American Petroleum Institute (API)

API Standartları Nedir?

American Petroleum Institute (API) standartları, kanıtlanmış, sağlam mühendislik ve işletim uygulamalarını, matkap uçlarından çevre korumasına kadar güvenli, değiştirilebilir ekipman ve malzemeleri savunur. Kılavuzlar, standartlar, özellikler, önerilen uygulamalar, bültenler, kılavuzlar ve teknik raporlar dahildir. API standartları şunları yapmanızı sağlar:

API’nin Amacı Nedir?

American Petroleum Institute (API) Amerika’nın petrol ve doğal gaz endüstrisinin tüm yönlerini temsil eden tek ulusal ticaret birliğidir. API 1919 yılında bir standart belirleme kuruluşu olarak kurulmuştur. API üyeleri en büyük petrol şirketleri ile en küçük bağımsız şirketler arasında dağılım göstermektedir. Bu şirketler üreticiler, arıtma şirketleri, tedarikçiler, boru hattı operatörleri ve deniz nakliyecilerinin yanı sıra endüstrinin tüm bölümlerini destekleyen hizmet ve tedarik şirketleridir.

API 100 yıldan uzun bir süredir  petrol ve petrokimya ekipmanlarının ve işletme standartlarının geliştirilmesine öncülük etmiştir. Bunlar, matkap uçlarından çevre korumaya kadar her şey hakkında  endüstrinin ortak aklını temsil eder ve kanıtlanmış, genel kabul görmüş mühendislik ve işletme uygulamaları ile emniyetli, değiştirilebilir ekipmanlar ve malzemeleri benimsemektedir.

API 700’den fazla standardı ve önerilen uygulamayı devam ettirmektedir.  Birçoğu eyalet ve federal düzenlemelere dahi edilmiştir; ve bunlar giderek artan oranda International Organization for Standardization (ISO) tarafından da kabul edilmektedir.

API yayınları, arama ve üretim; arıtma; yangından korunma ve güvenlik; petrol ölçümü; ve deniz nakliyesi de dahil olmak üzere petrol  ve gaz endüstrisinin bir çok önemli yönünü ele alır. API standartları kıyı ötesi üretim, sondaj, yapısal boru, boru hattı, sağlık ve çevre ile ilgili konular, vanalar, depolama tankları ve benzeri hususlara atıfta bulunur.

 

API Standartları Nasıl Kullanılır?

API standartları size nasıl yardımcı olur:

  • Operasyonel mükemmelliği geliştirin
  • Uyumluluk ve güvenli uygulamaları sağlayın
  • Ekipman arızasında riskleri azaltın

 

Petrol ve gaz operasyonlarının ve prosedürlerinin güvenliğini iyileştirin

Sizlere nasıl hizmet verebiliriz?

Online Standart teknik doküman ve yayın, standart, ve kılavuzlar için güvenilir çözüm ortağınız.

Şirketinizin üretimi veya sunduğu servis için gerekli tüm dokümantasyona basılı veya dijital olarak erişim için bizimle iletişime geçin. Size özel çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bağlantılara tıklayın.

 

Ana çözüm ortaklarımız API, ASME, ASTM, ASHRAE, BSI, IEC, IEEE, ISO ve SAE gibi saygın standart geliştirme kurumlarından oluşmaktadır.

Sizlere 500’den fazla kurumdan yapabileceğimiz araştırma sonucunda ihtiyacınız olan dokümantasyonu hızlıca sunabiliriz. Online Standart hizmet  memnuniyet garantisi ile yarı yolda kalmayacaksınız.

 

Sizinle nasıl çalışabileceğimizi daha ayrıntılı görüşebilmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

Biz Sizi Arıyalım

Eğer sizinle iletişim kurmamızı isterseniz lütfen aşağıdaki formu doldurarak iletişim bilgilerinizi bize bırakın.

 

Aynı gün içerisinde sizinle iletişime geçeceğiz.