The American Society of Heating, Refrigerating and Air-Conditioning Engineers (ASHRAE)

ASHRAE Standartları Nedir?

132 ülkeden 50.000’den fazla üyesiyle ASHRAE, insanlığa hizmet etmek ve sürdürülebilir bir dünyayı teşvik etmek için ısıtma, havalandırma, klima ve soğutma sanat ve bilimlerini ilerletmeye adanmış çok çeşitli bir organizasyondur.
The American Society of Heating, Refrigerating and Air Conditioning Engineers (ASHRAE), iç ortamların tasarımı ve bakımı için 4000’den fazla standart yayınlamaktadır. Üç tür standart mevcuttur: ölçüm veya test yöntemi, standart tasarım ve standart uygulama.

 

ASHRAE Standartları Nasıl Kullanılır?

ASHRAE standartları size nasıl yardımcı olur:

 

  • Verimli ürünleri dahil edin
  • Pazar potansiyelini en üst düzeye çıkarın
  • Tutarlı testler yapın

 

 

Kabul edilen ısıtma ve soğutma yönergelerini ve süreçlerini gerçekleştirin

 

 

ASHRAE’nin Amacı Nedir?

American Society of Heating, Refrigerating, and Air-Conditioning Engineers (ASHRAE) 1959 yılında The American Society of Heating and Air-Conditioning Engineers (1894) ile The American Society of Refrigerating Engineers (1905) kuruluşlarının birleşmesi ile kuruldu. ASHRAE bugün araştırma, standartlar yazma, yayınlama ve eğitimi sürdürme yoluyla insanlığa hizmet etmek ve sürdürülebilir bir dünyaya katkıda bulunmak amacıyla ısıtma, havalandırma, iklimlendirme ve soğutmayı geliştirme misyonuna sahip olan bir uluslararası kuruluştur.

ASHRAE kendi üyeleri ve soğutma işlemleri ile dış ortamların tasarımı ve bakımı ile mesleki olarak ilgili olan diğer kişiler için standartlar geliştirmektedir.

ASHRAE aşağıdakiler için uzlaşmaya varmak üzere standartlar yazmaktadır: (1) ticarette kullanım için test yöntemleri ve (2) endüstriye rehberlik etmekte yardımcılar olarak kullanılmak üzere performans kriterleri.

ASHRAE Yayınları

  • Ölçüm veya Test Yöntemi
  • Standart Tasarım
  • Standart Uygulama

Uzlaşı standartları minimum değerleri ve kabul edilebilir performansı tanımlamak için geliştirilir ve yayınlanırlar, oysa tasarım kılavuzları gibi diğer dokümanlar artan performansı teşvik etmek üzere geliştirilebilir ve yayınlanabilir.

ASHRAE standartları ısıtma, iklimlendirme ve soğutma ekipmanlarının tasarımcıları, üreticileri ve kurulumcuları tarafından kullanılır. Bu standartlar ayrıca ekipmanı açıkça belirtmek üzere mimarlar ve makine mühendisleri tarafından da kullanılır.

Sizlere nasıl hizmet verebiliriz?

Online Standart teknik doküman ve yayın, standart, ve kılavuzlar için güvenilir çözüm ortağınız.

Şirketinizin üretimi veya sunduğu servis için gerekli tüm dokümantasyona basılı veya dijital olarak erişim için bizimle iletişime geçin. Size özel çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bağlantılara tıklayın.

 

Ana çözüm ortaklarımız API, ASME, ASTM, ASHRAE, BSI, IEC, IEEE, ISO ve SAE gibi saygın standart geliştirme kurumlarından oluşmaktadır.

Sizlere 500’den fazla kurumdan yapabileceğimiz araştırma sonucunda ihtiyacınız olan dokümantasyonu hızlıca sunabiliriz. Online Standart hizmet  memnuniyet garantisi ile yarı yolda kalmayacaksınız.

 

Sizinle nasıl çalışabileceğimizi daha ayrıntılı görüşebilmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

Biz Sizi Arıyalım

Eğer sizinle iletişim kurmamızı isterseniz lütfen aşağıdaki formu doldurarak iletişim bilgilerinizi bize bırakın.

 

Aynı gün içerisinde sizinle iletişime geçeceğiz.