fbpx
Scroll Top

American Society for Quality (ASQ)

ASQ Standartları Nedir?

American Society for Quality (ASQ) standartları, işyerlerinde ve topluluklarda kalite araçlarını, ilkelerini ve uygulamalarını teşvik eder, geliştirir. Bu yönergeler birden çok sektör için geçerlidir.

ASQ Amacı Nedir?

American Society for Quality (ASQ) 70 yıldan daha uzun bir süredir kalite hareketinin ön saflarında yer almaktadır. ASQ, üreticilerin savaş zamanı sırasında kullanılan birçok kalite geliştirme tekniğini sürdürmenin yollarını aradıkları zaman, İkinci Dünya Savaşı sonuna kadar olan başlangıçlarının izini sürmektedir.  ASQ ayrıca geçmişten gelen bu standartların sürdürülmesinde çok önemli bir rol oynadı ve aynı zamanda kalite alanında sürekli yeniliği de destekledi.

1970’lerin sonunda, kalite ilkeleri, dikkati ürünlerin ve hizmetlerin teknik özellikleri nasıl tanımlayabildiği ve karşılayabildiğine yoğunlaştırarak üretimi ve diğer endüstriyel prosesleri büyük oranda etkiledi. İşletmeler genellikle özelliklerin karşılandığından emin olmak için bir Kalite Kontrol bölümü kurdular. 1980’lerde, ASQ kalitenin üretim dünyası ötesinde nasıl uygulanabileceğini görmeye başladı. Bugün üretim ASQ’nun temel faaliyeti olmaya devam ediyor, ancak ASQ kendisini eğitim, sağlık, hizmet sektörü ve yönetimde bir kalite şampiyonu olarak ta kabul ettirdi.

Bu mesleki kuruluş iş sonuçlarını iyileştirmek ve dünya çapında daha iyi iş yerleri ve toplumlar oluşturmak için öğrenme, kalite iyileştirme ve bilgi alış verişini geliştirmektedir. A.B.D. Kongresi, devlet kuruluşları, devlet yasama organları ile diğer gruplar ve bireylere, federal hükümette eğitim, sağlık kalitesi, öğretim, taşıma güvenliği, kalite yönetimi, kalite çalışanları için lisans verme, ve daha fazlası da dahil olmak üzere, kalite ile ilgili bilgiler vermek ve tavsiyede bulunmak için ASQ görevlileri ve ve üye uzmanlar mevcuttur.

Endüstrinin tüm alanlarındaki kalite güvence ve kalite kontrol mühendisleri ve devlet ASQ yayınlarında yer alan standartlara güvenir.

 

ASQ Standartları Nasıl Kullanılır?

ASQ standartları size nasıl yardımcı olur:

  • Kalite kontrolünü sürdürmek
  • Mevcut süreçleri iyileştirmek
  • Ürün pazarlanabilirliğini güvence altına almak

 

İşletme fonksiyonlarında kalite seviyelerini geliştirin

Size Nasıl Hizmet Verebiliriz?

Online Standart, teknik doküman ve yayınlara, kılavuz ve standartlara erişim için en güvenilir ve hızlı çözüm ortağınızdır.

Bize ulaşırsanız ihtiyaç duyduğunuz tüm dokümantasyona da ulaşmış olursunuz.

 

500’den fazla kaynak üzerinden yapacağınız araştırma ile elde edebileceğiniz dokümantasyonu, değerli iş birliklerimiz sayesinde size dijital ortamda veya basılı olarak sunabiliriz.

API, ASHRAE, ASME, ASTM, BSI, IEC, IEEE, ISO , SAE ve yüzlerce standardizasyon kurumu ile ortaklığımız sayesinde doğru ve güvenilir bilgiye hızla erişmenizi sağlayarak hem zamanınızı hem de kaynağınızı koruyabiliriz.

Siz ihtiyacı paylaşın, biz çözüm yolu sunalım!

Biz Sizi Arıyalım

Aradığınız standart ve/veya doküman listesini paylaşırsanız, ayni hafta içerisinde teklifimizi iletebiliriz.

Sunduğumuz servis ile doğru ve güvenilir bilgiye ulaşmanızı kolaylaştırabiliriz.

 

Online Standart’a gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

    Gizlilik Tercihleri
    Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla belirli hizmetlerden, genellikle tanımlama bilgileri biçiminde bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki deneyiminizi ve sunduğumuz hizmetleri etkileyebileceğini lütfen unutmayın.