fbpx
Scroll Top

The American Society of Heating, Refrigerating and Air-Conditioning Engineers (ASHRAE)

ASHRAE’nın Açılımı Nedir?

American Society of Heating, Refrigerating and Air-Conditioning Engineers (ASHRAE).

ASHRAE Standartları Nedir?

American Society of Heating, Refrigerating and Air-Conditioning Engineers (ASHRAE) iç mekân hava kalitesi, termal konfor, binalarda enerji tasarrufu, soğutucu emisyonlarının azaltılması ve güvenlik sınıflandırması gibi alanları ele alan 87 aktif standarda ve kılavuz proje komitesine sahiptir.

ASHRAE, ilgili mal ve hizmetlerin halka ulaştırılmasında endüstriye rehberlik etmek için uzmanlık alanlarında standartlar ve yönergeler yazmaktadır. ASHRAE standartları ve yönergeleri, derecelendirme amaçlı tek tip test yöntemlerini içerir, ekipmanın tasarlanması ve kurulmasında önerilen uygulamaları açıklar ve sektöre rehberlik edecek referans bilgi sağlar.

 

ASHRAE Standartları Nasıl Kullanılır?

ASHRAE standartları size nasıl yardımcı olur:

  • Verimli ürünleri dahil edin
  • Pazar potansiyelini en üst düzeye çıkarın
  • Tutarlı testler yapın

 

 

Kabul edilen ısıtma ve soğutma yönergelerini ve süreçlerini gerçekleştirin

 

 

ASHRAE’nin Amacı Nedir?

1894’te kurulan American Society of Heating and Air-Conditioning Engineers (ASHAE) ve 1904’te kurulan American Society of Refrigerating Engineers (ASRE) 1959’da Amerikan Isıtma, Soğutma ve Klima Mühendisleri Derneği (ASHREA) çatısı altında birleşmiştir.

132 ülkeden 50.000’den fazla üyesiyle ASHRAE, ısıtma, havalandırma, klima ve soğutma konusunda insanlığa hizmet etmek ve sürdürülebilir bir dünyayı desteklemek için çalışmaktadır.

 

ASHRAE Yayınları

  • Ölçüm veya Test Yöntemi
  • Standart Tasarım
  • Standart Uygulama

Uzlaşı standartları minimum değerleri ve kabul edilebilir performansı tanımlamak için geliştirilir ve yayınlanırlar, oysa tasarım kılavuzları gibi diğer dokümanlar artan performansı teşvik etmek üzere geliştirilebilir ve yayınlanabilir.

ASHRAE standartları ısıtma, iklimlendirme ve soğutma ekipmanlarının tasarımcıları, üreticileri ve kurulumcuları tarafından kullanılır. Bu standartlar ayrıca ekipmanı açıkça belirtmek üzere mimarlar ve makine mühendisleri tarafından da kullanılır.

Size Nasıl Hizmet Verebiliriz?

Online Standart, teknik doküman ve yayınlara, kılavuz ve standartlara erişim için en güvenilir ve hızlı çözüm ortağınızdır.

Bize ulaşırsanız ihtiyaç duyduğunuz tüm dokümantasyona da ulaşmış olursunuz.

 

500’den fazla kaynak üzerinden yapacağınız araştırma ile elde edebileceğiniz dokümantasyonu, değerli iş birliklerimiz sayesinde size dijital ortamda veya basılı olarak sunabiliriz.

API, ASHRAE, ASME, ASTM, BSI, IEC, IEEE, ISO , SAE ve yüzlerce standardizasyon kurumu ile ortaklığımız sayesinde doğru ve güvenilir bilgiye hızla erişmenizi sağlayarak hem zamanınızı hem de kaynağınızı koruyabiliriz.

Siz ihtiyacı paylaşın, biz çözüm yolu sunalım!

Biz Sizi Arıyalım

Aradığınız standart ve/veya doküman listesini paylaşırsanız, ayni hafta içerisinde teklifimizi iletebiliriz.

Sunduğumuz servis ile doğru ve güvenilir bilgiye ulaşmanızı kolaylaştırabiliriz.

 

Online Standart’a gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

    Gizlilik Tercihleri
    Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla belirli hizmetlerden, genellikle tanımlama bilgileri biçiminde bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki deneyiminizi ve sunduğumuz hizmetleri etkileyebileceğini lütfen unutmayın.