fbpx
Scroll Top

Data Citation Index

Sosyal bilimler, fen bilimleri, yaşam bilimleri, sanat ve beşeri bilimler alanlarında atıf analizleri ve bilimsel veri çalışmaları yapmak üzere uluslararası veri setlerini geniş bir yelpazede sunan kapsamlı bir atıf dizinidir.

Pek çok konu ve alanda veri yelpazesine erişim ile bağlamsal verileri anlamak ve araştırma sonucunu maksimize etmek için araştırma çıktılarının kapsamlı bir resmini sunar.

Web of Knowledge platformundaki The Data Citation Index, tüm dünyadaki disiplinlere ait bilgi havuzlarındaki kaliteli araştırma verilerine tek bir noktadan erişim sağlamaktadır.

Bağlantılandırılmış erişim ve özet bilgisi ile veriler akademik araştırma bağlamında gösterilmektetir. Böylece veri kümeleri veya bilgi havuzları tek başına görüntülendiklerinde kaybolan bakış açısını yeniden kazandırmaktadır.

Neler yapabilirsiniz?

  • Keşfetmek ve akademik araştırma verisi yaratmak için katkıda bulunmak — veya katkı sağlamak
  • Desteklediği akademik araştırmalardaki etkisini anlayarak birincil araştırmaları saptamak
  • Belli disiplinlerdeki dijital araştırma katkısını ölçmek ve potansiyel katılımcıları belirlemek
Gizlilik Tercihleri
Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla belirli hizmetlerden, genellikle tanımlama bilgileri biçiminde bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki deneyiminizi ve sunduğumuz hizmetleri etkileyebileceğini lütfen unutmayın.