bir dizi mevcut pozisyon arasında, İngiltere’deki tıp öğrencileri arasında güvenli ve etkili reçete yazmayı geliştirmek için ulusal bir e-Öğrenim çözümü sunmak için Healthcare Education England (HEE) ve BPS arasında ortak bir işbirliği olan Reçete Projesi için Klinik Liderdir.

BPS ve Tıp Okulları Konseyi (MSC) ve BPS’nin tüm Birleşik Krallık tıp öğrencileri için temel reçete yazma yeterliliğine ilişkin ulusal bir değerlendirme oluşturmak ve uygulamak için ortak bir girişimi olan Reçete Yazma Güvenliği Değerlendirmesinin Tıbbi Direktörüdür.

Prof. Sinem Ezgi Gülmez

Tıp doktoru, tıbbi ve klinik farmakolog, farmakoepidemiyolog

İlkokul, ortaokul, lise, üniversite ve tıpta uzmanlık eğitimlerini Türkiye’de tamamladı. 2005-2007 yılları arasında Odense’de Güney Danimarka Üniversitesi, Klinik Farmakoloji Anabilim Dalı’nda, farmakoepidemiyoloji alanında araştırmalarına başladı.

Nisan 2007 tarihinde, Anabilim Dalı Başkanı Prof Nicholas Moore’un davetlisi olarak, Bordeaux’ya geldi ve Ağustos 2017 tarihine kadar Bordeaux Üniversitesi, Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı, Farmakoepidemiyoloji Araştırma Platformu’nda araştırmalarına devam etti; Avrupa düzeyinde “Kıdemli Mediko-Bilimsel Koordinatör” olarak projeler yürüttü, eğitim faaliyetlerinde bulundu.

Türkiye’deki Üniversiteler ve TC Sağlık Bakanlığı ile de bilimsel araştırma projeleri yürüttü. 2010 yılında, Türkiye’de, “Farmakoloji Bilim Alanında Üniversite Doçentliği”ni aldı. 2013 yılında da, Fransa’daki en yüksek seviyeli akademik diploma olan, “Üniversite Öğretim Üyeliği için Liyakat (Habilitation à Diriger des Recherches, HDR” aldı. Bilimsel araştırma heyecanı ve merakı hep canlı olan Prof Gülmez, 2017 yılında, Eu2P Programı aracılığı ile farmakoepidemiyoloji alanında PhD’sini başarıyla tamamladı.

Profesyonel ve akıcı düzeyde İngilizce ve Fransızca ile temel düzeyde Danca bilen Prof Gülmez’in, 40’dan fazla uluslararası ve ulusal yayını bulunmakta, ulusal ve uluslararası tıp dergilerinde hakemlik ve Editöryal Yayın Kurulunda görev almakta, ulusal ve uluslararası dernek ve kuruluşlarda Türkiye temsilciliği görevinde bulunmaktadır.

BPS Assesment Reçete Yazma Güvenliği

Webinar Kayıt Formu