American Institute of Aeronautics and Astronautics (AIAA)

AIAA Standartları Nedir?

American Institute of Aeronautics and Astronautics (AIAA) 80 yıldan daha uzun bir süredir havacılık mühendisi ve bilim insanlarının başlıca kurumu olmuştur. AIAA 1963 yılında iki büyük havacılık kurumunun – American Rocket Society ve Institute of Aerospace Science – birleşmesi ile kurulmuştur. Her iki kurum da ilişkiye, füze biliminin “bilim kurgu” olduğu ve havacılık işinin başlangıç aşamasında bulunduğu bir zaman olan, sırasıyla 1930 ve 1032 yılına kadar uzanan uzun ve olaylarla dolu tarihlerini getirdi.

 

Bugün AIAA havacılık, uzay ve savunma alanında mühendislik ve bilimin ilerlemesine adanmış dünyanın en büyük profesyonel kurumudur. AIAA standartları hava ve uzay araçlarını ve bunlarla ilgili sistemleri ve alt sistemleri düşünen, tasarlayan, geliştiren, test eden, inşa eden ve çalıştıran bilim insanlarının, mühendislerin, araştırmacıların, program planlayıcıların ve profesyonellerin ihtiyaçlarını ele alır.

 

American Institute of Aeronautics and Astronautics’ten (AIAA) alınan koleksiyon, küresel olarak uygulanan hem aktif hem de tarihsel standartları içerir. Bu havacılık ve savunma standartları, havacılık ve uzay endüstrileri için verimli ve pratik tasarımlar ve üretim süreçleri belirler ve aynı zamanda eğitimciler ve eğitmenler için eğitim materyali görevi görür.

 

AIAA Standartları Nasıl Kullanılır?

AIAA standartları şunları yapabilmenizi sağlar:

  • Ürün konumlandırmasını iyileştirin
  • Pazarlanabilirliği artırın
  • Ürün riskini azaltın

 

Hava ve uzay araçlarının imalatında tasarımları iyileştirin ve riskleri azaltın

Sizlere nasıl hizmet verebiliriz?

Online Standart teknik doküman ve yayın, standart, ve kılavuzlar için güvenilir çözüm ortağınız.

Şirketinizin üretimi veya sunduğu servis için gerekli tüm dokümantasyona basılı veya dijital olarak erişim için bizimle iletişime geçin. Size özel çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bağlantılara tıklayın.

 

Ana çözüm ortaklarımız API, ASME, ASTM, ASHREA, BSI, IEC, IEEE, ISO ve SAE gibi saygın standart geliştirme kurumlarından oluşmaktadır.

Sizlere 500’den fazla kurumdan yapabileceğimiz araştırma sonucunda ihtiyacınız olan dokümantasyonu hızlıca sunabiliriz. Online Standart hizmet  memnuniyet garantisi ile yarı yolda kalmayacaksınız.

 

Sizinle nasıl çalışabileceğimizi daha ayrıntılı görüşebilmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

Biz Sizi Arıyalım

Eğer sizinle iletişim kurmamızı isterseniz lütfen aşağıdaki formu doldurarak iletişim bilgilerinizi bize bırakın.

 

Aynı gün içerisinde sizinle iletişime geçeceğiz.