British Standards Institute (BSI)

British Standards Institute (BSI), Birleşik Krallık Ulusal Standartlar Kuruluşu olarak, tüm Avrupa ve uluslararası standart kuruluşları ve bu kuruluşların komitelerinde Birleşik Krallık çıkarlarını temsil eder. BSI, devlet yönetiminden bağımsız olarak, dünyaca hem özel hem de kamu sektörlerine hizmet veren tarafsız bir kuruluş olarak kabul görmektedir. BSI İngiliz, Avrupa  standartları (harmonize edilmiş olanlar dahil) ve uluslararası standartlarının üretilmesini kolaylaştırmak için imalat ve hizmet endüstrileri, işletmeler, devlet yönetimleri ve tüketiciler ile birlikte çalışır.

İngiliz Standartları birçok diğer ülke ve uluslararası standart kuruluşları tarafından kabul edilmiştir. Bu standartlar özellikle ihracatçılar ve ithalatçılar için kendi mühendislik, tasarım, satın alma, üretim ve kalite yönetimi birimlerinde çok önemlidir.

BSI standartlarına üye olarak harmonize edilmiş standartların resmi İngilizce versiyonlarına erişebilirsiniz. Bu, ürünleriniz ilgili gereklilikleri karşıladığı için bu pazarlarda daha etkin bir şekilde ticaret yapmanıza olanak sağlayan New Approach Directives gibi mevzuatlara uygunluk sağlar.