Deutsche Institute fürNormunge.V. (DIN)

Deutsche Institute fürNormunge.V. (DIN), Alman Standartlar Enstitüsü, 1917 yılında kurulmuştur. DIN’in amacı bir bütün olarak ekonomi ve toplum yararı için standartlar oluşturmaktır. Since 1975, DIN 1975 yılından bu yana Alman hükümeti tarafından ulusal standartlar kuruluşu olarak kabul edilmiştir ve Uluslararası ve Avrupa düzeyinde Alman çıkarlarını temsil etmektedir.

DIN standartları üretim endüstrileri, tüketici kuruluşları, ticaret, alım satım, hizmet endüstrileri, bilim, teknik denetim kurulları ve devlet yönetimindeki personel tarafından kullanılmaktadır. DIN standartları dünya çapında çok çeşitli mühendislik, yapım, üretim ve test uygulamalarında kullanılmaktadır. Bu standartlar ayrıca birçok sözleşmeye dayalı anlaşmada önemli bir rol oynar ve özellikle Avrupa pazarları için tasarlanan ürünlerin tasarımı ve üretiminde çok önemlidir.

DIN standartları rasyonelleştirme, kalite güvence, güvenlik ve çevre korumanın yanı sıra endüstri, teknoloji, bilim, devlet yönetimi ve kamu alanı arasında iletişimi de arttırır.