fbpx
Scroll Top

American Petroleum Institute (API)

API’ın Açılımı Nedir?

American Petroleum Institute (API).

API Standartları Nedir?

American Petroleum Institute (API) standartları matkap ucu gibi en küçük parçada dahi ekosistemin korunmasına yönelik küresel öncelikleri gözeten kılavuzlar, standartlar, özellikler, uygulamalar, bültenler ve teknik raporlarla kanıtlanmış sağlam mühendislik ve işletim uygulamalarını savunur ve sunar.

API Standartları Nasıl Kullanılır?

API standartları size nasıl yardımcı olur:

  • Operasyonel mükemmelliğin gelişiminde yol gösterici olur.
  • Güvenli ve uyumlu uygulamaları hayata geçirmenizi sağlar.
  • Ekipman arıza riskini azaltarak verimliliği artırır.

 

API Neden Lider?

American Petroleum Institute (API) Amerika petrol ve doğal gaz endüstrisinin tüm taraflarını temsil eden tek ulusal ticaret birliğidir. API 1919 yılında bir standart belirleme kuruluşu olarak doğmuş, üyeleri arasına, en büyük petrol şirketlerinden sektör paydaşı bağımsız KOBİ’lere kadar farklı ölçekteki pek çok kurumu dahil etmiştir.

100 yılı aşkın süredir petrol ve petrokimya ekipmanlarının ve işletme standartlarının gelişimine öncülük eden API gücünü üyesi olan üreticiler, arıtma şirketleri, boru hattı operatörleri ve deniz nakliyecilerinin yanı sıra endüstrinin tüm alanlarını destekleyen hizmet ve tedarik şirketlerinden alır.

API matkap ucu gibi en küçük parçalarda dahi güvenliği önceliğine alan çevre duyarlı yaklaşımı ile  kanıtlanmış ve kabul görmüş mühendislik ve işletme uygulamalarını, emniyetli, değiştirilebilir ekipmanların ve malzemelerin kullanımını destekler.

API 700’den fazla standardı ve önerilen uygulamayı dokümante etmiştir ve gelişmeler doğrultusunda güncellemeyi sürdürmektedir. API’ın pek çok yayını eyalet ve federal düzenlemelere dahil edilmiş ve giderek artan oranda Organization for Standardization (ISO) tarafından da onay almakta, kabul görmektedir.

API yayınları; arama ve üretim, arıtma, yangından korunma ve güvenlik, petrol ölçümü, deniz nakliyesi gibi petrol ve gaz endüstrisinin pek çok öncelikli fonksiyonunu ele alır. API standartları kıyı ötesi üretim, sondaj, yapısal boru, boru hattı, vanalar, depolama tankları, sağlık ve çevre ilgili konular ve benzeri hususlara atıfta bulunur.

 

 

Petrol ve gaz operasyonlarının ve prosedürlerinin güvenliğini iyileştirin

Size Nasıl Hizmet Verebiliriz?

Online Standart, teknik doküman ve yayınlara, kılavuz ve standartlara erişim için en güvenilir ve hızlı çözüm ortağınızdır.

Bize ulaşırsanız ihtiyaç duyduğunuz tüm dokümantasyona da ulaşmış olursunuz.

 

500’den fazla kaynak üzerinden yapacağınız araştırma ile elde edebileceğiniz dokümantasyonu, değerli iş birliklerimiz sayesinde size dijital ortamda veya basılı olarak sunabiliriz.

API, ASHRAE, ASME, ASTM, BSI, IEC, IEEE, ISO , SAE ve yüzlerce standardizasyon kurumu ile ortaklığımız sayesinde doğru ve güvenilir bilgiye hızla erişmenizi sağlayarak hem zamanınızı hem de kaynağınızı koruyabiliriz.

Siz ihtiyacı paylaşın, biz çözüm yolu sunalım!

Biz Sizi Arıyalım

Aradığınız standart ve/veya doküman listesini paylaşırsanız, ayni hafta içerisinde teklifimizi iletebiliriz.

Sunduğumuz servis ile doğru ve güvenilir bilgiye ulaşmanızı kolaylaştırabiliriz.

 

Online Standart’a gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

    Gizlilik Tercihleri
    Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla belirli hizmetlerden, genellikle tanımlama bilgileri biçiminde bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki deneyiminizi ve sunduğumuz hizmetleri etkileyebileceğini lütfen unutmayın.