Aerospace Industries Association (AIA)

Aerospace Industries Association (AIA) günümüzdeki havacılık ve savunma sanayiinde önemli bir rol oynamaktadır. AIA sorunları çözmeye ve üreticiler ile işletmeler tarafından uçak ve uzay endüstrisi genelinde karşılaşılan sorunları ele almaya çalışır. AIA’nın teknik bölümlerinde (Civil Aviation, Communications and Aerospace Research Center, National Security, ve Space Systems dahil) çalışan uzmanlar kamu politikasını şekillendirmek ve ulusal savunmamız, uzay programlarımız, havacılık ve ulusal güvenliğimiz ile ilgili hedefleri ve stratejileri oluşturmak için havacılık/savunma endüstrisindeki ve devlet kurumlarındaki kişileri bir araya getirir.

AIA sivil, askeri ve iş uçakları; helikopterler; insansız hava araçları (UAVs); uzay sistemleri; uçak motorları; füzeler; malzemeler; ve ilgili komponentler, ekipmanlar, hizmetler ve bilgi teknolojisi üreticileri ve tedarikçilerinin sesi olarak hareket eder.

AIA standartları havacılık ve ulusal savunma sistemlerinin üreticileri ve tedarikçileri için çalışan mühendislere, tasarımcılara ve diğerlerine ürün kalitesi ve güvenliğini sağlamak için bilgi sunar.