fbpx
Scroll Top

AECMA

1950 yılında kurulmuş olan European Association of Aerospace Industries (AECMA) Avrupa’daki havacılık endüstrisini uçak veya sistemlerin seviyesi, motorlar, ekipmanlar ve komponentler hakkındaki tüm ortak çıkar konularında temsil eder. AECMA ürünler, kalite sistemleri ve ürün desteği için standartlar geliştirerek ortak bir Avrupa havacılık operasyonları çerçevesi oluşturmaya katkıda bulunur. AECMA ayrıca çevre, uçak ürünü ve proses belgelendirmesi ile hava trafiği yönetimi alanlarında endüstrinin sivil havacılık idari organları ile etkileşimini destekler. AECMA havacılık uygulaması (sivil ve askeri) için Avrupa Standartlarının (EN) hazırlanması ve uygulanması konusunda Avrupa’da tanınmış bir kuruluştur, ve CEN’in, European Committee for Standardization, bir Bağlı Kuruluşudur.

AECMA tarafından yayınlanan yayınlar uçak ve uçak komponentlerinin tasarımı, imalatı ve bakımında yer alan mühendisler ve teknisyenler tarafından dünya çapında kullanılmaktadır.

Gizlilik Tercihleri
Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla belirli hizmetlerden, genellikle tanımlama bilgileri biçiminde bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki deneyiminizi ve sunduğumuz hizmetleri etkileyebileceğini lütfen unutmayın.