fbpx
Scroll Top

ASME International

ASME’nin Açılımı Nedir?

The American Society of Mechanical Engineers (ASME).

 

ASME’nin Uzmanlığı Nedir?

The American Society of Mechanical Engineers (ASME) mekanik cihazların tasarımı, üretimi ve kurulumu için uluslararası tanınmış kodlar ve standartlar geliştirir ve bu dokümanları ihtiyaçlar doğrultusunda sürekli günceller.

 

ASME BPVC Standartları Nedir?

Her iki yılda bir yayınlanan the ASME Boiler and Pressure Vessel Code (BPVC), kazan ve basınçlı kapların, enerji üreten makinelerin ve nükleer enerji santrali bileşenlerinin güvenli tasarımı, üretimi ve bakımı için standardı belirler. Bugün, dünyanın dört bir yanındaki Kod kullanıcıları – kazan / basınçlı kap üreticileri, operatörler, stamp holder’lar ve denetçiler – güvenlik ve uygunluğu sağlamak için güncellenmiş bilgilere her zamankinden daha fazla güveniyor.

ASME Standartları Hangi Alanlarda Kullanılır?

ASME standartları;

 • içten yanmalı motorlar,
 • buhar ve gaz türbinleri,
 • jet ve roket motorları ,

gibi güç üreten makinelerin araştırma, test ve tasarımında kullanılır.

Bu standartlar ayrıca;

 • soğutma ekipmanları,
 • iklimlendirme ekipmanları,
 • asansörler,
 • takım tezgâhları,
 • matbaa presleri,
 • çelik hadde makineleri

gibi güç kullanan makineleri tasarlamak ve geliştirmek için de rehber kabul edilir.

ASME’nin Amacı Nedir?

1880 yılında Amerikan Makine Mühendisleri Derneği olarak hayatına başlayan ASME, küresel mühendislik topluluğunun soru ve sorunlara çözüm geliştirmesine destek olmayı hedeflemektedir. ASME mühendislerin küresel ve güvenilir bilgiye ulaşmalarını sağlayarak toplumdaki hayatî rollerini teşvik ederken tüm mühendislik disiplinlerinde iş birliği, bilgi paylaşımı ve beceri geliştirmeyi de hedefleyen profesyonel bir organizasyondur. ASME kodları, standartları, yayınları, sürekli eğitim ve meslekî gelişim programları, ileri teknik bilginin daha güvenli ve sürdürülebilir bir dünya inşa edebilmesi için kullanılmasını amaçlar.

Size Nasıl Hizmet Verebiliriz?

Online Standart, teknik doküman ve yayınlara, kılavuz ve standartlara erişim için en güvenilir ve hızlı çözüm ortağınızdır.

Bize ulaşırsanız ihtiyaç duyduğunuz tüm dokümantasyona da ulaşmış olursunuz.

 

500’den fazla kaynak üzerinden yapacağınız araştırma ile elde edebileceğiniz dokümantasyonu, değerli iş birliklerimiz sayesinde size dijital ortamda veya basılı olarak sunabiliriz.

API, ASHRAE, ASME, ASTM, BSI, IEC, IEEE, ISO , SAE ve yüzlerce standardizasyon kurumu ile ortaklığımız sayesinde doğru ve güvenilir bilgiye hızla erişmenizi sağlayarak hem zamanınızı hem de kaynağınızı koruyabiliriz.

Siz ihtiyacı paylaşın, biz çözüm yolu sunalım!

Biz Sizi Arıyalım

Aradığınız standart ve/veya doküman listesini paylaşırsanız, ayni hafta içerisinde teklifimizi iletebiliriz.

Sunduğumuz servis ile doğru ve güvenilir bilgiye ulaşmanızı kolaylaştırabiliriz.

 

Online Standart’a gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

  Gizlilik Tercihleri
  Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla belirli hizmetlerden, genellikle tanımlama bilgileri biçiminde bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki deneyiminizi ve sunduğumuz hizmetleri etkileyebileceğini lütfen unutmayın.