American Society of Civil Engineers (ASCE)

ASCE Standartları Nedir?

The American Society of Civil Engineers (ASCE) Kodları ve Standartları, bayındırlık işleri ve tesislerinin tasarımı ve inşasında verimlilik ve tutarlılığa katkıda bulunur. Bu standartlar, yollar, köprüler, su ve enerji sistemleri gibi bayındırlık işlerinin yanı sıra limanlar, demiryolları ve havaalanları gibi kamu tesislerinin tasarımını ve bakımını yönetir.

 

ASCE’nin Amacı Nedir?

American Society of Civil Engineers (ASCE) 2002 yılında 150’nci yıl dönümünü kutladı. On iki kurucu 5 Kasım 1852 tarihinde New York şehrindeki Croton Aqueduct’ta toplanarak American Society of Civil Engineers and Architects’i kurmak üzere anlaştığında, dünyadaki en seçkin mühendislik topluluklarından biri olduğunu kanıtlayan bir kurumun temelini attılar.

İnşaat mühendisleri dünyanın altyapısını inşa eder. 19’uncu yüzyılda inşaat mühendisleri Amerika Birleşik Devletleri’ni bir sahilden diğer sahile bağlayan kıtalararası raylı sistemi inşa ettiler. 20’inci yüzyıl boyunca inşaat mühendisleri Interstate Highway System’i ve güvenli içme suyu sistemlerini oluşturdukları için değişim hız kazanmaya devam etti. Bugün ASCE inşaat mühendisliğinde mükemmellik için dünya çapında bir liderdir.

ASCE Kodları ve  Standartları Programı inşaat mühendisliği mesleği için çeşitli konular hakkında uzlaşı standartları geliştirir. Standart komiteleri kendi genel konu alanlarına göre ASCE’nin yedi enstitüsünden biri içerisinde gruplandırılırlar.

  • Architectural Engineering Institute
  • Construction Institute
  • Coasts, Oceans, Ports and Rivers Institute
  • Environmental and Water Resources Institute
  • Geo-Institute
  • Structural Engineering Institute
  • Transportation and Development Institute

ASCE standartları tasarım/yapım alanında kalite kontrolü ve bakımı belirlemek için endüstride ve devlet yönetiminde yer alan ziraat, inşaat, gemi ve yol mühendisleri, mimarlar ve diğer kişiler ile tarafından kullanılır.

 

ASCE Standartları Nasıl Kullanılır?

ASCE standartları şunları yapabilmenizi sağlar

  • Tasarım süreçlerini basitleştirin
  • Doğruluğun sağlanması
  • Hataları ve riski en aza indirin

 

İnşaat mühendisliğinin tüm alanlarında güvenliği, güvenilirliği, üretkenliği ve verimliliği teşvik edin

Sizlere nasıl hizmet verebiliriz?

Online Standart teknik doküman ve yayın, standart, ve kılavuzlar için güvenilir çözüm ortağınız.

Şirketinizin üretimi veya sunduğu servis için gerekli tüm dokümantasyona basılı veya dijital olarak erişim için bizimle iletişime geçin. Size özel çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bağlantılara tıklayın.

 

Ana çözüm ortaklarımız API, ASME, ASTM, ASHRAE, BSI, IEC, IEEE, ISO ve SAE gibi saygın standart geliştirme kurumlarından oluşmaktadır.

Sizlere 500’den fazla kurumdan yapabileceğimiz araştırma sonucunda ihtiyacınız olan dokümantasyonu hızlıca sunabiliriz. Online Standart hizmet  memnuniyet garantisi ile yarı yolda kalmayacaksınız.

 

Sizinle nasıl çalışabileceğimizi daha ayrıntılı görüşebilmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

Biz Sizi Arıyalım

Eğer sizinle iletişim kurmamızı isterseniz lütfen aşağıdaki formu doldurarak iletişim bilgilerinizi bize bırakın.

 

Aynı gün içerisinde sizinle iletişime geçeceğiz.