ARM Education Media Çevrimiçi Dersler

ARM Education Media’nın çevrimiçi dersleri; profesyonellerin, hobi çalışanlarının ve uygulayıcıların geniş çaplı ARM ekosistemindeki en son teknolojileri öğrenmelerine yardımcı olmak için geliştirilmiştir.

Her ders 10-14 modülden oluşur ve her modül bir çok not içeren ders slaytlarından, laboratuvar uygulamaları ve çözümlemelerinden oluşur.

Kurslar, ARM mimarisini ve ARM tabanlı platformlardaki yazılım ve donanım sistemi tasarımının ilkelerini kavramanıza yardımcı olacaktır.

Digital Signal Processing

Dijital verilerin günümüz dünyasında bir patlama etkisi yaratmasından dolayı, öğrencilerin çok çeşitli kaynaklardan gelen sayısal sinyalleri nasıl yöneteceğini ve uygulayacağını anlaması çok önemlidir. ARM Education Media’nın  Dijital Sinyal İşleme (DSP) çevrimiçi kursu bu ihtiyaca cevap vermektedir.

Bu çevrimiçi kurs; çok uygun fiyata yüksek performans sunan ve buna karşın enerji açısından verimli dijital sinyal işleme olanağı sağlayan ARM Cortex-M4 tabanlı mikro denetleyiciler tarafından desteklenmektedir. Öğrencilerin DSP sistemlerini tasarlama ve yüksek performanslı ve enerji açısından verimli ARM işlemcilerini kullanarak, ticari olarak uygun ses uygulamaları oluşturma yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlanmaktadır.

Efficient Embedded Systems Design and Programming

Elektrik, Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri derslerinde tanıtıcı ve orta seviye gömülü sistem dersleri için uygundur. Öğretim materyalleri, hem temel hem de pratik bilgileri kapsar. Öğrenme çıktılarını desteklemek için laboratuvarlarda en son teknoloji donanım platformları kullanılmaktadır.

Bu ders, öğrencilerin ARM tabanlı gömülü sistemleri tasarlama ve programlama yeteneklerini geliştirmelerine ve standart C ve montaj dilini kullanarak düşük seviyeli donanımlarda uygulama yapmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Rapid Embedded Systems Design and Programming

Derste, çeşitli uygulamalar için gömülü bir sistemi hızlı bir şekilde tasarlamak için üst düzey programlama API’sinin nasıl kullanılacağı anlatılmaktadır. Elektrik, Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri derslerinde giriş seviyesi ve orta düzey gömülü sistem dersleri için uygundur. Öğretim materyalleri, hem temel hem de pratik bilgileri kapsar. Bu ders, öğrencilerin akıllı telefonları ve sensör ağlarına dayalı modern elektronik sistemleri belirleme, tasarlama ve programlama yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Internet of Things

Internet, mobil ve sensör teknolojisi arasındaki döngü bu ders için motive kaynağı oldu ve öğrencilere IoT özellikli teknolojilerin yeni nesillerini yaratmalarına ilham verecek olan ARM IoT online kursunu oluşturuldu. Uygulama geliştirme ve gömülü sistem tasarımı gibi beceriler, bir robot kontrol uygulaması da dahil olmak üzere çeşitli uygulamalar kullanılarak uygulanmakta ve gösterilmektedir.

Bu dersi tamamlayan öğrenciler, akıllı telefon uygulamaları oluşturmak ve bir mini robot veya giyilebilir sağlık cihazı gibi uç cihazları kontrol etmek için ARM’ye yerleştirilen “IoT Device Platform” ve “Android SDK” yı kullanabilirler.

Pek Yakında

  • Real-time Operating Systems Design
  • Graphics and Mobile Gaming
  • System-on-Chip Design
Gizlilik Tercihleri
Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla belirli hizmetlerden, genellikle tanımlama bilgileri biçiminde bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki deneyiminizi ve sunduğumuz hizmetleri etkileyebileceğini lütfen unutmayın.