fbpx
Scroll Top

Derwent Innovation

Teknolojinin Hızına Yetişin

Yeni ortaya çıkan sektörler ve ülkelerin yakınlaşmasıyla eşi benzeri görülmemiş muazzam fırsatlar sunmaktadır. Aynı zamanda, şirketler verilmeyen patentler için milyarları israf etmekte ve faaliyet özgürlüğü (Freedom to Operate) hataları masraflı davalara ve ürün değişikliklerine neden olmaktadır.

Derwent Innovation Nedir?

 • Teknoloji trendlerini ve rekabetçi alan ve ortamları izlemek (Competitive Landscape Analysis),
 • FTO (Freedom to Operate) konusunda fikir bildirmek,
 • Patentler için kanuni kovuşturma yapmak (Patent Prosecution),
 • Aktif varlıkları paraya çevirmek ve lisanslandırmak (License Patents),
 • Hukuki ihtilafları desteklemek için güvenilir patent verileri ve araçları sağlar.

Kurumunuza Özel Tanıtım İçin Formu Doldurun

  Neden Derwent Innovation?

  Derwent Innovation, Yapay Zeka (Artificial Intelligence) ile geliştirilmiş ve patent uzmanlarınca tasarlanmış anlaşılması ve kullanılması kolay iş akışları tarafından desteklenen dünyanın önde gelen patent araştırma platformu olarak rakipsizdir.
  DWPI (Derwent World Patent Index)içeriği ile desteklenen Derwent Innovation’da Akıllı Arama (Smart Search), profesyonel bir patent aramasının temelini oluşturan işlemleri tam ve doğru bir şekilde yeniden oluşturur.
  Arama sürecinize büyük metin bloklarını ve önceki teknikleri eklemenizi sağlayan özel Yapay Zeka (Artificial Intelligence) destekli motor kullanmaktadır.
  Derwent Innovation benefits for University Users
  Üniversite Kullanımında Derwent Innovation Faydaları

   

  Derwent Innovation hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin. Clarivate Analytics bilgilendirme sayfası için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  Platform Özellikleri

  Derwent Innovation’ın entegre iş akışları, bugün patent uzmanları tarafından kullanılan en iyi uygulamaları içermektedir.
  • Optimize edilmiş Patent Sahibi (Assignee) ve Ana Firma (Ultimate Parent), mülkiyet detayları açıklanmamış olsa bile bir patentin gerçek sahibini keşfetmenize imkan sağlar.
  • Themescape, icatlar arasındaki ilişkilerin görsel bir sunumunu sağlar ve gelecekteki yenilikler için en uygun alanları belirlemeye yardımcı olur.
  • Metin Kümeleme (Text Clustering), kayıtları ilgili kümelere göre sıralar ve ilgili kayıtları belirlemenize yardımcı olur.
  • Kullanım Alanları (Use Field), bir teknolojinin diğer alanlara nasıl uygulanabileceğini tanımlamanın hızlı bir yolunu sağlar.
  • Gelecek nesil grafiklerimizle desteklenen gelişmiş görüntülemeler, ana rakipleri, teknoloji ve trendleri hızla belirlemenize yardımcı olur.
  • Atıf Haritaları (Citation Maps), örneğin lisans fırsatlarını belirlemek için atıf ve atıf patentlerinin ayrıntılı görüntülenmesini sağlar.
  • Patentlerin küresel düzeydeki yasal statüsünü anlamak milyarlarca veri noktasına bakmayı gerektirir. Derwent’in öngörüsel yasal statü göstergesi, belirli bir alandaki patent gücünün güncel ve doğru bir görünümünü sağlayarak bu süreci hızlandırır.

   

  İçerik Özellikleri

  Derwent Innovation’ın entegre iş akışları, bugün patent uzmanları tarafından kullanılan en iyi uygulamaları içermektedir.
  • Global Patent Veri koleksiyonumuz, dünyanın dört bir yanından kapsamlı bir tam metin belgeler ve teknik çizimleri bir set halinde sağlamaktadır.
  • Derwent World Patent Index (DWPI) Patent uzmanları tarafından ingilizceye çevirilmiş döküman özetleri
  • Derwent Patents Citation Index (DPCI) gelişmiş başlıklar, özetler ve atıf verileri sunmaktadır.
  • Uzman tahminlerine dayalı patent analizleri
  • Patent öncesi dokümantasyon

   

  Kişiselleştirme

  Derwent Innovation’a kendi verilerinizi (örneğin sınıflandırmalar, derecelendirmeler, ürün ve lisans bilgileri) ekleyebilir ve ThemeScape Maps kullanarak verilerinizle dünya arasındaki ilişkileri hızla keşfedebilirsiniz.
  Bu şekilde, iş arkadaşlarınızla alakalı bulguları arayabilir, analiz edebilir ve paylaşabilir, işbirliğini artırabilir ve iş akışınızı kolaylaştırabilirsiniz.

  Eğitim Kaynakları

  Sorularınızı yanıtlamak, Derwent’i öğrenmek ve keşfetmek için ihtiyacınız olan tüm kaynaklar.

  Gizlilik Tercihleri
  Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla belirli hizmetlerden, genellikle tanımlama bilgileri biçiminde bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki deneyiminizi ve sunduğumuz hizmetleri etkileyebileceğini lütfen unutmayın.